Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi yeniden yayınlandı - Beklemeli misiniz?

Güncelleme: Tıpkı size söylediğimiz gibi, yeniden yayınlanan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini güncellemek için beklemelisiniz. Bu hatalı güncelleştirme, yeniden yayınlanan sürümünde bile bazı yeni hatalar ortaya çıkardı.Microsoft, yeniden sürümle ilgili bir hatayı kabul etti ve bazı uzmanların fark ettiklerini söyledikleri başka bir sorun var.Kabul edilen hata, bazı Win32 programlarındaki bazı dosya ilişkilendirmelerini kırabilir, bu da varsayılan olarak ayarlanamayacakları anlamına gelir. Photoshop ve Not Defteri gibi programlar bu hata ile varsayılan olarak açılamaz. Sinir bozucu ama tercih ettiğiniz programları seçerek çözülebilir, ancak her seferinde yapmanız gerekir.

Microsoft, bu sorunu bu ayın sonlarında çözeceğini söyledi.

Diğer kullanıcılar Windows ile iCloud'da bir hata bildirdi. Microsoft bunu düzeltmek için Apple ile çalışmak zorunda kalacak, ancak bu arada iCloud'u olan PC kullanıcıları güncellemeden engellenecek. Denerseniz bir hata mesajı alırsınız.Tavsiyemiz hala geçerli: Ekim güncellemesini yüklemeden önce, bu aksaklıklar ve bulunan diğer tüm hatalar giderilinceye kadar bekleyin. Bilgisayarınız otomatik olarak indirirse güncellemeleri nasıl geciktireceğinizi öğrenmek için aşağı kaydırın.

Orijinal hikaye:Büyük Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesinin, geliştirilmiş Storage Sense, bir Fotoğraflarınız masaüstü pimi, güncellenmiş bir Emoji paneli, daha Akıcı Tasarım kullanıcı arayüzü geliştirmeleri, çoklu görev Setleri ve geliştirilmiş oyun modları gibi birkaç güncellenmiş özellik getirmesi gerekiyordu.

Ancak, geçtiğimiz ay Microsoft, kullanıcı dosyalarının büyük parçalarını sildiğine dair çok sayıda şikayet nedeniyle yayınlanmasından sadece günler sonra halka arzını durdurdu. Daha sonra hatanın daha önce 'Bilinen Klasör Yeniden Yönlendirme' adlı bir özelliği açmış olan Windows 10 kullanıcılarını etkilediği doğrulandı.Soruşturmadan sonra Microsoft, daha sonra test etmek ve devam eden sorunları çözmek için Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi'ni (dosya silme düzeltmeleriyle) Windows Insider Program üyelerine yeniden başlattı.

Şimdi, çıkışından 36 gün sonra Microsoft, sorunlu güncelleştirmeyi yeniden yayımlamaya hazırlanıyor.

Windows 10 Ekim 2018 Güncellemesi geri döndü

Microsoft, Windows Insider'ların elinde haftalarca süren kalite testi ve hata ezilmesinden sonra Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesini yeniden yayımladı. Şirket daha önce güncellemeler aldı, ancak bu ay süren hiatus şimdiye kadar gördüğümüz en uzun örnektir.Windows Servis ve Dağıtım Program Yönetimi Direktörü John Cable, resmi Windows Blogunda şunları yazdı:

“13 Kasım 2018'de Windows 10 Ekim Güncelleştirmesi (sürüm 1809), Windows Server 2019 ve Windows Server, sürüm 1809'un yeniden yayımlanmasına başlayacağız. Özellik güncellemesi cihazınıza sunulana kadar beklemenizi öneririz. otomatik olarak.'Neden benzeri görülmemiş bir gecikme? Cable, bu kez Windows Insiders test kullanıcılarından “geri bildirim ve teşhis verilerini yakından izlemek için zaman aldıklarını” yazdı.

Microsoft'un bu sorun nedeniyle Windows 10 geri bildiriminde değişiklik yaptığını unutmayın. Araç şimdi beta test kullanıcılarına bildirilen bir hatanın ciddiyetini etkileme olanağı sağlıyor.

Bu sefer daha yavaş sunum

Microsoft bu yeniden sürümde de hiç şans almıyor. Cable, 'Ekim Güncellemesi ile daha ölçülü bir yaklaşım' kullandıklarını ve cihaz sağlığı verilerini daha dikkatli izlemek için sunumunu yavaşlattıklarını belirtti.Bu, Microsoft'un güncelleştirmeyi yalnızca veriler herhangi bir soruna neden olmayacağını gösteriyorsa makinenize göndereceği anlamına gelir. Aygıt ve uygulama uyumsuzlukları gibi devam eden sorunlar olduğunu tespit ederse, güncelleme makinenize, yani sorun çözülene kadar yüklenmez.

Güncelleştirmeleri el ile kontrol eden ileri düzey kullanıcılar ve erken benimseyenler bile Microsoft'un kullanılabilirliğini kısıtlayacağı için bu revize edilmiş sunum işleminden etkilenecektir.Microsoft şu andan itibaren güncellemeleri konusunda daha dikkatli davranıyor gibi görünüyor. Onları suçlayamam, bu yıl Windows Güncellemeleri için zor bir yolculuk oldu.

Bu değişiklik nedeniyle, şirket belirli bir güncellemenin neden belirli bir makinede engellendiğine ilişkin daha fazla bilgi sağlamak için yakında bir Windows güncelleme durumu panosu eklemeyi planlıyor.

Microsoft’un resmi blog gönderisini okumak için burayı tıklayın.

Güncelleme kullanılabilir mi? Lütfen bekle

Microsoft'un Windows Update sunumunda yaptığı tüm ince ayarlara dayanarak, Ekim 2018 Güncelleştirmesi'nin bilgisayarınıza gerçekten ulaşması biraz zaman alabilir. O zaman bile, güncellemelisin?

Microsoft'un yazılım ürünlerini bu yıl rahatsız eden tüm hatalar ve kalite sorunlarıyla, özellikle günlük işleriniz için makinenize güveniyorsanız, erken güncelleme yapmak iyi bir fikir değildir.

Not: Aslında, Windows Phone kullanıcıları bile (evet, görünüşe göre, hala varlar) Windows Update sorunları ile vuruldu. Kullanıcılar artık en son Windows Phone güncellemesinin Posta ve Takvim uygulamalarını bozduğundan şikayet ediyor. Hala neredeyse ölü olan bu platformu sallıyorsanız, lütfen en son sürüme güncelleme yapmayın.

Aynı şey Windows 10 için de geçerli. Güncellemeyi PC'nize vurur vurmaz uygulamak istiyorsanız, lütfen tekrar düşünün. Biraz bekleyin ve kurulum için yeterince kararlı olduğunu umuyoruz.

Windows 10'da güncellemeleri ertelemenin ve ertelemenin yolları vardır.

Windows güncellemelerini erteleme veya erteleme

Beklemek ve belirli bir Windows güncellemesinin uygulamadan önce makinede hatalar olup olmadığını görmek isteyen biriyseniz, güncellemelerinizi ertelemeyi deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Windows 10 Pro veya Enterprise

Windows 10 Pro veya Enterprise kullanıyorsanız, birkaç ay erteleyebilir veya erteleyebilirsiniz.

Bu zamanlamayı ayarlamak için Ayarlar altındaki “Güncelleme ve Güvenlik” simgesini tıklayın ve “Windows Update” sekmesine gidin. Hangi güncellemelerin mevcut olduğunu göreceksiniz. 'Gelişmiş Seçenekler' i tıklayın.

Burada, bazı güncellemeleri ertelemek için 'Özellik güncellemesini ertele' seçeneği vardır. Güncelleştirmelerin ertelenmesi yalnızca Windows 10'un Pro ve Enterprise sürümleri için çalıştığından, Windows 10 Home sürümüne sahipseniz bu seçeneği bulamıyorsanız endişelenmeyin.

Windows 10 Home Edition - Ölçülü Bağlantı'yı kullanma

Windows 10 Home Edition ile Otomatik Güncelleştirmeler'i kapatmanın gerçek bir yolu yoktur.

Windows 10 Home kullanıcıları, güncelleştirmelerle yapabilecekleri ile sınırlıdır, ancak Ağ ayarlarınız altındaki Ölçülü Bağlantı'yı “Açık” olarak değiştirerek bunları yavaşlatabilirsiniz.

Ölçülü Bağlantı bant genişliğini korumak için tasarlandığından, Windows güncelleştirmeleri otomatik olarak indirmez.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Görev çubuğunuzda 'Kablosuz ayarlarını değiştir' i arayın.
  2. 'Gelişmiş Seçenekler' i tıklayın.
  3. “Metered Connection” öğesini Açık olarak değiştirin.

Bunun yalnızca Kablosuz ağa bağlıysanız çalıştığını unutmayın. Bilgisayarınız Ethernet kablosu ile bağlıysa, ölçülü bağlantı seçeneğini almak için bir Wi-Fi bağlantısına geçmeniz gerekir.

Not: Daha fazla Windows 10 Update sorun giderme ipucuna ihtiyacınız var, kılavuzu kontrol etmek için burayı tıklayın.

Bu nedenle verilerinizi her zaman yedeklemeniz önemlidir

Günümüzde, güncellemeleri uygulamak sinir bozucu işler olabilir. Bunu, herkese açık hale getiren hiçbir sistem kesintisi olup olmadığını asla bilemezsiniz. Otomatik güvenlik düzeltme eki veya Windows güncelleştirmesinden sonra Windows'un çökmesini yaşadıysanız, bunu yapmanız gerekir.

SponsorumuzIDrivegünlük yedekleme hizmetiniz değil. Tüm özel bilgilerinizi ve verilerinizi sahip olduğunuz her internet bağlantılı cihaza yedeklemek için kullanabilirsiniz. Tek bir hesabı olan her cihaz bu!

Tüm özel verilerinizi kaybetme riski taşımayın - tüm PC'lerinizi, Mac'lerinizi ve mobil cihazlarınızı düşük bir maliyetle ONE hesabınıza yedekleyin! IDrive.com adresine gidin ve promosyon kodunu kullanınKimözel bir teklif almak için.