Teknik eşinizin aldattığını gösteriyor

Belirsiz bir açıklama veya eşinizden gelen gizli davranışlarla gece geç saatlerde dışarıda potansiyel bir sevgili olasılığını göz önünde bulundurursunuz. Bir şeyin doğru olmadığı hissini sallayamazsınız.Eşinizin arzu edilmeyen bazı faaliyetlerde bulunabileceğinden endişe duyuyorsanız, teknoloji cihazları şüphelerinizi doğrulamak için ihtiyacınız olan ipuçlarını sağlayabilir. Davranışsal ipuçları kanıtlamak için bir zorluk olsa da, teknoloji yalan söylemez.Bilgisayarlar, cep telefonları ve GPS cihazları gibi çeşitli cihazlarda bırakılan ipuçları, eşinizin sizi aldattığı ölü bir hediye olabilir. Ama önce nereye bakacağını bilmelisin.

Cep telefonları sizin için en iyi seçenektir

Eşinizin cep telefonu bazı ciddi ipuçları içerebilir. Bulmak için en basit olanlar genellikle şüpheli aramalar veya kısa mesajlar veya alışılmadık veya bilinmeyen adlara sahip kaydedilmiş kişilerdir. Basit bir Google araması, bilinmeyen numaranın sahibini bile ortaya çıkarabilir.

E-postalarda, kısa mesajlarda, sesli mesajlarda ve ikincil mesajlaşmada ve görüntülü sohbet uygulamalarında kötü oyun olduğuna dair bazı kanıtlar da olabilir. Eski mesajlar kalıcı olarak silinmedikçe, cihaz içeriği temizlemeden önce genellikle silinen mesajları 'silinmiş' veya 'çöp kutusu' klasöründe görüntüleyebilirsiniz. Eşinizin telefonu için kullandığı operatöre ve hesaba erişiminize bağlı olarak, telefonun kendisine dokunmadan çevrimiçi verilerinin yedeklerini bile bulabilirsiniz.Eşiniz gerçekten dışarı çıkıyorsa, şeyleri susturmak için ayrı bir telefon veya SIM kart satın almayı seçebilirler, ancak bir noktada kaymaları muhtemeldir. Yanlışlıkla sizi “diğer” telefonlarından arayabilirler, bu durumda eşiniz evde olduğunda telefonun çalıp çalmadığını görmek için numarayı geri aramayı deneyebilirsiniz. Etrafta yatan bir SIM kart bulursanız, ne bulduğunuzu görmek için bir telefonda açın.

Konum teknolojisi

Birçok popüler cihaz bir tür konum teknolojisini kullanır ve genellikle hizmetin açık olmasını devre dışı bırakmaktan daha kolay hale getirir. Eşiniz bir aile hesabına bağlı bir Apple cihazı kullanıyorsa ve konum paylaşımını etkinleştirdiyse, iCloud.com'da oturum açıp iPhone'umu Bul'u tıklayarak veya Arkadaşlarımı Bul uygulamasını kullanarak cihazlarını bulabilirsiniz.Eşiniz bir Android telefon kullanıyorsa ve Google'da paylaşılan bir bilgisayarda oturum açtıysa, arama çubuğuna 'Telefonumu Bul' yazabilirsiniz ve size telefonun konumu verilir. Google yanlışlıkla oturum açmaya devam etmek için kolay bir uygulamadır, böylece bu kolayca elde edilebilir bir ipucu olabilir.

Küresel Konumlama Sistemi

Bugünlerde GPS'e daha bağımlı hale geldikçe, eşinizin konum geçmişine de bir göz atmak isteyebilirsiniz. Bir navigasyon sistemindeki “önceki hedefler” menü seçeneği veya Andriod kullanıcıları için Google Zaman Çizelgesi özelliği (giriş yapıldıysa Google Haritalar uygulamasında veya çevrimiçi olarak Google Haritalar'da bulunur) size eşinizin söyledikleri zamanlar hakkında gerçekten bilgi verebilir trafikte sıkışıp kalmışlardı.Eşiniz bir iPhone kullanıyorsa, sıkça kullandıkları konumları Ayarlar> Gizlilik> Konum Servisleri> Sistem Hizmetleri> Önemli Konumlar'da bulabilirsiniz. Bu tür ayarları tutarlı bir şekilde devre dışı bırakmak veya silmek oldukça fazla çaba gerektirir, bu nedenle iyi bir şey yoksa, burada bir şey bulabilirsiniz.

Bakılacak diğer yerler

Neredeyse yaptığımız her etkinlik bir şekilde teknolojimize bağlanabilir. Olağandışı site ziyaretleri, cihazın çöp kutusu veya geri dönüşüm kutusu veya eşinizin iCloud, Google Drive veya Dropbox gibi kullanabileceği bulut tabanlı dosya yedekleme hizmetleri için paylaşılan bilgisayarınızdaki veya cihazınızdaki tarayıcı geçmişine göz atın. Bu bulut tabanlı hizmetlerin çoğu, silinen dosyaları başka bir cihazda silindikten sonra geri yüklemenize bile izin verir.Göz önünde bulundurmanız gereken başka bir şey, fotoğrafları, videoları veya diğer uygulamaları gizlemek için kullanılabilecek bir uygulamadır. Dikkat edilmesi gereken bazı potansiyel uygulamalar KeepSafe, Vault ve Hide it Pro'dur.

Yasal tut

Gözetleme ile ilgili yasallıklar söz konusu olduğunda güvenli oynamayı unutmayın. Bir şeye erişmek için çok fazla çalışmanız gerekiyorsa, hackleme bölgesine giriyor olabilirsiniz, bu da kendinizi boşanma ile karşı karşıya bulursanız yolda sorunlara neden olabilir.