Telefon Numarası veya SIM Olmadan WhatsApp Nasıl Kullanılır - Ocak 2023

WhatsApp'ı telefon numarası veya SIM kart olmadan kullanabildiğinizi hayal edin. Bu yazıda, bu son derece popüler mesajlaşma sistemini cihazınızda kullanmanın denenmiş ve test edilmiş iki yöntemini öğreneceksiniz. Android tablet , iPad, PC ve hatta SIM kartı olmayan cep telefonunuz.

Telefon Numarası veya SIM Olmadan WhatsApp

WhatsApp'ı Telefon Numarası veya SIM Olmadan Kullanın

Yukarıda bahsedildiği gibi, WhatsApp'ı telefon numarası veya SIM kart olmadan kullanmanın iki farklı yöntemini test ettik ve bu iki yöntemi de deneyebilir ve size en uygun olanı kullanabilirsiniz.İki yöntemden herhangi birine geçmeden önce, WhatsApp'ı telefon numarası ve SIM kart olmadan kullanmak için aşağıdaki ön koşulları yerine getirmeniz gerekecek.

  • Henüz yüklemediyseniz, tabletinize, telefonunuza veya PC'nize WhatsApp'ı indirin.
  • Cihazınıza WhatsApp'ı zaten yüklediyseniz, WhatsApp'ı henüz doğrulayıp doğrulamadığınızı kontrol edin.
  • WhatsApp'ı zaten doğruladıysanız, uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyerek mevcut numaranızı WhatsApp'tan silin.

WhatsApp'ı Doğrulamak için TextNow'u Kullanın (1. Yöntem)

İlk yöntem, telefonunuza TextNow adlı bir mesajlaşma uygulamasını indirmeyi içerir. Bu mesajlaşma uygulaması, WhatsApp'a girip hesabınızı doğrulamak için kullanabileceğiniz benzersiz bir telefon numarası verir.

1. TextNow'u cihazınıza indirin

TextNow uygulamasını Google Play Store, iTunes App Store veya Windows Phone Store'dan cihazınıza indirin. Kullanmaya çalışıyorsanız PC'de WhatsApp sonra Android emülatörünüzü açmanız ve içinde TextNow'u aramanız gerekir.

2. TextNow uygulamasını açın ve Numaranızı Not Edin

TextNow uygulaması cihazınıza indirildikten sonra, uygulamayı açın ve kurulum işlemini tamamlayın. Uygulama kurulduktan sonra numaranızı not edin.

TextNow'un size numaranızı göstermemesi veya numaranızı not etmeyi unutmanız durumunda aşağıdaki adımları takip ederek TextNow numaranızı öğrenebilirsiniz.

  • Android: Uygulama Android telefonunuzda açıldığında, Android cihazınızın sol üst köşesinde bulunan 3 çizgi simgesine tıklayın ve telefon numaranızı görmelisiniz.
  • iPhone: İPhone, iPod veya iPad'inizin sol üst köşesinde bulunan 3 çizgi simgesine tıklayın. 3 çizgi simgesine tıkladığınızda telefon numaranızı görüyor olmalısınız.
  • Windows Phone: Uygulama açıldığında Kişiler sekmesine gidin ve telefon numaranızı görmelisiniz.

3. WhatsApp'ı açın ve Numarayı Doğrulayın

TextNow numaranızı not ettikten sonra, telefonunuzda, tabletinizde veya PC'nizde WhatsApp'ı açın ve aşağıdaki 3.1'den 3.5'e kadar olan adımları izleyin.

3.1. TextNow Numaranızı WhatsApp'a girin

WhatsApp'ın hüküm ve koşullarını kabul ettiğinizde, numaranızı girmeniz istenecektir. Numaranızı girmeniz istendiğinde ülkenizi seçin ve TextNow numarasını girin.

3.2. SMS Doğrulamasının Başarısız Olmasını Bekleyin

SMS doğrulamasının başarısız olması için 5 dakika bekleyin. SMS doğrulaması başarısız olduktan sonra numaranızı aramanız istenecektir. WhatsApp'tan otomatik arama almak için Beni Ara düğmesine tıklayın.

3.3. WhatsApp Doğrulama Numaranızı alın

Cihazınızda TextNow uygulamasını açın ve WhatsApp'tan bir çağrı alıyor olmalısınız. Aramayı yanıtlayın ve WhatsApp'tan gelen otomatik bir mesaj doğrulama kodunuzu defalarca tekrarlayacaktır. Doğrulama numaranızı not edin.

3.4. WhatsApp'a Doğrulama Kodunu Girin

Şimdi, otomatik aramadan aldığınız doğrulama kodunu WhatsApp'a girin.

3.5. Kurulumu Bitir

Doğrulama kodunuzu girdikten sonra kurulum işlemini WhatsApp'ta tamamlayın. Artık telefon numarası olmayan bir WhatsApp hesabını başarıyla oluşturdunuz.

Bu yöntemin sizin için işe yaramaması durumunda, textPlus adlı başka bir uygulamayı kullanmayı deneyebilir veya aşağıdaki ikinci Yöntemi kullanabilirsiniz.

WhatsApp'ı Doğrulamak için Mevcut Sabit Hattı Kullanın (Yöntem 2)

İkinci yöntem, WhatsApp'ı doğrulamak için mevcut ev telefonunuzu / sabit hat numaranızı kullanmak olacaktır. WhatsApp'ı cep telefonu numarası veya SIM kart olmadan kullanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

1. Telefonunuzda, tabletinizde veya PC'nizde WhatsApp'ı açın

Telefonunuzda, tabletinizde veya PC'nizde WhatsApp uygulamasını açın.

2. Ev Telefonunuzu / Sabit Hat numaranızı girin

Numaranızı girmeniz istendiğinde ülkenizi seçin ve ev telefonunuzu / sabit hat numaranızı girin.

3. SMS ile Doğrulamanın Başarısız Olmasını Bekleyin

Yaklaşık 5 dakika sonra SMS ile doğrulama başarısız olur ve Beni Ara seçeneği sunulur. TıklaBeni araWhatsApp'tan ev telefonunuza / sabit hat numaranıza arama yapma seçeneği.

4. Doğrulama Kodunu Girin

Artık WhatsApp'tan sabit hat numaranıza otomatik bir çağrı alacaksınız. Otomatik bir ses, 6 basamaklı doğrulama kodunuzu defalarca tekrarlayacaktır. Bu doğrulama kodunu not edin ve bu doğrulama kodunu WhatsApp'a girin.

5. Kurulum İşlemini tamamlayın

Cihazınızda WhatsApp'ı doğruladıktan sonra kurulum işlemini tamamlayın ve cep telefonu numaranızı veya SIM kartınızı kullanmadan arkadaşlarınızla WhatsApp üzerinden konuşmaya başlayabilirsiniz.

İlişkili
  1. İPad'de WhatsApp nasıl kullanılır?