'Oz Büyücüsü'nün 80. yıldönümünü Google’ın gizli sürpriziyle kutlayın

Google sihirbazı görmeye kapalı ve bizi götürüyor. Klasik “Oz Büyücüsü” filminin 80. yıldönümünü anmak için Google, bizi Oz'a bir sürü yolculuğa çıkarmak için tarayıcısına bir Paskalya yumurtası yerleştirdi.Yine de oraya ulaşmak için biraz iş yapmanız gerekecek. Ama Oz'a ulaşmak ve oradan ayrılmak fakir Dorothy'den daha kolay bir zaman geçireceksiniz.Oz'e nasıl gidebileceğinizi ve geri dönmeyi öğrenmek için okumaya devam edin. Size geçmiş Google Paskalya yumurtalarını da göstereceğiz.

Ana sayfa gibi bir yer yok

İlk yaptığınız şey Google arama motorunu açmak ve “Oz Büyücüsü” nü aramak.Şimdi, sağ sütundaki yakut kırmızı terlik grafiğine tıklayın (anladınız mı?). Sayfa dönmeye başlar, yıldız Judy Garland'ın “Ev gibi bir yer yok” dediğini duyduğunuzda. Dönme durduğunda buraya inersiniz:

Tıpkı filmin başlangıcı gibi, ekranınız siyah beyaz olur. Ayrıca, sağ sütundaki bir twister grafiğine dikkat edin? Tıklayın, sayfa birkaç küçük ekstra ile tekrar dönmeye başlayacaktır.Evet, bu Teyze Em’in evi ve sayfadan çıkıyor. Sonra sayfanın kendisi tekrar döner, filmde Dorothy'nin ortalama komşusundan uzaklaşırken oynadığı ikonik melodi duyarken. Garland'ın “Teyze Em, Teyze Em” dediğini de duydun ve Oz'a geri döndün.Ya da en azından Google sayfası renkli. Bilginize, siyah beyaz modda olsanız bile yine de arama yapabilirsiniz. Sonuçlarınız renkli görünecektir.

Google Paskalya yumurtalarını seviyor

Bu, Google'ın aramalarıyla ilk kez biraz eğlenmemiş olmasıydı. “Avengers: Endgame” bu yaz başında piyasaya sürülmek üzereyken Google, kullanıcılardan filmin büyük kötü Thanos'u adını yazmalarını istiyordu ve bu ortaya çıktı:Gauntlet'i tıkladıysanız, parmaklarını yakalayan bir animasyona dönüştü. Tabii ki, “Endgame”, “Avengers: Infinity War” dan önceki filmde Thanos parmaklarını yakaladı ve evrenin hayatının yarısı kayboldu. Google’ın durumunda, sonuçların yarısı kaybolmaya başladı.

İşte burada bir başkası. Google, “En yalnız sayı nedir” ve şunu elde edersiniz:Oh, Google bizi nasıl güldürdüğünü. Ama seninle yapabileceğimiz başka birçok şaşırtıcı şey var.