Photoshop CS6 ile Bir Görüntüyü Bir Başkasının İçine Yerleştirme

Steve Patterson tarafından yazıldı.

Bu eğitimde, Photoshop'un basit ama güçlü özelliklerini kullanarak ilginç kompozit efektler oluşturmak için bir görüntüyü diğerinin içine nasıl yerleştireceğimizi öğreneceğiz. İçine Yapıştır emretmek. Yapıştır ile, bir görüntüde bir alan seçebilir, ardından ikinci bir görüntüyü kopyalayıp doğrudan seçimimize yapıştırabiliriz. Bu eğitimde, bir fotoğraf çerçevesinin içine bir fotoğraf yerleştirmek için İçine Yapıştır'ı kullanacağım, ancak tüm Photoshop eğitimlerimizde olduğu gibi, buradaki amaç sadece bu belirli efektin nasıl oluşturulacağı değil. İçine Yapıştır komutunun nasıl çalıştığını öğrendikten sonra, bunun için birçok başka yaratıcı kullanım keşfedeceğinizden şüpheniz olmasın.

kullanacağım Photoshop CS6 burada, ancak bu eğitim aynı zamanda her ikisiyle de tamamen uyumludur. Photoshop CS5 ve Photoshop CC (Yaratıcı bulut). CS4 ve önceki sürümler için veya İçine Yapıştır'ın nasıl kullanılabileceğine dair başka bir örnek için orijinalimize göz atmak isteyeceksiniz. Bir Resmi Diğerinin İçine Yerleştirme öğretici.Bu efekti oluşturmak için iki görüntüye ihtiyacınız olacak. İşte ilkim (resim çerçevesini içeren resim) ( sonbahar çerçeve fotoğrafı Shutterstock'tan): Resim 85250287, Shutterstock'tan lisanslanmıştır İlk görüntü.

İşte ikinci resmim (çerçevenin içine yerleştireceğim fotoğraf) ( sonbahar parkında çift photo Shutterstock'tan):

 Resim 159680129, Shutterstock'tan lisanslanmıştır İkinci görüntü.

Ve işte son bileşik şöyle görünecek: Photoshop ile çerçeve içine fotoğraf yerleştirme. Son etki.

Bir Görüntüyü Bir Başkasının İçine Nasıl Yerleştirilir

Adım 1: İkinci Resmin Görünmesini İstediğiniz Alanı Seçin

İkinci resmi yerleştireceğiniz resimle başlayın ve ikinci resmin görünmesi gereken alanın çevresine bir seçim yapın. Gerçek seçim aracı İhtiyacınız olan alanın şekline bağlı olacaktır. Benim durumumda, resim çerçevesinin görüntüsüyle başlıyorum ve ikinci resmimi çerçeveye yerleştirmek istiyorum. Çerçeve basit bir dikdörtgen şeklindedir, bu nedenle Dikdörtgen Seçim Çerçevesi Aracının işe yarayacağını düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, çerçeve de bir açıyla eğilmiştir, bu nedenle burada daha iyi bir seçim Photoshop'un Çokgen Kement Aracı .

Varsayılan olarak, Çokgen Kement Aracı standardın arkasına yerleştirilmiştir. Kement Aracı Araçlar panelinde. Erişmek için ben tıklayın ve basılı tutun Arkasında saklanan diğer araçları gösteren bir açılır menü görünene kadar Kement Aracının simgesinde. O zaman seçeceğim Çokgen Kement Aracı menüden:

 Photoshop'ta Çokgen Kement Aracını Seçme. Kement Aracı'na tıklayıp basılı tutarak Çokgen Kement Aracı'nı seçin.

Photoshop Seçim Aracı eğitimlerimizin tümünü görünbu Çokgen Kement Aracı seçim çerçevesinin yönünün değişmesi gereken noktalara basitçe tıklayarak düz kenarlı çokgen seçimler çizmemize izin verir. Yeni bir noktaya her tıkladığımızda, Photoshop yeni nokta ile önceki nokta arasına düz bir çizgi ekler ve seçtiğimiz alanın çevresine tıklamaya devam ederek her tıklamada yeni bir çizgi parçası ekleyerek, istediğimizi yapana kadar. başlangıca dönüş yolu. Seçimi tamamlamak için ilk noktaya bir kez daha tıklamamız yeterli.

Polygonal Lasso Tool ile resim çerçevesinin içindeki alanı seçmek kolaydır. Tek yapmam gereken dört köşenin her birine tıklamak. Sol üst köşeye tıklayarak başlayacağım, sonra sağ üst köşeye gidip tıklayacağım, sağ alt köşeye tıklayacağım ve sonra tekrar sol alt köşeye tıklayıp tıklayacağım. Çokgen Kement Aracı ile seçim yaparken geleneksel 'yürüyen karıncalar' seçim taslağını görmezsiniz. Bunun yerine, noktaları birleştiren ince bir yol taslağı göreceksiniz:

 Polygonal Lasso Tool ile çerçevenin fotoğraf alanını seçme. Çerçevenin fotoğraf alanını seçmek için köşelere tıklayın.

Seçimi tamamlamak için, sol üst köşedeki başlangıç ​​noktasına bir kez daha tıklayacağım ve şimdi standart 'yürüyen karıncalar' seçim taslağı görünür olacak şekilde çerçevenin içindeki alan seçildi: Resim çerçevesinin içi şimdi seçilmiştir. Seçimi tamamlamak için ilk noktaya tekrar tıklayın.

Adım 2: İkinci Resmi Seçin ve Kopyalayın

Henüz açık değilse açarak veya üzerine tıklayarak ikinci resminize (seçimin içine yerleştireceğiniz) geçin. sekme belgenin en üstünde:

 Belge sekmelerini tıklatarak Photoshop'ta görüntüler arasında geçiş yapma. Belge sekmesine tıklayarak ikinci resme geçiş.

Photoshop'ta sekmeli ve kayan belgelerle çalışmaBu resmi panoya kopyalamamız gerekiyor, böylece bir önceki resimde yaptığımız seçime yapıştırabiliriz. Kopyalamak için önce onu seçmemiz gerekiyor, bu yüzden yukarıya gidin. Seçme Ekranın üst kısmındaki Menü Çubuğunda menü öğesini seçin ve Herşey . Veya, basın Ctrl+A (Kazanç) / Komut+A (Mac) klavyenizde:

 Menü Çubuğundan Tümünü Seç komutunu seçme. Seç > Tümü'ne gidin.

Resmin kenarlarında bir seçim taslağı belirecek ve şimdi seçili olduğunu size bildirecektir:

 İkinci resim seçilir. İkinci resim seçilir.

Resim seçiliyken, yukarı gidin Düzenlemek ekranın üst kısmındaki menüyü seçin ve kopyala veya tuşuna basın Ctrl+C (Kazanç) / Komut+C (Mac) klavyenizde: Düzen menüsünden Kopyala komutunu seçme. Düzenle > Kopyala'ya gidin.

Adım 3: İkinci Resmi Seçime Yapıştırın

simgesine tıklayarak ilk resme geri dönün. sekme belgenin en üstünde:

 İlk resmi tekrar görüntülemek için sekmeye tıklayın. İlk resmi tekrar görüntülemek için sekmeye tıklayın.

Bir an önce oluşturduğumuz seçim hala görünür olacak. İkinci görüntüyü seçime yapıştırmak için Düzenlemek ekranın üst kısmındaki menüyü seçin Özel yapıştır , ardından seçin İçine Yapıştır : Düzenle menüsü altındaki Özel Yapıştır alt menüsünden İçine Yapıştır'ın seçilmesi. Düzen > Özel Yapıştır > Şuraya Yapıştır seçeneğine gidin.

Ve aynen böyle, görüntü seçimin içinde belirir. Benim durumumda, görüntü açıkça çerçeve için çok büyük, ancak bunu nasıl düzelteceğimizi birazdan göreceğiz:

 İkinci görüntüyü seçime yapıştırdıktan sonraki efekt. İkinci görüntüyü seçime yapıştırdıktan sonraki efekt.

Yine de daha ileri gitmeden önce, şuraya hızlıca bir göz atalım: Katmanlar paneli böylece neler olduğunu görebiliriz. Şimdi iki katmanımız olduğuna dikkat edin. Orijinal görüntü üzerinde oturuyor Arka plan katmanı altta ve İçine Yapıştır komutunu seçtiğimiz anda Photoshop bunun üzerine yepyeni bir katman ekledi ve ikinci görüntüyü bu yeni katmana yerleştirdi:

 İkinci görüntüyü kendi katmanında gösteren Katmanlar paneli. İkinci görüntüyü kendi katmanında gösteren Katmanlar paneli.

İkinci resim neden sadece seçtiğimiz alanın içinde görünüyor? Bunun nedeni, Photoshop'un bir katman maskesi ikinci resim için Maskeyi görebiliriz katman maskesi küçük resmi . Beyaz alan, görüntünün belgede göründüğü alanı temsil ederken, onu çevreleyen siyah alan görüntünün gizlendiği yerdir:

 Katmanlar panelindeki katman maskesi minik resmi. Photoshop, ikinci görüntünün görünürlüğünü kontrol etmek için seçimimizi bir katman maskesine dönüştürdü.

Photoshop'ta katman maskelerini anlama

Adım 4: İkinci Resmi Serbest Dönüştürme ile Yeniden Boyutlandırın ve Yeniden Konumlandırın

Resminiz seçilen alan için çok büyükse ve yeniden boyutlandırmanız gerekiyorsa (benim yaptığım gibi), Düzenlemek ekranın üst kısmındaki menüyü seçin ve Serbest dönüşüm . Veya, basın Ctrl+T (Kazanç) / Komut+T (Mac) kısayoluyla Serbest Dönüştür'ü seçmek için klavyenizde:

 Düzen menüsünden Serbest Dönüştürme'yi seçme. Düzenle > Serbest Dönüşüm'e gidin.

Bu, Serbest Dönüştürme kutusunu ve tutamaçlarını (küçük kareler) görüntünün etrafına yerleştirir. Serbest Dönüştürme kutusunun, yalnızca görünen kısmın değil, görüntünün gerçek boyutlarının çevresinde göründüğünü unutmayın. Resminiz çok büyük olduğu ve ekranın hemen dışına çıktığı için Serbest Dönüştürme kutusunun tamamını göremiyorsanız, görüş ekranın üst kısmındaki menüyü seçin ve Ekrana Sığdır :

 Görünüm menüsünden Ekrana Sığdır öğesinin seçilmesi. Görünüm > Ekrana Sığdır seçeneğine gidin.

Bu, görüntüyü anında uzaklaştırır, böylece Serbest Dönüştürme kutusu dahil her şey ekranınıza sığar:

 Serbest Dönüştürme kutusunun tamamı artık ekranda görünür. Serbest Dönüştürme kutusu, yalnızca küçük görünen alanı değil, gerçek görüntüyü çevreler.

Resmi yeniden boyutlandırmak için düğmesini basılı tutun. Vardiya tuşuna basın, ardından herhangi birine tıklayıp sürükleyin. dört köşe Serbest Dönüştürme kutusunun görüntüsü. Sürüklerken Shift tuşunu basılı tutmak, yeniden boyutlandırırken görüntünün orijinal en boy oranında kilitlenir, böylece yanlışlıkla şeklini bozmazsınız. Burada sağ alt köşeyi içeri doğru sürüklüyorum ama köşelerden herhangi biri işe yarayacak. Köşeyi sürüklemeyi bitirdiğinizde (çok önemli!) önce fare tuşunu bırakın, sonra Shift tuşunu bırakın . Fare tuşunu bırakmadan önce Shift tuşunu bırakırsanız, görüntünün orijinal en boy oranını kaybedersiniz:

 Serbest Dönüştürme kutusunun tamamı artık ekranda görünür. Shift tuşunu basılı tutarken köşe tutamaçlarından birini içe doğru sürükleme.

Görüntüyü seçili alan içinde taşımak ve yeniden konumlandırmak için, Serbest Dönüştürme kutusunun içinde herhangi bir yere tıklayıp sürüklemeniz yeterlidir. Bu sefer Shift tuşunu basılı tutmanıza gerek yok. Sadece ortadaki küçük hedef sembolüne tıklamayın, aksi takdirde görüntüyü değil hedefi hareket ettirirsiniz:

 Serbest Dönüştürme ile görüntünün çerçeve içinde yeniden konumlandırılması. Resmi çerçevenin içinde yeniden konumlandırmak için Serbest Dönüştürme kutusunun içine tıklayıp sürükleyin.

Resminizi de döndürmeniz gerekiyorsa, fare imlecinizi Serbest Dönüştürme kutusunun dışına hareket ettirin. İmlecin bir kavisli, çift taraflı ok , tıklayın ve farenizle sürükleyin. Burada, çerçevenin açısına daha iyi uyması için görüntüyü saat yönünün tersine döndürüyorum:

 Resmi döndürmek için Serbest Dönüştürme kutusunun dışına tıklayın ve sürükleyin. Resmi döndürmek için Serbest Dönüştürme kutusunun dışına tıklayıp sürükleyin.

Görüntünün görünümünden memnun kaldığınızda, düğmesine basın. Girmek (Kazanç) / Dönüş (Mac) klavyenizde kabul edip Serbest Dönüştürme modundan çıkmak için:

 İkinci resim çerçeve içinde hareket ettirildi, yeniden boyutlandırıldı ve döndürüldü. İkinci resim çerçeve içinde hareket ettirildi, yeniden boyutlandırıldı ve döndürüldü.

Adım 5: Bir İç Gölge Katmanı Etkisi Ekleyin

Efekti bitirdikten sonra, fotoğrafın kenarlarına bir iç gölge ekleyeceğim, böylece birisi onu oraya yapıştırmış gibi görünmek yerine aslında çerçevenin içindeymiş gibi görünecek (tabii ki, tam olarak yaptığım şey buydu) ). İç gölgeyi eklemek için Katman Stilleri Katmanlar panelinin altındaki simgesi:

 Katman Stilleri simgesine tıklamak. Katman Stilleri simgesine tıklamak.

O zaman seçeceğim İç gölge görünen listeden:

 Bir İç Gölge katman stili seçme. Listeden İç Gölge'yi seçme.

Bu, orta sütundaki İç Gölge seçeneklerine ayarlanmış Photoshop'un Katman Stili iletişim kutusunu açar. ben düşüreceğim opaklık %75'lik varsayılan değerinden gölgenin %40 bu yüzden daha az yoğun görünür. ben ayarlayacağım Açı ile 135 ° bu nedenle, görüntünüz için farklı bir açı isteyebilirsiniz, ancak ışık sol üstten parlıyor gibi görünüyor. Son olarak, ikisini de ayarlayacağım Boyut ve Mesafe değerler 10 piksel . Boyut seçeneği gölgenin kenardan ne kadar uzağa uzanacağını kontrol ederken, Mesafe değeri kenar yumuşaklığını veya geçiş yumuşatma özelliğini kontrol eder. İhtiyacınız olan değerler büyük ölçüde resminizin boyutuna bağlı olacaktır, bu nedenle bu iki seçeneği biraz denemek isteyebilirsiniz:

 Katman Stili iletişim kutusundaki İç Gölge seçenekleri. İç Gölge seçenekleri.

Katman Stili iletişim kutusundan çıkmak için Tamam'a tıklayın. Ve bununla işimiz bitti! Burada, bir İç Gölge katmanı efekti ekledikten sonra, nihai sonucum:

 Photoshop ile çerçeve içine fotoğraf yerleştirme. Son etki.

Daha sonra nereye gitmeli...