İPhone'unuz için daha iyi bir klavye edinin

İPhone'unuzun duvar kağıdını değiştirirsiniz. Süslü bir çanta ile giyin. Bildirimlerinizi uyarlıyorsunuz. Ancak, genellikle gözden kaçan harika bir iPhone özelleştirmesi var: klavye.

İPhone'unuzun yerleşik klavyesi çok yetenekli bir yaratımdır, ancak Apple ayrıca üçüncü taraf klavyeleri indirip yükleyerek işleri değiştirmenize izin verir. Bu uygulamalar standart klavyenin yerini alabilir ve daha önce sahip olmadığınız yeni görünümlere ve işlevlere erişmenizi sağlar.Yeni bir klavye, yazınızı geliştirmenize, zamandan tasarruf etmenize veya özel arama işlevlerini entegre etmenize yardımcı olabilir. Bu en iyi klavye uygulamalarına göz atın. Bunları deneyin ve yeni bir klavye deneyimine sahip olup olmadığınızı görün.SwiftKey

SwiftKey Microsoft'un Apple App Store'da çok iyi nedenlerden ötürü 4,7 yıldızlı sterlin bir puan aldı. “Kaydırmalı Yazma” bu klavyenin kalbindedir. Bu özellik, klavye yazdığınız kelimeyi tahmin ettiğinden parmak ucunuzu harften harfe sürüklemenizi sağlar. Alıştıktan sonra yazmanın şaşırtıcı derecede sezgisel ve hızlı bir yoludur.SwiftKey ayrıca klavye eğilimlerinizi öğrenmek ve yazma ve emoji kullanımınızı daha iyi tahmin etmek için yapay zekayı kullanır. Orada en yetenekli otomatik düzeltme özelliklerinden birine sahiptir. Görünümü farklı renkli temalarla değiştirmeyi de seçebilirsiniz. Üçüncü taraf klavye uygulaması kullanma konusunda yeniyseniz, burası başlamak için iyi bir yerdir.

Şarj edilmeyen bir iPhone'u düzeltmenin yolları için buraya dokunun veya tıklayın.

GboardEn popüler üçüncü taraf iPhone klavyelerinden biri beklenmedik bir yerden geliyor: Google. Google’ın Gboard'u iOS platformuna bazı Android yetenekleri getiriyor. Klavye, SwiftKey’in Kaydırma Yazmaya benzer bir kavram olan Glide Typing sunar.

Google Arama hayranıysanız, işlevselliğinin doğrudan bu klavyede nasıl oluşturulduğunu takdir edersiniz. Bulunduğunuz yerden aramaya erişmek için köşedeki “G” simgesine dokunun. Gboard, Apple ve Google aşkınızı iPhone'unuzda birleştirmenin akıllı bir yoludur.

GrammarlyGrammarly klavyeleri ilginç bir şekilde ele alıyor çünkü yazarken dilbilgisi önerileri ve yazım düzeltmeleri yaparak yazma becerilerinizi geliştirmeye odaklanıyor. Kısa mesaj veya e-postaya dokunurken bir İngilizce öğretmeninin omzunuzun üzerinden bakması biraz fazla.

Klavye uygulaması ücretsiz olarak indirilebilir, ancak Grammarly ayrıca daha gelişmiş dilbilgisi özellikleri içeren ücretli bir Premium plan sunar. Aylık abonelik 29.95 $ 'dır, ancak üç aylık (59.95 $) veya yıllık (139.95 $) aboneliğe kaydolarak bu sokmayı azaltabilirsiniz. Dilbilginizi geliştirmeye meraklıysanız ve ücretleri değiştirebiliyorsanız, Grammarly Premium sizin için bir göz atmaya değer olabilir.İTunes sorunlarının size ulaşmasına izin vermeyin. Sık karşılaşılan bazı iTunes sorunlarını nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Giphy

GiphyGIF arama motoru olarak bilinir, ancak uygulama şimdi iOS 11 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlar için bir klavye uzantısı ile birlikte geliyor. Giphy uzantısına klavyeden eriştiğinizde, ister not ister kısa mesaj olsun, yazınıza eklemek üzere GIF ve çıkartma arayabilirsiniz.Yeni klavyenizi ayarlayın

App Store'dan yeni bir klavye indirip yükledikten sonra, kurulumunu yapmanın zamanı geldi. Ayarlar'a gidin, Genel'e ve ardından Klavye'ye dokunun. Şimdi üstteki Klavyeler'e ve ardından Yeni Klavye Ekle'ye dokunun. Kullanmak istediğiniz klavye uygulamasının adına dokunun. Denemek için birden fazla klavye indirdiyseniz bunu tekrar yapın.Şimdi yeni klavyenizi kullanalım. Klavyeyi kullanan bir uygulamada, sol alt köşeye yakın bir küre veya gülen emoji gibi görünen sembole dokunup basılı tutun. Klavyenizin listelendiği bir menü göreceksiniz. Kullanmak istediğinize dokunun.

Tam Erişim hakkında bir not

Yeni bir klavye kullanmaya başladığınızda, klavye ayarlarında Tam Erişime izin vermek için bir istek görebilirsiniz. Apple, “Tam Erişim, bu klavyenin geliştiricisinin daha önce bu klavyeyle yazdığınız şeyler de dahil olmak üzere yazdığınız her şeyi iletmesine izin verir. Bu, kredi kartı numaranız veya sokak adresiniz gibi hassas bilgileri içerebilir. ”Bu kulağa endişe verici geliyor, ancak göründüğü kadar korkunç olmayabilir.

İzin vermezseniz, klavyenin tüm işlevlerini ve özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Endişeleriniz varsa klavye uygulama üreticisinin politikalarını kontrol edin. SwiftKey, örneğin, diyerek buna hitap eder, “Özellikle bir SwiftKey Hesabı oluşturmazsanız, yazdığınız dil verileri veya yazdığınız sözcükler hiçbir zaman cihazınızdan ayrılmayacak veya SwiftKey Klavyesi kullanılarak iletilmeyecektir.”

Google diyor, “Tam Erişimi açarsanız, klavyenizde Google Arama'yı kullanabilirsiniz. Aramalarınız Google’a gönderilecek, ancak başka hiçbir şey paylaşılmayacak. ”Tam Erişim verme konusunda kendinizi rahat hissedip hissetmeyeceğinizi seçebilirsiniz.

Daha fazla iPhone ipucu için Kim’in şu adresteki e-Kitap iPhone'unu okuyun: Komando Dükkanı veya üstünde Amazon Kindle.