WiFi iPhone veya iPad'de iOS 14'te Çalışmıyor mu? Düzeltmenin 10 Yolu!

Bazen iPhone'unuzda doğru şekilde çalışmak için Wi-Fi almakta zorlanabilirsiniz. Bağlı olmalarına rağmen web siteleri veya uygulamalar yüklenmeyebilir. Bazen, cihazınızın bir WiFi ağına katılması bile imkansız hale gelir. Neyse ki, iOS 14 veya 13 çalıştıran iPhone'da WiFi çalışmama sorununu gidermek için bazı test edilmiş çözümler bulduk. 1. Yönlendiriciyi kontrol edin
 2. Wi-Fi'yi Kapatın ve Yeniden Bağlanın
 3. Uçak Modunu Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma
 4. İPhone'unuzu Yeniden Başlatın
 5. Wi-Fi Ağını Unutun ve Yeniden Katılın
 6. VPN'yi Kapat
 7. İPhone'u en son iOS'a güncelleyin
 8. Ağ Ayarları Sıfırlama
 9. Özel DNS Kullanın
 10. Apple Destek'e iletişime geçin

1. Yönlendiriciyi kontrol edin

İlk adım, kablosuz yönlendirici menzilinde olduğunuzdan ve bu konuda her şeyin doğru olduğundan emin olmaktır.Ayarlar iPhone'unuzda uygulamanızı ve Kablosuz internet . Doğru ağa bağlı olduğunuzdan emin olun. Adın önündeki mavi tik, bağlandığınızı belirtir. Bundan sonra ' ben Doğru birleştirilmiş Wi-Fi adının yanında 've geçiş düğmesini açın. Otomatik Katılma .

iphone ayarlarında wi-fi

Not : Bazen, gerçek ağ (ev, ofis vb.) Yerine, cihazınız geçmişte yanlışlıkla veya kasıtlı olarak bağlamış olabileceğiniz açık, çalışmayan bir ağa otomatik olarak katılabilir. Bunu ele almak için ' ben Bu Wi-Fi adının yanında 've Otomatik Katılma için geçişi kapatın .Son olarak ve en önemlisi, Wi-Fi yönlendiriciyi yeniden başlatın . Bu, bu sorunu çözmenin en kolay, en kesin ve en hızlı yollarından biridir. Yönlendiriciyi kapatıp bir dakika sonra tekrar açmak için ana anahtarı veya yöneltici üzerindeki güç düğmesini kullanabilirsiniz.

2. Wi-Fi'yi Kapatın ve Yeniden Bağlanın

 1. Ayarlar uygula ve üzerine dokunun Kablosuz internet .
 2. Geçişi kapatın Kablosuz internet .
 3. 30 saniye sonra, tekrar açmak için aynı anahtara dokunun.
 4. İPhone'unuzun bilinen ağa bağlanmasına izin verin. Veya gerekirse katılmak için Wi-Fi adına dokunun. İstenirse Wi-Fi şifresini girin.

3. Uçak Modunu Etkinleştirin ve Devre Dışı Bırakın

 1. Getir Kontrol Merkezi : Face ID özelliğine sahip iPhone'da, ekranın sağ üst kısmından aşağı doğru kaydırın. Ana Sayfa düğmesi olan modellerde, ekranın altından yukarı kaydırın.
 2. Üzerine dokunun. uçak etkinleştirmek için simgesine dokunun.
 3. 15 saniye sonra, devre dışı bırakmak için aynı simgeye dokunun.

İPhone'unuz otomatik olarak bir Wi-Fi ağına bağlanmalı ve işler düzgün çalışmalıdır. Gerekirse, Ayarlar uygulamasından ( yukarıdaki yöntem ).

4. iPhone'unuzu Yeniden Başlatın

Bu, birkaç iPhone ağ sorununu çözmek için etkili bir düzeltmedir. Cihazı yeniden başlattığınızda, RAM temizlenir, bozuk görevler sıfırlanır, hatalı çalışan uygulamalar yeni bir başlangıç ​​yapar ve daha fazlası. Sonuç olarak, geçici sorunlar ele alınır.Yeniden başlatma, cihazı kapatıp tekrar açmayı içerir. Her zaman yaptığınız gibi fiziksel düğmeleri kullanabilir veya iPhone'unuzu yeniden başlatma kılavuzu .

5. Wi-Fi Ağını Unutun ve Yeniden Katılın

Aşağıdaki adımları izlemeden önce Wi-Fi şifresini bildiğinizden emin olun.

 1. Ayarlar uygula ve üzerine dokunun Kablosuz internet .
 2. Üzerine dokunun ' ben 'Katılan ağın yanında.
 3. Üzerine dokunun Bu Ağı UnutunUnutmak .
 4. İsteğe bağlı ancak önerilir : İPhone'unuzu yeniden başlatın.
 5. Ayarlar uygulama → Kablosuz internet . Lütfen Wi-Fi adına dokunun ve yeniden bağlanmak için şifresini girin.

6. VPN'yi kapatın

Ne zaman sorunlarla karşılaşabilirsiniz? VPN bağlandı (bazı durumlarda ve bazı uygulamalarda ve web sitelerinde). Bunu düzeltmek için VPN uygulamasını kullanarak kapatın. Veya açın Ayarlar uygulamasını açın ve geçişi kapatın VPN .7. iPhone'u en son iOS'a güncelleyin

İşletim sisteminin en yeni sürümüne sahip olmak iyi bir fikirdir. Bu, en son özelliklere ve en son iyileştirmelere sahip olmanızı sağlar. Böylece sorunsuz, endişesiz bir deneyim için, iPhone'unuzu güncelleyin . Bundan sonra, Wi-Fi sorunlarınız geçmişte kalmış olabilir!

8. Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Bu, iPhone'unuzdaki kaydedilmiş Wi-Fi, Bluetooth cihazları, VPN yapılandırmaları vb. Gibi tüm ağ ayarlarını silecek ve bunları varsayılanlara geri yükleyecektir. Ancak fotoğraflar, videolar, kişiler, uygulamalar gibi kişisel veriler etkilenmeyecektir. 1. Ayarlar uygula ve üzerine dokunun genel .
 2. Sonuna git ve üzerine dokunun Sıfırla .
 3. Üzerine dokunun Ağ Ayarları Sıfırlama .
 4. Cihaz şifrenizi girin ve onaylayın.

9. Özel DNS Kullanın

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sizin için işe yaramıyor mu? Böyle bir durumda deneyebilirsiniz iPhone'unuzdaki DNS'yi değiştirme . Bu, özellikle belirli web sitelerine ve uygulamalara erişmede sorun yaşıyorsanız Wi-Fi'nin çalışmaması sorununu çözebilir.

10. Apple Destek ile iletişime geçin

Son olarak, hiçbir şey sorunu çözecek gibi görünmediğinde, resmi Apple Destek ile iletişime geçin . Onlara çevrimiçi sohbet, çağrı ve hatta Twitter aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Oturumu kapatmaUmarım sorunu çözebildiniz ve Wi-Fi'yi tekrar çalıştırabildiniz. Lütfen bizimle ve hangi çözümlerin sizin için işe yaradığını gelecekteki okuyucularla paylaşın. Ayrıca sahip olduğunuz ek numaralardan da bahsedebilirsiniz.

Eğer varsa Mac'inizle ilgili Wi-Fi sorunları , kapsamlı rehberimiz sizi kapsıyor.Sonunda, iOS 14 ile ilgili bazı yeni içerikleri kontrol etmenizi öneririm. En son sürüm, kaçırmamanız gereken birkaç yeni özellik getirdi!

 • İPhone'da iOS 14'te Uygulama Simgelerini Değiştirme Adımları
 • İOS 14 Çalıştıran iPhone'da Geri Dokunma Nasıl Kullanılır
 • İOS 14'te iPhone Uygulama Kitaplığı Nasıl Kullanılır
 • iOS 14: iPhone'daki Denetim Merkezi'nde WiFi Ağı Nasıl Değiştirilir