iPhone'unuzun pil ömrünü artırmak için bu 3 iOS 16 özelliğini devre dışı bırakın

 düşük pil ile iphone © Mihail Primakov | Dreamstime.com

iPhone'unuz, farkında olmayabileceğiniz birçok özellikle önceden yüklenmiş olarak gelir. Bazıları eğlence içindir, diğerleri ise sizi ve telefonunuzu güvende tutmak için çok önemlidir.Acil bir durumda telefonunuz cankurtaran halatı olabilir. iPhone'unuzun Acil SOS özelliğini etkinleştirerek, gerektiğinde yerel acil durum servislerini arayabilir ve seçtiğiniz kişileri güncelleyebilirsiniz. İhtiyacınız olmadan hemen iPhone'unuzu kontrol etmek için acil durum ayarları için buraya dokunun veya tıklayın .Diğer özellikler daha az önemlidir ve akıllı telefon deneyiminize bile zarar verebilir. İşte telefonunuzun pil ömrünü uzatmak için kapatabileceğiniz, iOS 16 ile birlikte sunulan üç yeni özellik.1. Bu araçlara ihtiyacınız var mı?

iOS 16, kilit ekranının elden geçirildiğini gördü. Artık favori fotoğraflarınızı birden çok kilit ekranıyla sergileyebilir, yazı tipi stillerini özelleştirebilir ve widget'ları görüntüleyebilirsiniz.

Widget'lar size haberler, hava durumu, takvim etkinlikleri ve pil seviyeleri gibi güncel bilgileri bir bakışta gösterir. Bu bilgilere kolayca erişmek için ana ekranınıza ve kilit ekranınıza widget'lar ekleyebilirsiniz.Günlük olarak sizin için önemli olan teknoloji haberleri

Gizlilik, güvenlik, en son trendler ve en iyi dijital hayatınızı yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgiler.

Widget'lar ne kadar kullanışlı olsa da uygulamaları arka planda çalışmaya zorlar. Widget bilgilerinizi güncellemek için sürekli olarak veri alıyorlar, bu da verileri kullanıyor ve gücü tüketiyor.

Kilit ekranınızda widget'lar varsa, telefonunuzu her kaldırdığınızda widget'sız başka bir kilit ekranına geçebilirsiniz.Widget'ları kilit ekranınızdan da tamamen kaldırabilirsiniz:

  • Kilit ekranınıza basın ve öğesine dokunun. Özelleştirme .
  • Seçmek Kilit Ekranı ve bir widget'a dokunun.
  • I vur kaldırmak için her widget üzerindeki düğmesine basın.

İLİŞKİLİ: Apple nasıl yapılır: iPhone ve iPad'inizde okundu bilgilerini kapatın

2. Dokunsal geribildirim

Apple'ın en son iOS sürümüyle, ana ekranda kamera simgesine dokunup basılı tutmanız gibi bazı eylemleri gerçekleştirdikten sonra bir dokunuş hissedebilirsiniz. Bu dokunsal geribildirimdir. Yazarken etkinleştirilmesi için de ayarlayabilirsiniz. Her dokunuşta bir titreşim hissedeceksiniz; bu, telefonunuz sessiz moddayken ve her dokunuşta tıklama sesi duyamadığınızda yardımcı olabilir.Ne yazık ki, bu ayar pil ömrünüzü etkiler. İsterseniz bir deneyin, ancak şarjlar arasında daha uzun süre kullanmak istiyorsanız kapatın:

  • git Ayarlar > Sesler ve Haptikler > Klavye Geri Bildirimi .
  • Kapat dokunsal klavyeniz için dokunsal geri bildirimi kapatmak için.

3. Taşı ya da kaybet

iOS 16 ile, işinizi tamamlamak için artık bir Apple Watch'a ihtiyacınız yok. Hareket hedefler. Daha önce yalnızca Apple'ın akıllı saatinde bulunan yeni Fitness uygulaması, sağlık ve fitness hedeflerinizi doğrudan iPhone'unuzdan izlemenize yardımcı olabilir.Fitness, ayarlamamış olsanız bile verilerinizi varsayılan olarak Sağlık uygulamasından izler. Bu özelliği kullanmıyorsanız, pil ömründen biraz tasarruf etmek için kapatabilirsiniz:

  • git Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Hareket ve Fitness ve kapat Fitness Takibi .
X

internet tehlikeli

Yardımcı olabiliriz. Veri ihlalleri, geri çağırmalar, sahtekarlıklar ve dolandırıcılıklar ve kendinizi nasıl koruyacağınız konusunda son dakika uyarıları.

Şunlar da hoşunuza gidebilir: iPhone hilesi: Fotoğraflarınızdan metin ve görselleri nasıl kopyalayıp yapıştırabilirsiniz?