Modeminizi satın almalı veya kiralamalı mısınız?

Çoğu internet servis sağlayıcısı (ISS), Wi-Fi'nizi kurduklarında size daha hızlı internet sağlayan bir modem veya ağ geçidi olarak bilinen bir modem / yönlendirici kombinasyonu sağlayabilir. Evet, kablo veya ISS faturanızda ayda birkaç dolar karşılığında alışveriş yapmanın sıkıntısını kurtarabilir. Bu dolarlar toplanıyor ve rahatsızlık vermediğini görebilirsiniz. Size seçenek sunan her İSS için, kesinlikle bir modem kiralamak için bir modem satın almaya değer.Modem satın almak parayı birden fazla yoldan tasarruf etmenizi sağlar ve internet deneyiminiz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Paranız ve diğer avantajlarınız için en hızlı modemi aldığınızdan emin olabilirsiniz.Modem satın almak korkutucu görünebilir, ancak neyi arayacağınızı anladıktan sonra, iyi bir tane bulmak kolaydır. Aşağıda bununla ilgili bazı ipuçlarının yanı sıra aramanıza başlarken kontrol edilmeye değer bazı modemler de topladık. Modeminizi satın almak kısa ve uzun vadede ciddi bir kazanç sağlar; nasıl yapılacağını görmek ve şimdi kendi modeminiz için alışverişe başlamak için okumaya devam edin.Modeminiz ve yönlendiriciniz arasındaki fark nedir?

Modem satın almak neden işe yarar?Yukarıda söylediğimiz gibi ve daha önce yazdığımız gibi, bir modem kiralamak uygun olabilir, ancak uzun vadede, sadece bir tane satın almaktan daha pahalıya mal olur. Kolaylık ayda 8 ila 10 $ arasında bir maliyetle geliyor.

İlk başta o kadar da değil; çoğumuz Netflix aboneliklerimizden daha fazlasını ödüyoruz. Ancak bu aylar ve kiralama ücretleri toplanır ve çoğu zaman modemin gerçek değerinden daha fazla olur. Sonuçta ayda 8 dolar, yılda 96 dolar ve PC Mag'in yakın zamanda belirttiği gibi, çoğu modem 50 ila 100 dolar arasındadır. Ücretleri uzun vadede ödemeyerek tasarruf edersiniz (arasında Yıllık 60 dolar ve 120 dolar, yine PC Mag'e göre), aynı zamanda daha ucuz bir modem alırsanız ön planda.

Kablo modeminiz en hızlı para alabilecek mi?Modemlerin 6 yıl veya daha uzun sürdüğünü biliyoruz, bu da uzun bir süre boyunca tasarruf sağladı. İnternet sağlayıcılarını değiştirirseniz size para kazandırır, çünkü modemler temel olarak herhangi bir ISS'yi destekleyebilir, sadece ücret planı için doğru olmaları ve bağlantı kablolarına erişebilmeleri gerekir (ve modemi ve Evinizdeki yönlendirici yerleşimi, maksimum Wi-Fi erişimine sahip olmanızı sağlayabilir).

Bu nedenle, kolayca satın alabileceğiniz bir şey için daha fazla ödeme yapmak için bir neden yoktur, özellikle satın aldığınız şey, kiraladığınızdan daha kaliteli olabilir. ISS tarafından verilen yönlendiriciler, genellikle evinizi Internet'e bağlama açısından işi yapabilir, ancak genellikle bu alanda en iyi performans göstermezler.

Modeminizi bir süre önce ISS'nizden aldıysanız ve sizi bir DOCSIS 2 makinesiyle terk ederseniz, ücret planınızı tam olarak desteklemiyor olabilir. Modem satın almak, bu durumun kontrolünü ele almanıza ve ücret planınız ve İnternet tüketiminiz için doğru makineyi aldığınızdan emin olmanızı sağlar.Ancak bir kablo modem alırken nelere dikkat etmelisiniz? Şu anda en iyi kurulum nedir? Aşağıya girelim.

Kablolu modem için nasıl alışveriş yapılır

Bir modem için alışverişe başlamadan önce bilmeniz gereken ilk şeylerden biri, istediğiniz İnternet hızıdır ve ISS'nizden alır. Bu, bir modemin veri aktarımı için kullanılan uluslararası standart olan Kablo Üzerinden Veri Bağlantısı Servis Arabirimi Spesifikasyonu'nun (DOCSIS) söz konusu modemle elde edebileceğiniz veri indirme hızını ifade etmesi nedeniyle önemlidir. Doğru DOCSIS'e sahip bir modem almak için önce oranınızı veya karşılayabileceğiniz oranı bilmeniz gerekir.Bugünlerde DOCSIS 3.0 ile modemler mümkün olan en yüksek hızı 1 Gbps veya saniyede 1 Gigabit'e düşürdü. Bu 1.000 Mbps, DOCSIS 2'den dört kat daha hızlıdır ve çoğu İnternet planında 50 ila 100 Mbps indirme ve yükleme hızı sunan DOCSIS 3.0 hemen hemen hepsini destekleyebilir. DOCSIS 2 modemleri size daha düşük oranlı planlar sunacaktır, ancak genel olarak DOCSIS 3.0 modülleri size daha fazla zaman ayıracaktır. Modem için alışveriş yaparken standartınız olmalıdır.

Bununla birlikte, şimdi 10 Gbps hız sunan DOCSIS 3.1 de var, seviye ISP'ler henüz eşleşemiyor. DOCSIS 3.1'i elde etmek için açık bir gereksinim olmayabilir, çünkü tam olarak kullanamazsınız, ancak gelecekte İnternet hızları bu kadar hızlı olduğunda, çalıştırmak için gerekli donanıma sahip olduğunuz için mutlu olacaksınız. DOCSIS 3.1 modemleri DOCSIS 3.0 olanlardan biraz daha pahalı olma eğilimindedir, bu nedenle teknolojide bir sonraki sıçramaya hazırlanmak veya şu anda iyi hızların tadını çıkarmak istiyorsanız size ve İnternet kullanımınıza bağlıdır. Farklı DOCSIS modemlerinden ne elde ettiğinizi daha iyi anlayarak, kendiniz karar verebileceksiniz (sadece DOCSIS 1.1 modemlerinin sağlam bir şekilde çıkışta olduğunu bilin, bu sizin açınızdan değerli bir yatırımdan çok uzaktır).DOCSIS kararınızdan sonra, dikkat etmeniz gereken bir sonraki şey, İnternet planınızın kaç kanalın çalışması gerektiğidir. Modemlerin indiren “aşağı akış” kanalları ve genellikle yukarı akış kanallarından daha fazla aşağı akış kanalına sahip olduğu için yüklenen “yukarı akış” kanalları vardır, çünkü kullanıcılar Internet'ten kaçınılmaz olarak yüklediklerinden daha fazla indirir.

Ne kadar çok kanala sahip olursanız, veri indirme ve karşıya yükleme ile daha yüksek hızlara ulaşırsınız ve standart kanal numaraları 16 × 4 (16 aşağı akış kanalı ve 4 yukarı akış kanalı) ve 8 × 4 (8 aşağı akış kanalı ve 4 yukarı akış kanalı) . Bazı modemler 24 × 8 veya 32 × 8'dir, ancak bunlar genellikle yalnızca yüksek hızlı planlar için gereklidir.Crappy ev Wi-Fi'nizi düzeltmenin 10 DIY yolu

Kanallara göre alışveriş yaparken, yakın gelecekte İnternet planınızı yükseltmeyi planlıyorsanız veya mevcut hızınızdan memnunsanız bir kez daha düşünün. DOCSIS'de olduğu gibi, size daha uygun kıyafetler bulmanızı ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Ancak modemler uzun süre dayanabileceğinden, zamanlara ayak uyduğundan emin olmak için en az 16 × 4 kanala gitmeye değer olabilir.

Gerçekten dikkate alınması gereken son şey, bir yönlendirici satın almak isteyip istemediğinizdir (modemler ve yönlendiriciler farklı şeyler olduğundan) veya bir ağ geçidi modemi (yönlendirici olarak da çalışan bir modem) istiyorsanız. Ağ geçidi modemleri daha az kablo (ve dolayısıyla daha fazla alan) ve daha az kurulum sunduğundan, bu öncelikle kişisel tercihinize bağlı olacaktır, ancak yönlendiricilere sahip bağımsız modemler evinizde daha mobil olma eğilimindedir ve size daha iyi Wi-Fi bağlantısı sunar. maksimum cihaz erişilebilirliği için konumlara daha kolay yerleştirilebilirler.

Bu nedenlerden ötürü, ayrı bir yönlendiriciyle bağımsız bir modem almaya yöneliriz. Ama gerçekten basit bir tasarımı tercih ederseniz, ağ geçidi modemleri orada. Aşağıdaki kişisel modem önerilerimiz bunları içermez.

Size bir modem kiralamak için bir modem satın alma mantığını gösterdiğimizi ve bir modem satın alma işlemini daha erişilebilir hale getirdiğimizi umuyoruz. Başlamanız için bazı önerilerimiz var, bunların hepsi Amazon'da bulunabilir ve 45 ila 110 dolar arasında fiyatlandırılır. Neredeyse tüm ISS'lerle çalışırlar, bu nedenle sisteminizi yükseltmek veya sadece modem sahipliğinizi başlatmak için bazı büyük modemler için aşağıdakilere göz atın:

Netgear

Netgear DOCSIS 3.0 yüksek hızlı kablolu modem (CM400-100NAS)Comcast, Spectrum, Cox ve diğerlerinden Xfinity ile uyumludur. Birlikte verilen ses hizmetleriyle uyumlu değildir.


Cisco

Cisco DPC3010 DOCSIS 3.0 8 × 4 kablolu modemTime Warner Cable, Cox Communication ve daha fazlası ile uyumludur. Comcast ile uyumlu değil.


ARRIS

ARRIS SURFboard SB6121 DOCSIS 3.0 kablolu modemTime Warner Cable, Charter, Cox, Cablevision ve daha fazlası ile uyumludur. Verizon FiOS veya AT&T U-ayeti ile uyumlu değildir ve artık Comcast Xfinity tarafından onaylanmamıştır.


D-Link

D-Link DCM-301 kablolu modem DOCSIS 3.0Comcast Xfinity, Time Warner Cable, Charter, Cox, Cablevision ve daha fazlası ile uyumludur.


Bir modem satın almak en mantıklıdır, çok teknik görünebilir. Umarım bunu anlamak o kadar da zor değildir ve bir sonraki kablo modeminizi şimdi güvenle satın alacaksınız!