Önemli mesajları kaybetmeyin: Sesli mesajlarınız nasıl kaydedilir?

 sesli posta mesajları nasıl kaydedilir © Leung Cho Pan | Dreamtime.com

Hayat kısa ve iş hayatın sonuna geldiğinde düşünülecek her zamankinden daha çok şey var. Siz yokken hesaplarınıza kimin erişeceğine karar verme adımları için dokunun veya tıklayın.

Birini kaybettiyseniz, resimlerin ve videoların ne kadar rahatlatıcı olabileceğini bilirsiniz. Eski metin konuşmalarını okuyabilmek de özeldir. Metinlerinizi kaydetmenin en iyi yolu için dokunun veya tıklayın.Akıllı telefonunuzun sesli mesajı, sevdiğiniz birinin sözlerini duymak için başka bir yer olabilir. Telefonunuzu sizin için süresiz olarak saklamak için bahse girmeyin. İyi bir kopyanın nasıl saklanacağı aşağıda açıklanmıştır.Sesli mesajları bir iPhone'a kaydetme

Apple, sesli mesajları kaydetmeyi ve paylaşmayı kolaylaştırır. Bu, iş veya kişisel kullanım için mükemmeldir. Sadece ne istediğinizi paylaşırken dikkatli olun.

iPhone'da bir sesli mesajı kaydetmek veya paylaşmak için:Günlük olarak sizin için önemli olan teknoloji haberleri

Gizlilik, güvenlik, en son trendler ve en iyi dijital hayatınızı yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgiler.

 • Gitmek Telefon uygulaması ve dokunun sesli mesaj sağ altta.
 • Kaydetmek istediğiniz sesli mesaja dokunun, ardından Paylaş buton. İçinde ok olan bir kutuya benziyor.
 • Artık bu sesli mesajı AirDrop, Mesajlar, Mail, Notlar veya Sesli Not aracılığıyla paylaşabilirsiniz.
 • Sesli mesajı telefonunuza kaydetmek için, seçeneğini belirleyin. notlar veya Sesli not . Kaydedilen mesaja her iki uygulamadan da tekrar erişebilir ve istediğiniz zaman tekrar dinleyebilirsiniz. iCloud'u etkinleştirdiyseniz, her iki uygulama da dosyayı otomatik olarak iCloud'a yedekler.
 • Sesli mesajı bilgisayarınıza kaydetmek için seçin. AirDrop , ardından üzerine dokunun bilgisayarınızın adı . Her iki cihazın da aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Bilgisayarınızda AirDrop'u kabul edin ve mesajı istediğiniz yere kaydedin.
 • Sesli mesajı başka bir kişiye göndermek için, Mesajlar veya Mail'de bir kişi seçin veya AirDrop aracılığıyla yakındaki biriyle paylaşın.

GELEN KUTUSUNUZDAKİ ÜCRETSİZ TEKNİK İPUÇLARI: Günümüzün dijital dünyası bir kullanım kılavuzu ile gelmiyor. Ben burada devreye giriyorum. Güvenilir dijital bilgi birikimimi doğrudan gelen kutunuza alın.

Android'de sesli mesajları kaydetme

Çeşitli üreticiler android telefonlar üretir, bu nedenle sesli mesajların kaydedilmesi, sahip olduğunuz modele bağlı olarak biraz farklılık gösterir. Ancak bu önemli mesajları saklamak için bazı genel adımları takip edebilirsiniz. • aç senin sesli posta uygulaması veya telefonunuzdaki Sesli Posta bölümüne gidin. Telefon uygulaması .
 • Kaydetmek istediğiniz mesaja dokunun veya dokunun ve basılı tutun.
 • Görünen menüde Kaydet, Dışa Aktar veya Arşivle gibi seçenekleri arayın.
 • Telefonunuzda mesajın gitmesini istediğiniz saklama konumunu seçin ve öğesine dokunun. Tamam veya Kayıt etmek .

Eski bir telefondan sesli mesaj alma

Akıllı olmayan bir telefonda kayıtlı sesli mesajlarınız varsa, bunları bir bilgisayara kaydetmek en iyisidir. Bu, bazı ekipman gerektirir, ancak düşündüğünüz kadar değil.

Sesli mesajları eski telefonlara kaydetmek için:

 • İndirmek küstahlık veya benzeri bir ses kayıt programını bilgisayarınıza yükleyin. Mac'iniz varsa, Garageband ihtiyacınız olanı yapabilir.
 • Eski telefonunuzda kulaklık girişi olup olmadığını öğrenin.
  • Varsa, 3,5 mm'lik bir ses kablosu alın ve bir ucunu telefonunuzdaki kulaklık jakına, diğer ucunu da bilgisayarınızın jakına takın.
  • Açılmazsa, telefonunuzun sesini açın ve bir mikrofon alın veya telefonu, bilgisayarınızın dahili mikrofonunun açıklığına yakın tutun. Tam konumu bulmak için deneme yapmanız gerekebilir.
 • Telefonunuzun sesli mesajını açın ve kaydetmek istediğiniz mesajı bulun.
 • Ses kayıt programınızda, kaydet'e tıklayın ve mesajı oynatın. Mesaj bittiğinde, kaydı durdurun.
 • Dosyayı korumak için bilgisayarınıza kaydedin.

Ses kalitesi mükemmel olmayabilir, ancak en azından eski cihazınıza bir şey olursa bu mesaj sonsuza kadar kaybolmaz.Teknoloji bilginizi devam ettirin

Popüler podcast'imin adı “ Bugün Kim Komando ” 30 dakikalık sağlam bir teknoloji haberleri, ipuçları ve ülkenin her yerinden sizin gibi teknik soruları olan arayanlar. Podcast'lerinizi aldığınız her yerde arayın. Size kolaylık sağlamak için, yeni bir bölüm için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.PODCAST SEÇİMİ: iPhone'unuzu güncelleyin, gizli casus kameraları bulun, Amazon tasarruf ipuçları

Yargıtay sosyal medyayı ele alıyor, Kaspersky neden silinsin, Facebook'un başı dertte, pilotsuz hava taksileri, en kötü metin dolandırıcılığı ve hayat kurtaran teknoloji. Artı, Amazon Alexa'nın söylediğiniz her şeyi kaydetmediğinden nasıl emin olunur ve gizli casus kameralar bulunur.

'Kim Komando Today' adlı podcast'ime göz atın. Elma , Google Podcast'leri , spotify veya favori podcast oynatıcınız.Yayını buradan dinleyin veya podcast'lerinizi nereden alırsanız alın. Sadece soyadımı arayın, 'Komando.'