Siri ve Google Asistan ile sesinizi kullanarak nasıl emoji eklenir?

 Android veya iPhone'unuzdan arkadaşlarınıza mesaj gönderirken Siri'nin emoji göndermesini sağlayın Fotoğraf © Bu ne? | Dreamstime.com

Sesli dikte teknolojisi, eller serbest metin mesajları göndermenize izin verse de, bariz eksiklikleri var. Örneğin, akıllı asistanlar genellikle sizi anlamakta zorlanırlar.Bu, yapay zeka söylediklerinizi anlamadığında sürekli olarak kendinizi tekrar etmeniz gerekeceği anlamına gelir. İşte akıllı yardımcınızın sizi daha iyi anlamasını sağlamanın beş yolu . İşte başka bir acı nokta: Akıllı asistanlar, onlara söylediğinizde emoji göndermiyor.😉 gibi bir emoji dikte etmek istediğinizi varsayalım. veya ❤️. Görüntüyü göndermek yerine, akıllı telefonunuz 'göz kırpan yüz' veya 'kırmızı kalp emojisi' gibi gerçek metni tükürebilir. Bu kılavuzdan sonra, iPhone ve Android'de nasıl emoji ekleyeceğinizi ve göndereceğinizi öğreneceksiniz.Bu teknik ipucu sizi gelecekteki beceriksizliklerden kurtaracak

Diyelim ki elleriniz direksiyonda ama arkadaşınız Bob'a aptalca bir mesaj göndermek istiyorsunuz. 'Siri, Bob'a kaka emojisiyle 'Bu trafik kokuyor' yazan bir mesaj gönder!' diyebilirsiniz. Tek yapmak istediğin arkadaşını güldürmek.

Ama sonra Siri her şeyi mahveder. İstediğinizi göndermiyor: 'Bu trafik 💩 kokuyor' İleti. Siri de sizi kelimenin tam anlamıyla yorumlar ve Bob'a 'Bu trafik bir kaka emojisi gibi kokuyor' yazan bir metin gönderir.Günlük olarak sizin için önemli olan teknoloji haberleri

Gizlilik, güvenlik, en son trendler ve en iyi dijital hayatınızı yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgiler.

 2022 ve 2023'te iPhone veya Android'de dikte ederken metinlerinize sesli emojiler nasıl eklenir?
Bob gülmek yerine kafa karışıklığı içinde kafasını kaşıyacak. | Fotoğraf 161062702 © jose maria ruiz | Dreamstime.com

Bunun gibi durumlar, emoji severlerin tarafında bir diken olabilir. Mesajlarınızı metin olarak iletmek için onlara güveniyorsanız, doğru göründüklerinden emin olmak istersiniz. Ne de olsa emojiler, kelimelere dökülmesi zor olan şeyleri aktarmanın harika yollarıdır.

Size bu sorunu nasıl çözeceğinizi göstermeden önce, kısa bir sorumluluk reddi beyanı burada. Bazı emoji dizileri yanıltıcı olabilir. Yanlış emoji kombinasyonunu kullanarak yanlış mesajı gönderebilirsiniz. İş arkadaşlarınıza veya kayınvalidenize gönderdiğiniz emojiler konusunda ekstra dikkatli olmalısınız.Bu nedenle, bilmek isteyeceğiniz en kötü emoji anlamlarından bazılarını derledik. Hangi emojilerin şok edici x dereceli anlamlara sahip olduğunu öğrenmek için buraya dokunun veya tıklayın . Bunları yanlış bağlamda kullanırsanız, hayatınızdaki insanları şok edebilir veya rahatsız edebilirsiniz.

Alt satır: Telefonunuzun sesli dikte özelliği aracılığıyla emoji göndermek zor olabilir. Neyse ki, işi halletmenin birkaç yolunu biliyoruz.

Sesinizle emojiler gönderin

Tam olarak konuşmanız gereken adımlar telefonunuzun türüne göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden bu kılavuzu iki bölüme ayırdık: biri iPhone kullanıcıları için, diğeri Android kullanıcıları için.Sadece göndermek istediğiniz emojinin adını bildiğinizden emin olun. 'Mutlu emoji' yerine 'Gülen emoji' gibi yanlış kelimeler söylerseniz, farklı bir emoji gönderirsiniz. Her emojinin tam adını öğrenmek için şunu kullanın: emojipedia .

Bu ücretsiz çevrimiçi araç, emojilerle ilgili her şey için tek adresiniz. Farklı telefonlarda nasıl göründüklerini ve tam adlarını göreceksiniz.emojipedia

Artık alet kemerinize yeni bir şey eklediğinize göre, metin mesajlarına sözlü olarak emoji eklemeye nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Siri ile sesinizi kullanarak metinlere nasıl emoji eklenir?

Bu numara için iOS 16'ya sahip olmanız gerekiyor. Ne yazık ki, daha eski bir iPhone'unuz varsa, bu stratejiyi kullanamazsınız. Ne de olsa iOS 16, iPhone 7 veya daha eski bir modele sahip kişiler için mevcut değil.

Evet: Bu güncelleme yalnızca iPhone 8 veya daha yeni bir modele sahip kişiler için mevcuttur. Telefonunuzun güncellemeyle uyumlu olup olmadığını görmek için bu listeyi kontrol edin. . Daha eski bir işletim sisteminde çalışıyorsanız, yine de emojiden metne rahatsızlıklarla uğraşacaksınız.Ancak daha yeni bir telefonunuz varsa, şanslısınız. Artık kısa mesajınızda istediğiniz emojinin adını söyleyerek emoji gönderebilirsiniz. Bu, Siri ses diktesini destekleyen herhangi bir iPhone uygulamasında çalışır. Emojipedia'yı kullanmayı unutmayın, bu nedenle doğru emoji adını söylüyorsunuz.

Daha yeni bir iPhone'unuz varsa, Sesle Kontrol özelliğiyle emojiler dahil olmak üzere mesaj efektleri gönderebilirsiniz. İşte nasıl çalıştığı: 1. Tercih ettiğiniz mesajlaşma uygulamasını açın ve devam eden bir mesaj dizisini seçin veya yeni bir tane oluşturun.
 2. Ekranın alt kısmında bir Mikrofon buton. Ona dokunun.
 3. Ardından, metninizi dikte edin. Ardından, eklemek istediğiniz emojiyi 'göz kırpma emojisi' gibi söyleyin.
 4. Söyleyecek daha çok şeyin varsa, dikte etmeye devam et. Değilse, simgesine dokunun. Mikrofon dikteyi sonlandırmak için düğmesine basın.
 5. Ardından metninizi gönderebilirsiniz.

Nasıl göründüğünü adım adım görmek istiyorsanız, Apple Destek size yardımcı olur. iPhone'da mesaj efektlerinin nasıl gönderileceğini görmek için bu videoyu izleyin .

Android'de Google Asistan ile sesinizi kullanarak emoji gönderme

Öncelikle, Google Asistan'ın sesle yazma özelliğini açmanız gerekiyor. Varsayılan olarak açık olmalıdır, ancak emin olmak için şu adımları izleyin:

 1. aç senin Mesajlar uygulama.
 2. Şuna dokunun: Vites klavyenizin üst kısmındaki simge.
 3. Seçme Sesle yazma .
 4. Ardından, etkinleştirin Asistan sesle yazma .

Şimdi sesinizi kullanarak metinlere nasıl emoji ekleyeceğinizi öğrenmenin zamanı geldi. Dikte etmeye başlamak için 'Hey, Google' diyebilirsiniz. Bu erişilebilirlik özelliğini şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. Tercih ettiğiniz mesajlaşma uygulamasını açın, devam eden bir mesaj dizisini seçin veya yeni bir tane oluşturun. Ardından klavyeyi açın.
 2. Söylemek, ' Tamam Google, yaz
 3. Metninizi dikte etmeye başlayın ve göndermek istediğiniz emojinin adını söyleyin.
 4. Sonra söyle ' Durmak mesajı bitirmeye hazır olduğunuzda.

Ondan sonra mesajınızı gönderin. Artık sesli dikte ile emoji göndermeyi öğrendiğinize göre, dijital yaşamınızı daha kolay yönetilebilir hale getirecek birkaç başka teknik ipucunu burada bulabilirsiniz.

Devamını oku

Bütçeyle teknoloji: 500 doların altında yedi sağlam akıllı telefon

Biraz tasarruf edin! Yenilenmiş teknoloji satın almanın en iyi yolları