iOS 16'da iPhone veya iPad'de tarih ve saat nasıl değiştirilir? - Ocak 2023

 iPhone veya iPad'de tarih ve saat nasıl değiştirilir?

Her gün baktığımız iPhone ekranının iki önemli unsuru tarih ve saattir. Hatalı tarih veya saat biçimleriyle ilgili sorunlar oldukça yaygındır ve birkaç iPhone uygulamasının arızalanmasına neden olabilir. Bu yazıda size iPhone ve iPad'inizde tarih ve saati nasıl ayarlayacağınızı göstereceğim.

iPhone veya iPad'de saat ve tarihi manuel olarak değiştirme

 1. Başlat Ayarlar iPhone'unuzdaki uygulama.
 2. git Genel Tarih ve Saat .
 3. Kapat Otomatik olarak ayarla .

   iPhone'da Tarih ve Saati Otomatik Olarak Ayarla'yı kapatın
 4. Şimdi tarih ve saati manuel olarak ayarlayın.

   iPhone veya iPad'de saati ve tarihi manuel olarak değiştirin
  • Musluk Saat dilimi ve şehri seçin.
  • Ardından tarih ve saat kartın alt kısmında.
  • Ayrıca, yanındaki düğmeyi de açıp kapatabilirsiniz. 24 Saatlik Süre .

Not: 24 saat seçeneği tüm ülkelerde veya bölgelerde mevcut değildir.

iPhone'da Saat Dilimi otomatik olarak nasıl güncellenir?

Dünyayı dolaşırken tarih ve saati manuel olarak ayarlama zahmetine katlanmak istemiyor musunuz? Aşağıda belirtilen adımlar, konumunuzun değişmesiyle tarih ve saati otomatik olarak ayarlamanıza olanak tanır. 1. Ayarlar uygulama.
 2. şuraya git: Gizlilik ve Guvenlik .
 3. Seçme Konum Servisleri → Aç Konum Servisleri .

   iPhone'da konum hizmetlerini AÇIN
 4. Aşağı kaydırın ve dokunun Sistem servisleri .
 5. emin olun Saat Diliminin Ayarlanması açık.

   iPhone'da Ayarlar Saat Dilimi'ni AÇIN
 6. Ana sayfaya geri dön Ayarlar Sayfa.
 7. Musluk Genel Tarih ve Saat .
 8. Otomatik olarak ayarla .

   iPhone'da Saat Dilimi'ni otomatik olarak güncelle

iPhone'umdaki tarih ve saati neden değiştiremiyorum?

Değiştirmemenizin çeşitli nedenleri olabilir. Otomatik olarak ayarla iPhone veya iPad'inizdeki bilgiler. En belirgin nedenlerden bazıları aşağıdadır:

 • Ekran Süresi açık: Ekran ZAMANI kullanıcıların tarih ve saat ayarlarını düzenleyerek manuel olarak ayarlanan zaman sınırlamalarını aşmasını önlemeyi amaçlamaktadır. Tarih ve saati değiştirmek isterseniz, Ekran Süresini devre dışı bırakmalı veya süre kısıtlamasına ulaşılana kadar beklemelisiniz.
 • Servis sağlayıcı: Tüm operatörler otomatik saat ve tarih ayarını desteklemez. Operatör ayarlarınızı güncelleyerek veya telefon servis sağlayıcınızla iletişime geçerek bunu düzeltebilirsiniz.
 • Konum Servisleri ayarları: senin olup olmadığını kontrol et Konum Servisleri ayarlar devre dışı bırakılır. Evet ise, tarih ve saatin otomatik olarak ayarlanmasını engelleyebilir.
 • Cihaz Yönetimi Politikası: iPhone'unuzu iş yerinizden aldıysanız, BT yöneticisi aygıtınızı tarih ve saati ayarlamanızı yasaklayacak şekilde programlamış olabilir.
 • Bölgenizdeki kullanılabilirlik: Bu özelliğe şu anda tüm ülkelerde ve bölgelerde erişilemiyor ve iPhone'unuzda tarih ve saati otomatik olarak ayarlayamamanızın nedeni bu olabilir.

SSS

S. iPhone'umdaki bir fotoğrafın tarihini nasıl değiştiririm?

iPhone görüntülerinizdeki zaman damgasını değiştirmek için üçüncü taraf yazılımlara ihtiyacınız yoktur. Öğrenmek için gönderimize göz atın iPhone'unuzdaki fotoğrafların ve videoların tarih ve saatini nasıl değiştirirsiniz? .

Saat kaç?

iPhone'unuzda doğru tarih ve saatin olması çok önemlidir. Umarım bu gönderi yanlış tarih ve saat sorununu çözmenize yardımcı olmuştur. Apple cihazınızla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bunları yorumlarda bırakın, ben de yanıtlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.