iPad için DaVinci Resolve: Temel özellikleri kullanmak için ayrıntılı bir kılavuz - Ocak 2023

  iPad'de DaVinci Resolve nasıl kullanılır?

DaVinci Resolve, yıllardır Mac, Windows ve Linux kullanıcıları tarafından kullanılan bir renk düzeltme, ses post prodüksiyon ve yüksek kaliteli video düzenleme yazılımıdır. DaVinci Resolve artık iPad kullanıcıları tarafından da kullanılabilir. Hangi iPad'lerin uygulamayı desteklediğini ve temel özelliklerinin neler olduğunu öğrenmek için eksiksiz DaVinci Resolve kılavuzumuzu keşfedin.

Hangi iPad'ler DaVinci Resolve uygulamasını destekleyecek?

Blackmagic Design'ın bu video düzenleme yazılımı, A12 bionic veya daha yenisi ile donatılmış ve iPadOS 16 veya daha yenisini çalıştıran iPad'lerle uyumlu olacaktır.

M1 veya M2 yongalarına sahip olmayan iPad'ler sınırlı işlevselliğe sahiptir ve düşük RAM nedeniyle HD kalitesiyle sınırlıdır. Aslında App Store, iPad Pro M1 veya daha yeni modellerde kullanılmasını önerir.İndirebilirsin iPad için DaVinci Resolve App Store'dan.

iPad'de DaVinci Resolve tarafından desteklenen dosya formatları

  • H.264
  • H.265
  • ProRes
  • Blackmagic RAW ortam dosyaları

Klipler ayrıca iPad Pro'nun dahili depolama alanından, USB-C ortam disklerinden, Fotoğraflar kitaplığından veya harici olarak bağlı iCloud'dan içe aktarılabilir.

DaVinci Resolve'nin iPad'de kullanabileceğiniz temel özellikleri

Yazılımın birincil özellikleri arasında, Neural Engine tarafından desteklenen son teknoloji yapay zeka işlemenin yanı sıra bir sahnedeki özellikleri ve nesneleri izlemek için sihirli maske gibi araçlar yer alır. Daha fazla bilgi aşağıda mevcuttur.

1. Apple Pencil yetenekleri

Elma Kalemi grafik sanatçılar, video düzenleyiciler ve karalama yapanlar için iPad'in oyununu yükselten, inkar edilemez derecede güçlü bir araçtır. En iyi yanı, güçlü aracın iPad'de DaVinci Resolve ile iyi çalışmasıdır.

Apple Pencil, yazılımla çalışırken malzemenizin belirli alanlarında ince ayar yapmanıza ve klipleri birleştirmenize de olanak tanır. Ek olarak, kadranın hareketi ve düzenli olarak değişen diğer şeyler de cilalandı.

2. Video düzenleme

  iPad'de DaVinci Resolve'da video düzenleyin

DaVinci Resolve yazılımının iPad uygulaması, H.264, H.265 ve YouTube ile uyumlu diğerleri dahil olmak üzere çeşitli dosya formatlarındaki filmleri düzenlemenize olanak tanır. Ayrıca, çeşitli cihazlarda düzenlemeyi basitleştirmek için size bulut hizmeti desteği sağlayarak size çok zaman kazandırır.

3. Renk sınıflandırması

  iPad'de DaVinci Resolve'de Renk Derecelendirmesi

Videolarınızdaki renkler çok önemlidir ve video düzenleme uygulaması, çeşitli araçlar arasından seçim yapmanıza olanak tanır. Örneğin, videolarınızın çeşitli bileşenlerini değiştirmek için birden çok renk düğmesi vardır. Ayrıca videolarınızın tonunu, sıcaklığını, doygunluğunu, tonunu ve parlaklığını değiştirebilir veya videolarınızın belirli bölgelerindeki doygunluğu değiştirmek için Renk Yükseltme aracını kullanabilirsiniz.

4. Kapsamları görüntüleyin

Videoları düzenlerken gözlerimiz her zaman başkalarınınkiyle aynı şeyleri görmez. Filminizde uygun karışımı bulmanıza yardımcı olacak araçları kullanmak harika bir fikir.

View Scopes paneli, iPad versiyonundaki filmlerdeki renkleri nasıl değiştirmek istediğinizi seçmenize izin veren özelliklerden biridir. Bu aracı kullanarak daha kesin ve sık değişiklikler yapabilirsiniz.

5. Video klipleri ayarlama

  iPad'de DaVinci Resolve'de Video Klipleri Ayarlama

DaVinci Resolve for iPad; iCloud, iPad depolama, Fotoğraflar uygulaması ve USB disk dahil herhangi bir kaynaktan video aktarmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Yazılım ayrıca videonuza arama tabloları (LUT'lar) eklemenize ve sekanslarınıza ilişkin genel bir bakış elde etmenize olanak tanır.

Herhangi bir video düzenleme yazılımı ile kesinlikle klipleri değiştirmek isteyeceksiniz ve bu uygulama ile değiştirmek veya ortadan kaldırmak istediğiniz içeriği ekleyebilir veya silebilirsiniz. Ayrıca, sağlanan değişiklik araçları işlemi oldukça basit hale getirir.

Örneğin, iPad uygulamasını kullanırken, istenen efekti elde etmek için parlaklığı, gölgeleri ve diğer ayarları değiştirmek üzere Ton Eğrisi aracını kullanabilirsiniz.

iPad DaVinci Resolve uygulaması, Mac versiyonuna benziyor mu?

Ne zaman yeni bir iPad çıksa iPad ile Mac arasındaki fark biraz daha kapanıyor. Ve M2 destekli iPad piyasaya sürüldüğünde, boşluk çokça kapandı. Üstelik, Aksesuarlar gibi sihirli klavye , iPad standı , fare vb., Mac benzeri bir görünüm ve his vermeye yardımcı olur.

Hepimizin bildiği gibi, iPad'ler için mevcut olan araçlar, Mac'lerde mevcut olanlarla aynı kalibrede olmamıştır. Ancak DaVinci Resolve for iPad'in gelişiyle her şeyin değişmesini bekliyorduk.

Mevcut DaVinci Resolve iPad uygulaması ile programın Mac versiyonu arasında pek bir fark olmaması herkesi şaşırtacak şekilde şaşırttı. Bazı kullanıcı arabirimi ince ayarları olsa da, genel deneyim yine de Mac'inkiyle aynıdır.

Şirket içi video düzenleyicilerimiz, ilk başta birkaç hususu belirlemediyseniz paniğe kapılmamanızı öneriyor; gömüldüler. Ayrıca, sık iPad kullanıcısı değilseniz, iPad uygulamasının getirdiği değişikliklere uyum sağlamanız biraz zaman alabilir.

DaVinci Resolve for iPad'in maliyeti ne kadar olacak?

DaVinci Resolve'nin iPad sürümü, App Store'dan ücretsiz olarak indirilebilir. Yine de ücretsiz sürüm sınırlı işlevselliğe sahiptir. Bu nedenle, DaVinci Resolve Studio'yu edinmek ve güçlü video düzenleyiciye bazı ek yetenekler eklemek için 94,99 ABD Doları tutarında bir uygulama içi satın alma gerekir.

SSS

S. DaVinci Resolve'a en iyi alternatif nedir?

DaVinci Resolve'yi çok zor buluyorsanız, işte en iyilerinin listesi alternatif video düzenleme yazılımı Mac'iniz için.

S. Mac'ler aslında video düzenleme için daha mı iyi?

Evet, MacBook'lar video düzenleme için en iyi makineler arasındadır. Ana motivasyonlar, çipin video kodlama veya kod çözme için özel bölümlerinin yanı sıra tamamen yeni M1 ve M2 işlemciler.

Profesyoneller DaVinci Resolve kullanıyor mu?

Gerçekten de, DaVinci Resolve yazılımı profesyoneller tarafından kullanılmaktadır. Bunun başlıca nedeni, hızlılığı ve etkinliğidir. Ayrıca, sonradan işleme yerine yaratıcılığınıza odaklanmanızı sağlar. Peki, iPad'inizde DaVinci Resolve'u kullanacak mısınız? Yorumlarda bana bildirin.