Tatil için eski VHS kasetlerinizi zamanında dijitale çevirin

  VHS kasetlerini sayısallaştırma © Adam Witczak | Dreamstime.com

Amazon'da yalnızca ücretsiz gönderim puanı alabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bana Noel Baba'nın küçük yardımcısı deyin.Bu yılki hediyeler için Amazon'a bağlıysanız, dijital içerik kırıntılarının sürprizi mahvetmesine izin vermeyin. .Daha kişisel rotaya da gidebilirsiniz. Dijitalleştirilmiş ev filmleri mükemmel bir hediye veya bir sonraki buluşmanızda eski anıları yeniden yaşamanın harika bir yolu. Projektörü kaldırın ve ev filmlerinizi korumanın ve paylaşmanın en iyi yollarına göz atın.

Eski ev filmlerinizi kaydedin

Bugün, akıllı telefonunuzla videolar çekiyorsunuz, ancak bahse girerim etrafta değerli anlarla dolu bir yığın VHS kasetiniz vardır. Bantlar zamanla bozulur, bu nedenle daha fazla aşınma ve yıpranmayı önlemek için bunu şimdi yapmalısınız.

İyi haber şu ki, ev filmlerini dijitale dönüştürebilir ve başkalarıyla paylaşırken kolayca yeniden keyfini çıkarabilirsiniz. İşte seçeneklerin.Günlük olarak sizin için önemli olan teknoloji haberleri

Gizlilik, güvenlik, en son trendler ve en iyi dijital hayatınızı yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgiler.

DAHA İNCE GÖRÜNÜN:

Dijital dönüştürücüler için en iyi VHSVHS'nizi dijitale dönüştürmek için DIY yoluna gitmek istiyorsanız, bir VCR veya VHS video kameraya ihtiyacınız olacak. Eğer yoksa, eBay gibi VCR'leri 35 ila 40 $ gibi düşük bir fiyata satın alabileceğiniz yerleri kontrol edin.

Satıcının iyi puan aldığından emin olun ve teklif vermeden önce sorular sorun. 'Çalışıyor mu?' diye sormak kadar basit olabilir. ve 'En son ne zaman test ettiniz?' OfferUp, Facebook Marketplace veya başka bir yerel satış platformunu kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Ayrıca bir Bu, videoyu bir bilgisayara dijitalleştirir. Cihazı bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın ve birlikte verilen RCA kompozit veya S-video kablolarını kullanarak analog video kaynağınızı (VCR, DVD oynatıcı, DVR veya video kamera) bağlayın.Birlikte verilen yazılım, çekimlerinizi yakalamanın her adımında size rehberlik eder. VHS kayıtlarınızı gerçek zamanlı olarak aktarmanız gerekecek, bu yüzden biraz zaman ayırın.

Diğer bir seçenek ise . VCR, video kamera, DVD oynatıcı veya DVR dahil çok sayıda kaynaktan kayıt yapabilir ve dijitalleştirebilirsiniz.Bu şık küçük gadget ile bir bilgisayar veya herhangi bir yazılım kullanmanıza gerek yok. Video kaynağınıza bağlayın ve dönüştürücüye bir USB sürücü veya SD kart takın. I vur Kayıt düğmesine basın ve filmlerinizin LCD ekranda gerçek zamanlı olarak dijitalleşmesini izleyin.

Bir şirketin eski kasetlerinizi sizin için dönüştürmesini sağlayın

Göreve bağlı değil misiniz? Bu iyi. VHS kasetlerini sizin için dijitalleştirmeleri için Costco gibi şirketlere gönderebilirsiniz. Çekimlerinizi içeren bir USB sürücü ve ayrıca bir MemoryCloud hesabına erişim elde edeceksiniz. Oturum açmak ve çekimlerinizi indirmek için 90 gününüz olacak.Fiyatlar ilk kaset (herhangi bir uzunlukta) için 24,99 dolardan ve ardından ek videolar için 16,99 dolardan başlıyor. .

Birkaç kopya saklayın

Artık videolarınızı dijitalleştirdiğinize göre, onları güvende tutmanız gerekiyor. Tıpkı diğer dosyalarda olduğu gibi, videolarınız bozulabilir, saldırıya uğrayabilir veya yanlışlıkla silinebilir, bu nedenle biraz fazlalık iyi bir fikirdir.Dosyalarınızı yerel olarak harici bir sabit sürücüye kaydedebilir veya güvenli bir şekilde buluta yedekleyebilirsiniz ancak dikkatli olun. .

Teknoloji bilginizi devam ettirin

Popüler podcast'imin adı “ ” 30 dakikalık sağlam bir teknoloji haberleri, ipuçları ve ülkenin her yerinden sizin gibi teknik soruları olan arayanlar. Podcast'lerinizi aldığınız her yerde arayın. Size kolaylık sağlamak için, yeni bir bölüm için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

PODCAST SEÇİMİ:

Meta sert düşüşte. Bu Facebook için sonun başlangıcı mı? Artı, Twitter'daki tüm değişiklikler ve en yeni rakibi Mastodon'a bir bakış. Ve bir uçakta en iyi koltuğu bulmak, akıllı asistanınızdan hatırlatmalar almak ve ücretsiz bir geçmiş kontrolü yapmak için bir numara.

'Kim Komando Today' adlı podcast'ime göz atın. , , veya favori podcast oynatıcınız.

veya podcast'lerinizi nereden alırsanız alın. Sadece soyadımı arayın, 'Komando.'

Daha fazla teknik bilgi edinin 425+ radyo istasyonunda yayınlanır ve . en son güvenlik ihlalleri ve teknoloji haberleri için. Yardıma mı ihtiyacınız var? Kim için sorunuzu bırakın .

Bağlantılarımız aracılığıyla satın aldığınızda bir komisyon alabiliriz, ancak raporlamamız ve önerilerimiz her zaman bağımsız ve tarafsızdır.