Yeniden başlatılmaya veya kilitlenmeye devam eden bir telefon için 7 düzeltme

Akıllı telefonlara bağımlılık, performans gösteremedikleri zaman büyük hayal kırıklığı ve umutsuzluğa neden olabilir. 2,5 milyardan fazla aktif Android cihazı olduğu düşünüldüğünde, sorunlu sorunlar hakkında ara sıra hikayeler duymak şaşırtıcı değildir.Tabii ki, sinir bozucu üçüncü taraf uygulama hataları, pillerin aşırı ısınması veya yavaş performans raporları var. Bu sorunları çözmek genellikle basit olsa da, bir Android'in tekrar tekrar çökmesi ve yeniden başlatılması kullanıcıyı ağırlaştırır ve cihazı çok az kullanır veya hiç kullanmaz.Zararlı uygulamalar, donanım sorunları, önbellek veri sorunu veya bozuk bir sistem gibi birçok nedenden dolayı, Android'inizin sürekli olarak çöktüğünü ve yeniden başlatıldığını görebilirsiniz. Ne yazık ki, bu çok sinir bozucu sorun nispeten yaygın bir şikayet. İyi haber, Android'inizin yeniden çalışmaya başlamasına yardımcı olabilecek çeşitli çözümler olduğu için tüm umutların kaybolması değildir.

İşte uygulayabileceğiniz yedi düzeltme. (Not:Talimatlar, cihazınızın modeline ve işletim sistemine (OS) bağlı olarak değişebilir.)

1. Android işletim sisteminizin güncel olduğundan emin olun

Cihazınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için en son OS güncellemelerini indirmeniz ve yüklemeniz önemlidir.Evet, Android'inizin güncellenmesi, telefonun işlem sırasında komisyon dışı kalmasına neden olacağı için rahatsız edici olabilir, ancak güncelleme iyileştirmeler getirecek, yeni özellikler getirecek ve sizi en son güvenlik tehditlerinden koruyacaktır. Mobil cihazınızın çökmesi ve yeniden başlatılması söz konusu olduğunda, gerekli olan tek şey bir OS güncellemesi olabilir.

İLGİLİ: GÜNCELLEME! ANDROID YAMA SABİTLERİ 8 ELEŞTİREL KANUNLAR

Sistem güncellemelerini nasıl kontrol edeceğiniz ve yükleyeceğinizden emin değil misiniz? Şu basit adımları izleyin:Android'inizi açın Ayarlar, aşağı kaydırın ve tıklayın Sistem güncellemeleri. Burada, güncellemeleri kontrol edebilir, cihazınızın güncelleme geçmişini görüntüleyebilir ve gerekirse bir Yazılım Yükseltme Yardımcısı kullanabilirsiniz.

2. Depolamayı kontrol edin ve gerekirse boş alan bırakın

Android'iniz güncelse, depolama alanını kontrol etmek ve dolu veya neredeyse doluysa biraz yer açmak isteyebilirsiniz. % 10 boş alanın altındaki herhangi bir şey temizlik yapılmasını gerektirir. Gereksiz dosyaları ve önbelleğe alınmış verileri silmek, cihazınızın düzgün çalışmasını sağlar.Açık Ayarlar ve dokunun Depolama. Burada, diğer kategorilerin yanı sıra uygulamalar, resimler, videolar, ses ve indirmeler gibi her kategori için kullanılabilir alanı ve dökümü görebilirsiniz.3. Kullanmadığınız uygulamaları kapatın

Android kullanım sırasında bellek uygulamalarını yönetse de, uygulama güncellemelerini aramak veya uygulamayı durmaya zorlamak gibi durumlar olabilir. Android'in kilitlenmesinden ve yeniden başlatılmasından sorumlu belirli bir uygulamayı gözlemlerseniz bu adım yardımcı olabilir.

Android uygulamaları için güncellemeler almak üzere Play Store uygulamasına gidin, üç satır menüsüne dokunun ve Uygulamalarım ve oyunlarım. Tıklayın Güncelleme tek bir uygulama için veyaTümünü güncelle ihtiyaç duyan birden fazla uygulamanız varsa.Cihazınızın hala kilitlendiğini ve yeniden başlatıldığını fark ederseniz, uygulamanın suçlu olduğunu düşünüyorsanız uygulamayı durdurmaya zorlayın.

Açık Ayarlar, tıklamak Uygulamalar, zahmetli uygulamaya dokunun ve Zorla durdurma.4. Kullanıyorsanız kasayı ve harici pilleri çıkarın

Kasa veya harici pil takımı gibi üçüncü taraf aksesuarları kullanıyor musunuz? Öyleyse, bu eklentiler, akıllı telefonunuzun sensörlerini veya düğmelerini sık sık kapsayabileceğinden, sorunlarınızın arkasındaki neden olabilir.

Üçüncü taraf aksesuarları suçlu olarak ortadan kaldırmak için sorunu giderirken bunları çıkarın. Soruna neden olan şey ortaya çıkarsa, bunları değiştirmeyi veya tamamen ortadan kaldırmayı düşünün.

5. Cihaz Bakımı'nı kontrol edin ve otomatik yeniden başlatmanın etkin olup olmadığını kontrol edin

Samsung'dan olanlar gibi bazı Android cihazlarda, gerektiğinde akıllı telefon performansınızı artırmanıza yardımcı olabilecek bir Cihaz Bakımı seçeneği bulunur. Cihazınızın çökmesine ve yeniden başlatılmasına neden olarak Otomatik yeniden başlatmanın etkin olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Açık Ayarlar ve üzerine dokunun Cihaz bakımı. Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın ve Otomatik yeniden başlatma. Seçenek etkinse, devre dışı bırakın ve bunun sorununuzu çözüp çözmediğine bakın.

6. Kötü uygulamaları kontrol edin ve kaldırın

Uygulamaları indirmek ve yüklemek genellikle güvenli olsa da, bir uygulamanın sorunlara neden olduğu durumlar vardır. Bir uygulamanın cihazınızın kapatılıp yeniden başlatılmasından sorumlu olup olmadığını tespit etmek için, gadget'ınızı Akıllı modda yeniden başlatarak indirilen uygulamaları kapatın.

İLGİLİ: BİNLERCE APPS, YAPMADIĞINIZI ANLATTIĞINIZDA SİZİ BEKLİYOR

Cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmak için güç düğmesini basılı tutun. Güç menüsü görüntülendiğinde, Kapat seçeneğini işaretleyin ve Güvenli mod ekranı sunulur. Yeniden başlattıktan sonra, ekranınızın altında 'Güvenli mod'u göreceksiniz. Sorununuz kaybolursa, sorunun hangi uygulamanın olduğunu bulmanın zamanı gelmiştir.

İlk olarak, telefonunuzu yeniden başlatarak güvenli moddan çıkın. Son indirilen uygulamaları teker teker kaldırın. Her uygulamanın kaldırılmasından sonra, şimdi doğru çalışıp çalışmadığını görmek için cihazınızı yeniden başlatın. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirledikten sonra, kaldırdığınız diğer uygulamaları yeniden yükleyebilirsiniz.

7. Son çare: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Sorun güvenli moddayken devam ederse, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı içeren gelişmiş sorun gidermeyi düşünün. Diğer tüm seçenekler başarısız olduysa, bunun son çare olduğunu lütfen unutmayın. Bu işlem Android'inizdeki tüm uygulamaları ve verileri sileceğinden, cihazınızı yedeklemeniz önemlidir.

Akıllı telefonunuzu varsayılan ayarlarına sıfırlamak için şu adrese gidin: Ayarlar ve üzerine dokunun Genel Müdürlük. Tıklamak Sıfırla ardından Fabrika verilerine sıfırlama seçeneği. Uyarıyı okuduktan sonra aşağı kaydırın ve Sıfırla.

Önemli dosyalarınızı yedeklerken sponsorumuzu kullanmanızı öneririz, IDrive. IDrive ile tüm PC'lerinizi, Mac'lerinizi ve mobil cihazlarınızı düşük bir maliyetle BİR hesaba yedekleyebilirsiniz! Adresine git IDrive.com ve promosyon kodunu Kim kullanın ve şimdi 2 TB bulut yedeklemesinde% 50 tasarruf edin!

Bu ilk yıl için 35 dolardan az! IDrive ile cihazlarınızı yedeklemek için buraya hafifçe vurun veya burayı tıklayın.