Uyarı: Kapınıza gelen bir güneş paneli dolandırıcısını nasıl tespit edersiniz

  güneş paneli dolandırıcılığı © Edward J Bock 111 | dreamtime.com

İnternette gezinirken her zaman gardınızı yüksek tutmak zorundasınız. Dolandırıcılar sizi soymak için her yerde pusuya yatmış durumda. Bir dolandırıcılığın kurbanı olduğunuzu düşünüyorsanız, hemen atmanız gereken bazı adımlar var. Bir dolandırıcılığa düşerseniz hemen atmanız gereken üç adım için buraya dokunun veya tıklayın .Ancak bu günlerde yalnızca çevrimiçi dolandırıcılıklarla karşılaşmaktan endişelenmenize gerek yok. Dolandırıcılar, gerçek olamayacak kadar iyi olan inanılmaz bir teklifle kapınızı çalabilir.Aslında, ABD'nin her yerinde güneş paneli kurulumunu içeren sinsi bir dolandırıcılık keşfedildi. Bu aldatmacayı tespit etmenin ve kurbanlardan kaçınmanın yollarını okumaya devam edin.İşte arka plan

bu Daha İyi İş Bürosu (BBB), ücretsiz güneş panellerinin size ne kadar büyük zamana mal olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

İşte neler oluyor. Bir dolandırıcı sizinle telefon, e-posta veya hatta kapınızı çalarak iletişim kurar. Bir güneş enerjisi şirketi satıcısı gibi davranıyorlar. “Temsilci” özel bir teklifi olduğunu iddia ediyor. Güneş panellerini evinize çok düşük bir maliyetle hatta ücretsiz olarak kurabilirler.Günlük teknoloji akıllı dozunuz

Yalnızca profesyonellerin bildiği teknik ipuçlarını ve püf noktalarını öğrenin.

Anlaşmanın sadece çok sınırlı bir süre için olduğunu, bu yüzden hızlı hareket etmelisiniz. Şema bu noktada birden fazla dönüş alabilir.

Bir senaryoda, dolandırıcı, ücretsiz güneş panelleriniz için topun yuvarlanmasını sağlamak için evrakları tamamlamanızı ister. Teklif için uygun olup olmadığınızı görmek için formları doldurmanız ve banka bilgilerini eklemeniz gerekir.Formları doldurursanız, daha sonra kimliğinizi çalmak için kullanabilecekleri kişisel bilgileri ve hesabınızı boşaltmak için kullanabilecekleri bankacılık bilgilerinizi teslim etmiş olursunuz. Evet!

Güneş panellerinin maliyetlerini düşürmeye yardımcı olacak hükümet programları mevcut olsa da, tanımadığınız bir satış elemanının sözünü almamalısınız. Güneş enerjisi için federal vergi kredileri için kontrol edebileceğiniz bir kaynak var. Sadece ziyaret edin enerji.gov cevaplar için. Eyaletinize bağlı olarak, büyük olasılıkla eyalet vergi kredileri vardır.

Bir güneş paneli dolandırıcılığı nasıl tespit edilir ve önlenir

Bu tür dolandırıcılıklar daha sık hale geliyor, bu nedenle BBB'nin bunları nasıl tespit edip önleyeceğiniz konusunda önerileri var. İşte bazı güvenlik fikirleri:  • Araştırmanı yap - Gerçek teşvik programları ve saygın güneş enerjisi yüklenicileri mevcuttur. İstenmeyen bir teklifi kabul etmeden önce, bölgenizdeki güneş enerjisi şirketlerini araştırın. Her şirketin itibarını araştırın ve bir sözleşmeyi dikkate alan ve imzalayan iş uygulamaları.
  • Yüksek baskılı satış taktiklerine teslim olmayın – Dolandırıcılar, isteklerini düşünmeden teslim etmenize neden olacak duygusal bir tepki uyandırmak isterler. Acele etmeyin ve meşru bir şirketin harekete geçmeniz için size baskı yapmayacağını bilin. Birisi agresif satış taktikleri kullanıyorsa, iletişimi hemen kesmek en iyisidir.
  • Rakip teklifler alın – Güneş enerjisine geçmeyi planlıyorsanız ve her şirketten teklif alıyorsanız, birkaç güneş enerjisi tesisatçısı ile iletişime geçin. Birisi bir dolandırıcılık yapıyorsa, bu şekilde fark etmesi çok daha kolay olacaktır.
  • Bol bol soru sorun ve cevapları düşünün – Anlamadığınız bir sözleşme veya teklifin herhangi bir yönü hakkında sorular sorun. Şirket, sorularınızdan rahatsız olursa, yanıtlamayı reddederse veya yanıtları belirsizse, bunu bir kırmızı bayrak olarak kabul edin.

Güneş panelleri hakkında bir dolandırıcının sizinle iletişime geçtiğini düşünüyorsanız, başkalarının mağdur olmamasına yardımcı olmak için bunu bildirin. Güneş enerjisi tesisatı dolandırıcılıklarını BBB Scam Tracker'a bildirin .