iPhone'da düşük arama hacmi sorununu çözmenin 10 Yolu (iOS 16)

 Düşük Arama Hacmini Düzelt

iPhone'unuzdan yaptığınız telefon görüşmeleri sırasında karşı taraftaki kişiyi duymakta zorlanıyorsanız, yalnız değilsiniz. Birçok kullanıcı uygunsuz sorundan şikayet etti. Bu nedenle, bu makalede, iPhone'unuzdaki düşük arama hacmi sorununu nasıl çözeceğinizi göstereceğim.

1. Çevrenizi kontrol edin

Çevreniz bazen bunaltıcı olabilir ve kulaklığınızda düşük ses veya iPhone'u seçin. Ortam sesleri telefonunuzun sesini bastırabilir ve iPhone'unuzun sesi kısılmış izlenimi verebilir. iPhone'unuzda sorun giderme önlemlerini denemeden önce, herhangi bir dış faktörü araştırmak ve ortadan kaldırmak en iyisidir.2. iPhone'da arama sesini ayarlayın

İPhone'unuzdaki bir arama sırasında çıkış sesini istemeden azaltmış olmanız çok olasıdır. Ancak bu sorunu cihazınızda çözmek basittir. Tek yapmanız gereken, iPhone'unuzdaki ses açma düğmesini bulmak ve arama sesini artırmak için ona basmak.Ses düzeylerini ayarlarken dikkatli olmanız ve uzun vadede işitme duyunuza zarar verebilecek bir düzeye yükseltmekten kaçınmanız önerilir.

3. Sessiz anahtarını kontrol edin

 Bir iPhone nasıl sessize alınır

Bir telefon görüşmesi sırasında ani bir ses kaybı yaşamanız olasıdır. Ancak, karşı taraf yanlışlıkla sessize alma işlevini etkinleştirmiş olabileceğinden, bu her zaman bir sorun olmayabilir. Görüşmeye kesintisiz devam edebilmeniz için karşı tarafın sesini açmasını kibarca isteyerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.4. iPhone gürültü engellemeyi devre dışı bırakın

iPhone'unuzdaki Gürültü Engelleme özelliği kullanışlı bir araçtır. Ancak, iPhone'unuzun sesini azalttığı için bazen şikayetinizin kaynağı olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

 1. Başlat Ayarlar uygulaması iPhone'unuzda.
 2. şuraya git: Ulaşılabilirlik .
 3. Aşağı kaydırın ve dokunun İşitsel/Görsel .
 4. Kapat Telefon Gürültü Önleme .

   iPhone gürültü engellemeyi devre dışı bırak

5. Uçak Modunu açın/kapatın

 Uçak modunu kullanarak hücresel ağı yenileyin

Bir iPhone'daki düşük arama hacminin nedeni her zaman donanım veya yazılım sorunlarından kaynaklanmaz. Ağ sorunları da bir rol oynayabilir. Bu sorunu gidermek için iPhone'unuzda Uçak modunu açıp kapatarak ağı hızlı bir şekilde sıfırlamayı deneyin.

çağırmak Kontrol Merkezi ve simgesine dokunun uçak simgesi özelliği etkinleştirmek için. Etkinleştirildiğinde, simge sarıya döner. Birkaç saniye bekleyin, ardından özelliği devre dışı bırakmak için simgeye tekrar dokunun.6. iPhone hoparlör yuvasını ve kulaklığı temizleyin

 iPhone'un hoparlör yuvasını ve kulaklığını temizleyin

Kir, toz ve birikintiler, iPhone'larınızın veya kulaklıklarınızın sesini tıkayarak önemli ölçüde azaltabilir. Bunu çözmek için iPhone'unuzun hoparlör yuvasını ve kulaklığını temizleyin. Ancak, iPhone hoparlörünüzü veya kulaklığınızı temizlemeye başlamadan önce şu makalemize göz atmanızı öneririm: iPhone hoparlörleri nasıl temizlenir Ve AirPod'lar onlara zarar vermemek için.

7. Hoparlörünüzün bozuk olup olmadığını kontrol edin

iPhone'unuzdaki düşük arama hacminin bir başka nedeni de bozuk bir hoparlör olabilir. Aramanızı hoparlöre verin ve sizin için yeterince yüksek olup olmadığını kontrol edin. Çıkış sesinin bozulup bozulmadığını veya hatta ses çıkışını alıp almadığınızı görmek için müzik veya sesli video oynatabilirsiniz.

iPhone'unuzdaki hoparlör düzgün çalışmıyorsa, yenisiyle değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Ancak, bu size önemli miktarda dolara mal olabilir. Bu nedenle, buna değer bulmalısınız cihazınızın garanti durumunun kontrol edilmesi hala kapsanıyor ve maliyetten tasarruf edebiliyorsanız.8. Ekran koruyucuyu ve kılıfı çıkarın

iPhone'unuzun arama sesi düşükse olası bir çözüm, ekran koruyucuyu ve kılıfı cihazınızdan çıkarmaktır. Bu aksesuarlar bazen hoparlörü engelleyebilir veya kapatabilir, bu da aramalar sırasında boğuk veya düşük ses seviyesine neden olabilir. Çağrılarınızı kaldırarak kalite ve hacmini artırabilirsiniz.

Ancak, işlem sırasında çıkardığınız ekran koruyucunun artık kullanışlı olmayabileceğini unutmayın. Ek olarak, bu numara işinize yaramazsa makaleyi okumaya devam edin ve temeldeki düzeltmeleri deneyin.9. Bluetooth bağlantılarını kontrol edin

Bir Bluetooth kulaklık veya stereo sistemle bağlantı, iPhone ses seviyesinde ani bir düşüşün yaygın bir nedenidir. Bu sorunu çözmek için cihazın eşlemesini kaldırın ve iPhone'un düşük arama hacminin düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Bir cihazın bağlantısını kesmek için şuraya gidin: Kontrol Merkezi ve simgesine dokunun Bluetooth simgesi, artık mavi olmamasını sağlar. Ana Sayfa Düğmesi olan bir iPhone'da Kontrol Merkezine erişmek için lütfen şunu unutmayın; ekranın altından yukarı kaydırmanız gerekir.

10. Temel düzeltmeler

Yukarıda belirtilen düzeltmelerin yanı sıra, aşağıda listelenen temel düzeltmeler de iPhone'unuzla ilgili sorunları çözmede yararlı olabilir. • iPhone'u yeniden başlatın: iPhone'unuzu yeniden başlatma düşük hacimli soruna neden olan yazılım aksaklıklarının veya çakışmalarının çözülmesine yardımcı olabilir. Sonuç olarak, iPhone sorununuzdaki düşük arama hacminin devam edip etmediğini görmek için cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
 • iPhone'u güncelleyin: Yeni güncellemeler, sorununuz için bir yama olması gereken bir yazılım güncellemesiyle gelmiş olabileceğinden, iPhone'unuzu güncellemek her zaman cihazınızdaki mevcut sorunları gidermenize yardımcı olabilir. iPhone'unuzu güncellemek için şu adrese gidin: Ayarlar → dokunun Genel Yazılım güncellemesi İndir ve Yükle bir güncelleme mevcutsa. Ayrıca, işte kolay adımlar iOS 16'ya nasıl güncellenir .
 • iPhone'da Ağ Ayarlarını Sıfırla: iPhone'unuzun ağ ayarlarını sıfırlamak, düşük arama hacmi dahil olmak üzere çeşitli bağlantı sorunlarını çözmenize yardımcı olabilecek bir sorun giderme adımıdır. iPhone'unuzun ağ ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.
  • Öğle yemeği Ayarlar Genel → dokunun iPhone'u Aktarın veya Sıfırlayın .

    iPhone'da Ağ Ayarlarını Sıfırlayın, Ayarlar Uygulamasına gidin, Genel'e dokunun ve iPhone'u Aktar veya Sıfırla'yı seçin.
  • Seçme Sıfırla → seç Ağ Ayarları Sıfırlama .
  • dokunarak onaylayın Ağ Ayarları Sıfırlama .

    Sıfırla'yı seçin, Ağ Ayarlarını Sıfırla'yı seçin ve Ağ Ayarlarını Sıfırla'yı seçin
 • iPhone'u sıfırla: iPhone'unuzu sıfırlamak etkili bir çözüm olabilir, ancak bunu yalnızca düşük arama hacmi sorununu çözmek için son çare olarak kullanmalısınız. Yapmanız gereken tek şey, makalemizde belirtilen basit adımları takip etmek. iPhone'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın .
 • Apple Destek'e iletişime geçin: iPhone'unuzda düşük ses sorunları yaşıyorsanız, sorunu çözme konusunda yardım almak için Apple destek ile iletişime geçmek isteyebilirsiniz. Yöntemlerden biri, Apple destek web sitesine gitmek ve bir temsilciyle iletişime geçmek için uygun seçeneği seçmektir. Bununla birlikte, makalemizi de okuyabilirsiniz. Apple Destek ile iletişime geçme onlara ulaşmanın daha fazla yolunu öğrenmek için.
 • Apple Servis Programları: Apple'ın tasarladığı Apple Servis Programı düşük hacimli sorunları olan uygun iPhone modellerine ücretsiz onarım hizmeti sunmak. iPhone'unuzda ses kısıklığı yaşıyorsanız, cihazınızın bu program için uygun olup olmadığını Apple web sitesinden veya yetkili bir Apple servis sağlayıcısına başvurarak kontrol edebilirsiniz.

SSS

iPhone'larda ses sınırı var mı?

Evet, iPhone'unuzda, cihazınızın hoparlörlerinin ve kulaklıklarının maksimum çıkışından işitmenizi korumak için bir ses sınırlama özelliği vardır.

iPhone'umda neden kimse beni duyamıyor?

Birkaç sebep olabilir. Bunun arkasındaki en belirgin nedenlerden bazıları, iPhone'unuzun mikrofonunun engellenmiş, hasar görmüş veya arızalı olmasıdır. Ek olarak, yanlışlıkla sessize alma anahtarını etkinleştirmiş olabilirsiniz vb.Hareket ettiğimde neden iPhone'umun sesi aniden kısılıyor?

Hareket halindeyken düşük bir iPhone sesiyle karşılaşmanızın nedeni, zayıf bir ağ sinyali olabilir.

Düzgün duyabiliyor musun?

Bir telefon görüşmesi sırasında iPhone'unuzun ses kalitesini birkaç faktör etkileyebilir. Bu sorunların çoğunun basit çözümleri olsa da, diğerleri bir profesyonelin yardımını gerektirebilir. Bununla birlikte, yukarıda açıklanan yöntemleri kullanarak, artık telefon görüşmelerinizde net bir şekilde duyabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca, Apple cihazlarınızla ilgili başka sorunlar yaşıyorsanız, lütfen aşağıya bir yorum bırakarak bana bildirin.


Devamını oku:

 • iPhone ses düğmeleri çalışmıyor mu? 10 Gerçek düzeltme
 • Kulaklıklardaki düşük iPhone ses seviyesi nasıl düzeltilir
 • Müzik Uygulamasında Ses Sorunları Nasıl Onarılır