Windows 10'da Yüklü Güncellemeler Nasıl Görüntülenir

Bilgisayarınızın güncellemeleri zamanında aldığından ve Microsoft tarafından yayınlanan tüm güvenlik ve yazılım güncellemeleriyle güncel olduğundan emin olmanız önemlidir. Windows 10'da yüklü güncellemeleri kontrol etme veya görüntüleme adımlarını aşağıda bulacaksınız.

Windows 10Windows 10'da Yüklü Güncellemeleri Görüntüleyin

Windows Güncellemelerinin temel amacı, güvenlik hatalarını düzeltmek ve bilgisayarınızın performansını artırmaktır.Ancak, bir Windows güncellemesinden sonra sorunlar geliştiren ve performans sorunları yaşayan bilgisayarlar bulmak nadir değildir. Bu, bazı aygıt sürücülerinin güncelleme ile uyumsuz hale gelmesi ve diğer nedenlerden dolayı olabilir.

Bu gibi durumlarda, bilgisayarınızdaki sorunun bu güncellemeye kadar izlenebilmesi durumunda, bilgisayarınızda yüklü güncellemeleri görüntülemeniz ve belirli bir güncellemeyi kaldırmanız gerekir.Windows 10'da yüklü Güncellemeleri kontrol etmek oldukça basit bir iştir, Ayarlar Uygulaması veya Denetim Masası kullanılarak yapılabilir.

Ayarlar Uygulamasını Kullanarak Yüklenen Güncellemeleri Kontrol Edin

Ayarlar Uygulamasını kullanarak Windows 10'da Yüklü güncellemeleri görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Windows 10'a tıklayınBaşlama tuşuve sonra tıklayınAyarlarsimgesi.Windows 10

iki. Ayarlar ekranında,Güncelleme ve Güvenliksimgesi.

Windows 10 Ayarlar Ekranında Güncelleme ve Güvenlik Seçeneği3. Güncelleme ve Güvenlik ekranında,Windows güncellemesol bölmede ve ardından tıklayınYüklü güncelleme geçmişini görüntüleyinsağ bölmedeki bağlantı.

Windows 10 Ayarlar Ekranında Yüklü Güncellemeler Geçmişi Seçeneğini GörüntüleyinDört. Bir sonraki ekranda aşağıdakilerin listesini göreceksiniz:Güncellemelerbilgisayarınızda yüklü.

Ayarlar Uygulamasını kullanarak Windows 10'da Yüklü Güncellemeleri Görüntülemek kolay olsa da, bu yöntem bilgisayarınızda yüklü olan tüm Windows Güncellemelerini göstermez, yalnızca en son güncellemeleri gösterir.

Ayrıca, Ayarlar ekranından belirli bir güncellemeyi kaldıramazsınız (gerekirse). Tıklamanız gerekecekGüncellemeleri kaldırsizi klasik kontrol paneli ekranına götüren bağlantı.Kontrolü Kullanarak Windows 10'da Yüklü Güncellemeleri Görüntüleyin

Denetim Masası'nı kullanarak Windows 10'da yüklü güncellemeleri görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Bilgisayarınızda Denetim Masası'nı açın.Başlat>Windows Sistemi>Kontrol Paneli.Windows 10

iki. Kontrol Paneli ekranında, Kategori Görünümünde olduğunuzdan emin olun ve ardındanProgramlar.

Windows 10 Denetim Masası Ekranındaki Programlar Seçeneği

3. Programlar ekranında,Yüklenmiş güncellemeleri görüntüleProgramlar ve Özellikler altında bulunan seçenek.

Windows 10 Denetim Masasında Yüklü Güncellemeler Seçeneğini Görüntüleyin

Dört. Bir sonraki ekranda, geçmişini tam olarak görebileceksiniz.Güncellemelerbilgisayarınızda yüklü.

5. Herhangi bir güncellemeyi kaldırmak istemeniz durumunda,Güncellemeve tıklayınKaldır.

Windows 10

Windows 10'da Güncellemelerin Nasıl Yükleneceğini Seçin

Windows Home kullanıcıları, güncellemeler söz konusu olduğunda yalnızca aşağıdaki 2 seçenekten birini seçebilirler.

  • Otomatik (Önerilen)
  • Yeniden başlatmayı planlamak için bildirimde bulunun.

Microsoft, Otomatik Güncelleştirme seçeneğini tercih etmenizi önerir. Otomatik Güncelleme'yi seçerseniz, Windows 10 güncellemeleri düzenli olarak kontrol eder, güncellemeleri otomatik olarak bilgisayarınıza indirir ve yükler.

İkinci seçeneği (Yeniden başlatmayı planlamak için bildir) seçmeniz durumunda, güncellemeleri bilgisayarınıza yüklemeyi bitirmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak üzere planlanmış bir zaman seçebilirsiniz.

Kurumsal Kullanıcılar söz konusu olduğunda, Microsoft, kullanıcıların Güncellemeleri ne zaman indirip yüklemek istediklerini seçmelerine izin verir.

İlişkili
  • Windows 10'da Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır
  • Stuck Windows 10 Güncellemesi Nasıl Onarılır