Popüler çocuk karikatürleri olarak gizlenmiş şiddet içeren YouTube videolarına dikkat edin

4 yaşındaki yeğenim okul öncesi çocuklar için bir PBS şovu olan “Daniel Tiger’ın Mahallesi” ni izlemeyi çok seviyor. YouTube sayesinde bölümleri istediği zaman izleyebilir. Şovun adını YouTube arama çubuğuna yazıyorum ve binlerce bölüm açılır.

Ancak, YouTube'daki çocukların şovlarını izlemenin onu uygunsuz içerikleri görüntüleme riski altına sokabileceğini hiç düşünmemiştim. Bazı YouTube kullanıcıları, çocukların karakterleriyle şiddetli çizgi film videoları oluşturuyor ve küçük çocuklar korkunç videoları izlemeye aldatılıyor.YouTube'da bu sahte çizgi film videolarından binlerce var ve normal çizgi film gibi göründüklerinden, otomatik oynatma işlevi bunları görüntülenecek bir sonraki video olarak önerecektir. Örneğin, bir diş hekimi dişlerini çekerken Peppa Pig'in çığlık attığı bir video var. Peppa Pig ve bir arkadaşının içinde biriyle bir evi yaktığı başka bir oda daha var. Bu videolarda yer alan diğer popüler karakterler Doc McStuffins, “Frozen” dan Elsa ve Tank Engine Thomas.Yukarıdaki resim “Smile Kids TV” YouTube kanalındandır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer kanal ise “Oyuncak ve Komik Çocuk Sürpriz Yumurtaları” dır. Aile dostu içerik sağlaması gereken YouTube Çocuk uygulaması uygunsuz videoları filtrelemeye çalışır. Ancak, bu korkutucu videolar aramalarda gösterilmek üzere etiketlendiğinden, başlıkların karakter adlarına sahip olduğu ve videodaki küçük resimlerin gerçek videolara çok benzediği için zor.YouTube sorunun farkındadır ve görüntüleyenlerin uygunsuz içerikleri işaretlemelerini kolaylaştırır. Bir video oynatıldığında, kanal adının altında bir videoyu bildirme seçeneği için 'Diğer' düğmesini tıklayabilirsiniz. Bildirilen videolar personel tarafından incelenir ve saatler içinde YouTube Çocuk uygulamasından kaldırılabilir. YouTube ayrıca uygulamayı “kısıtlı moda” ayarlamanızı önerdi. Bunu yapmak için sayfanın en altına gidin; bu ayar “İçerik Konumu” ile “Geçmiş” arasındadır.

Ancak YouTube, filtre sisteminin mükemmel olmadığını da belirtti. Yapabileceğiniz başka bir şey de “Otomatik Oynat” ı kapatmaktır. Bunu yapmak için videodaki dişli çark simgesini tıklayın ve Otomatik Oynatma kadranını sola sürükleyin.

Çocuklarınızı uygunsuz içerikten korumak için en iyi seçeneğiniz, yalnızca ağın resmi kanalı veya TV şovunun resmi kanalı tarafından yayınlanan videoları izlemelerine izin vermektir. “Daniel Tiger’ın Mahallesi” ve PBS Kids kanallarını doğruladı. Bir kanalın adının yanında gri bir onay işareti bulunduğundan doğrulandığını bilirsiniz. Belirli bir kanaldan, 'Oynatma Listeleri' ni tıklayabilirsiniz ve bu listedeki her şeyin resmi sayfa tarafından yüklendiği için görüntülenmesi güvenlidir.Çocuklarınızı korumanın bir başka yolu, çocuklarınız en sevdikleri şovların bölümlerini izlemek istediklerinde uygulamalara ve web sitelerine geçiş yapmaktır. PBS Çocuk, Disney Junior, ve Takma ad JR. hepsi web sitelerinin belirli videolarla dolu bölümlerine sahiptir. Ayrıca bir PBS Kids uygulaması da var. elma ve android, bir Disney Junior uygulaması elma ve androidve bir Nick Jr. uygulaması elma ve android.

Çocuklara uygun diğer uygulamalar

Toontastik 3D

LEGO HayatSwift Oyun Grupları

Ebeveyn denetimleri hakkında daha fazla makale

Ebeveyn kontrolü uygulaması çocuklar için sağlıklı sınırlar belirlemenizi sağlarEbeveynler kontrolü ele alıyor! Çocuklarınızın telefon kullanımını izleyin, uygulamaları engelleyin ve etkinliklerini izleyin

Çocuğunuzun mesajına göz atın ve gizli dil bilgisini öğrenin