İPhone'unuzu bu 10 harika ayar ile özelleştirin

Bir iPhone'u sallıyorsanız, çoğu modelin yıldan yıla hemen hemen aynı göründüğünü fark etmişsinizdir. Öne çıkmayı seven biriyseniz, tipik olarak tek tip akıllı telefonu kendinize benzemenin yollarını merak ediyor olabilirsiniz.Kabul edelim, giydirdiğiniz bu renkli kasa tam anlamıyla çığır açıcı değil. Her yerde yanınızda taşıdığınız küçük elektronik cihaz aracılığıyla bireyciliğinizi ifade etmenin daha fazla yolunu arıyorsanız, korkmayın - bunu yapmanın birçok yolu vardır. İyi haber şu ki, hepsi çok basit.İPhone'unuzu beğeninize göre özelleştirebileceğiniz bu 10 harika yola göz atın. Sadece iPhone'unuzun daha iyi görünmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha iyi çalışır.1. Ev ve Kilit ekranlarınızı renklendirin

İPhone'unuzu ilk kullanmaya başladığınızda muhtemelen varsayılan Ana Ekran veya Kilit ekranlarıyla evli değilsinizdir. Evet, kesinlikle değiştirebilirsiniz.Ekranınıza giderek ekranınızın görünümünü değiştirin. Ayarlar menüsüne ve ardından Duvar kağıdı. Dokunmak Yeni Bir Duvar Kağıdı Seçin ve Dinamik, Hareketsiz veya Canlı görüntü kullanıp kullanmayacağınıza karar verin.

Ardından, yeni duvar kağıdını almak istediğiniz konumu seçin. Apple’ın galerisinden, kameral rulonuzdan bir tane alabilir veya bir web sitesinden indirebilirsiniz.

Son olarak, görüntünün varsayılan ayarlarını beğenmezseniz değiştirebilirsiniz. Örneğin, fotoğraf makinesi rulonuzdaki bir fotoğrafsa, onu kaydırabilir ve istediğiniz şekilde çerçevelemek için yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.Şimdi, Kilit Ekranını Ayarlasadece Kilit ekranının duvar kağıdını değiştirmek istiyorsanız. seçmek Ana Ekranı Ayarla sadece Ana ekranı değiştirmek için. Veya İkisini de Ayarla hem Kilit ekranını hem de Ana ekran duvar kağıdını değiştirmek için.

2. Face ID için alternatif bir görünüm ayarlayın

Face ID'yi destekleyen bir iPhone'unuz varsa, muhtemelen cihazınızın kilidini yalnızca ona bakarak açma rahatlığının keyfini çıkarabilirsiniz. Eğlenceli olmayan şey, Face ID'nin sizi tanımadığı zamanlardır, çünkü dev güneş gözlüklerinizi veya yüzünüze sarılan kış şapkalarınızı giyiyorsunuz. İOS 12 ile iPhone'unuzu alternatif bir görünümü tanıyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Şuraya git: Ayarlar >> Face ID ve Parola >> Alternatif Görünüm Ayarlama ve iPhone'unuza farklı görünümünüzü tanımasını öğretmek için talimatları izleyin. Kurulum işlemi sırasında dev güneş gözlüklerinizi, kabarık şapkanızı veya görünüm değiştiren diğer aksesuarları taktığınızdan emin olun.3. Bildirimlerinizi özelleştirin

Bildiğiniz gibi, iPhone'unuz yeni bir metin, arama, e-posta veya başka bir iletişim şekli aldığınızda sizi bilgilendirecektir. Ama bunların nasıl geliştiğini değiştirebileceğini biliyor muydun?Adresine giderek kendi bildirim stilinizi seçin Ayarlar, sonra Bildirimlerardından bildirimlerini değiştirmek istediğiniz uygulamayı seçin. Farklı Uyarılar, Banner Stili, Sesler ve daha fazlası arasından seçim yapın.

Şimdi, korna çalmak gibi bir e-posta sesi almak veya bir köpek havlaması gibi bir kısa mesaj sesi almak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Gerçekten size kalmış.

İlgili: Şimdiye kadar bilmenizi isteyeceğiniz 5 telefon uyarısı4. Yeni ve harika bir zil sesi alın

Herkes, istedikleri neredeyse her şeye değiştirirken varsayılan iPhone zil sesini bırakma eğilimindedir. Neden herkesle aynı kalsın? Hiç mantıklı değil, değil mi? Özellikle değiştirmek bu kadar kolay olduğunda.

Zil sesini değiştirmek için tek yapmanız gereken Ayarlar, sonra seç sesler. Oradan seçin Zil. Kişiliğinize en uygun olanı seçin.Varsayılan seçeneklerin sadece kesmediğini düşünüyorsanız, ister bir Ariana Grande şarkısı ister bir Super Mario Bros. jingle olsun, daha sonra daha fazla zil sesi satın almak için iTunes Store'a her zaman gidebilirsiniz.

İlgili: Bu ücretsiz programla özel zil sesleri oluşturun

Screentime'ı gözleriniz üzerinde kolaylaştırın

İPhone'unuzdan çıkan parlak ışığa hissing? Hafif uygulamalardan nefret mi ediyorsunuz? Artık bunun için endişelenmene gerek yok.

Bunun yerine Karanlık Mod'a benzer bir özellik kullanabilirsiniz, bu da telefonunuzu gözlerde biraz daha kolay hale getirmelidir. Sadece gidin Ayarlar, sonra genel, sonra Ulaşılabilirlik. Oradayken, Konaklama Yerleri, ve sonra Renkleri Tersine Çevir.

Buradan iki seçeneğiniz var: Akıllı Çevir veya Klasik Çevir. Akıllı Ters Renkler, görüntüler, medya ve koyu renk stilleri kullanan bazı uygulamalar dışında ekranın renklerini tersine çevirir. Klasik Ters Renkleri ekranın renklerini tersine çevirir.

İşte bu kadar! Gözlerini dinlendirmek için özel bir yolun var. (Not: Söylentilere göre, iOS 13 bu yıl piyasaya sürüldüğünde gerçek Karanlık Modun iPhone'lar için kullanılabilir olacağını.)

İlgili: iPhone'unuzun gece sizi korumaya nasıl önlenmesi

6. Gizli dokunmatik yüzeyi kullanın

Klavyenizde gizlenen gizli bir dokunmatik yüzey var. Telefonunuza veya tabletinize bağlı olarak, erişmenin birkaç yolu vardır. Birçok yeni iPhone'da, herhangi bir tuşa basmanız yeterlidir ve klavyenin boş olduğunu görürsünüz. Şimdi parmağınızı hareket ettirebilirsiniz ve imleç sizinle birlikte hareket edecektir.

Bazı iPhone'larda ve iPad'lerde, bu moda erişmek için boşluk çubuğunu basılı tutmanız gerekir. Belgede dolaşmanın veya imlecinizi e-posta, metin veya notta belirli bir yere yerleştirmenin harika bir yoludur.

Bunları da beğeneceksiniz: Denemeniz gereken 5 gizli iPad hilesi

7. Siri'ye yeni bir vurgu verin

İşte Apple gadget'larınızla etkileşimlerinizi değiştirmenin eğlenceli bir yolu. Hepimiz Siri asistanının ana sese, Amerikalı bir kadına aşinayız. Muhtemelen cinsiyetinizi değiştirebileceğinizi zaten biliyordunuz, ancak farklı aksanlardan da seçim yapabilirsiniz. Seçenekler Amerikan, Avustralya, İngiliz, İrlanda ve Güney Afrika'dır.

Adresine git Ayarlar >> Siri ve Arama >> Siri Sesi Farklı sesleri kontrol etmek ve yeni bir aksan seçmek için.

8. Geceyi aydınlatın

Mesajlaşmaya gelince eski düz bildirimlerle ilgilenmiyor musunuz? Sesleri ve rozetleri tamamen bırakabilir ve bunun yerine sönecek olan yanıp sönen bir ışığı tercih edebilirsiniz (hatta isterseniz hepsini birleştirebilirsiniz).

Açık Ayarlar >> genel >> Ulaşılabilirlik >> İşitme. Oradan, Uyarılar için LED Flaş / yeşil kaydırın. Bir daha bildirim aldığınızda, sizi karşılayan yanıp sönen bir ışık alırsınız.

9. Gelen aramalar için fotoğraf belirleme

Doğru, telefon çaldığında arayanların adlarını değiştirebilirsiniz, ancak arayanın resmini de değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Telefonla aradığınız kişinin tam ekran fotoğrafını ayarlayabilirsiniz.

SadeceTelefon simgesini, ardından İletişimseçeneğini belirleyin ve fotoğraf atamak istediğiniz kişiyi seçin. Dokunmak Düzenle, sonra Fotoğraf ekle. Şimdi, sizi bir daha aradıklarında, yüzleriyle karşılaşacaksınız.

10. Kişiselleştirilmiş zil seslerini ayarlama

Tıpkı farklı arayanlar için belirli fotoğraflar ayarlayabileceğiniz gibi, özel zil sesleri ayarlamayı da tercih edebilirsiniz. En iyi arkadaşınız için korkak bir şey ya da önemli arkadaşınız için romantik bir aşk şarkısı ayarlayabilirsiniz.

Öğesine dokunun. Telefon simge >> İletişim. Ardından, zil sesini değiştirmek istediğiniz kişiye dokunun. Dokunmak Düzenle ve sonra Zil ve o kişi için duymak istediğiniz zil sesini seçin.

Bunu kişiler listenizdeki herkes için yapabilirsiniz, böylece sadece zil sesiyle kimin aradığını tam olarak bilirsiniz. Telefonunuzun özelleştirilmiş bir şarkıda patlamasıyla eğlenin!