Chromebook'ta Microsoft Excel Nasıl Kullanılır

Bir Windows programı olan Microsoft Excel, yerel olarak Chromebook'lar . Ancak, Chromebook'ta Microsoft Excel kullanmanın mümkün olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız.

ChromebookChromebook'ta Microsoft Excel kullanın

Chromebook'larda e-tablolar (Google E-Tablolar) üzerinde çalışmak için ücretsiz yazılım önceden yüklenmiş olarak gelmesine rağmen, birçok kullanıcı yine de Microsoft Excel kullanmayı tercih etmektedir.Öyleyse devam edelim ve Chromebook'ta Microsoft Excel'i kullanmanın farklı yollarına bir göz atalım.

1. Microsoft Excel'i Chromebook'a indirin

Microsoft Excel'i Chromebook'ta kullanmanın en kolay yolu, Microsoft Office Uygulamasını Chromebook'unuza indirip yüklemektir.Tüm Office Uygulamaları paketini Chromebook'unuzda istemiyorsanız, Chromebook'unuza yalnızca belirli Microsoft Excel Uygulamasını da indirebilirsiniz.

1. Git Google Oyun mağazası Chromebook'unuzda.

iki. AraUygulama(Microsoft Office veyaMicrosoft Excel) indirmek istediğiniz.Google Play Store

Not: Alternatif olarak, bu bağlantıyı kullanarak Excel indirme sayfasına ulaşabilirsiniz: Google Play Store'dan Excel Uygulamasını İndirin .

3. Tercih ettiğiniz Uygulamayı (Office veya Excel) bulduğunuzda,Yüklemekbuton.Microsoft Office

Dört. Uygulama indirildikten sonra,BaşlatıcıaçmakMicrosoft ExcelChromebook'unuzdaki uygulama.5. Excel'e girdikten sonra, kişisel bilgilerinizi kullanarak oturum açmanız gerekecektir. Microsoft hesabı veya Microsoft Office Aboneliği ile ilişkili Hesabınız.

Geri kalanı neredeyse Windows veya Mac'te Microsoft Excel üzerinde çalışmakla aynıdır.

2. Office Online'ı Chromebook'a İndirin ve Yükleyin

Chromebook'un daha eski bir sürümüne sahipseniz ve Chrome Web Mağazası kullanıyorsa, indirip yüklemeniz gerekir Office Online Uzantı.1. Git Chrome Web Mağazası Chromebook'unuzda.

iki. Emin olunUzantılaryan menüdeki sekmesi ve AraMicrosoft Office çevrimiçi.Chrome Web Mağazası

3. İndirin ve KurunOffice Online UzantısıChromebook'unuzda.

Office Online Uzantısını Chrome

Office Online Uzantısı, web tarayıcınızda Excel dosyaları oluşturmanıza, görüntülemenize, düzenlemenize ve işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Microsoft Excel Online'da çalışmak, Excel'in masaüstü sürümünü kullanmaya benzer ve Google Chrome dahil herhangi bir tarayıcıdan erişilebilir.

Masaüstü sürümünden farklı olarak, Excel Online'ı kullanmak için bir Microsoft Hesabına ihtiyacınız olacak ve tüm dosyalarınız Masaüstüne kaydedilmek yerine OneDrive hesabınıza kaydedilecektir.

3. Google E-Tablolar'ı Kullanarak Microsoft Excel Dosyasını Düzenleyin

Chromebook'unuzdaki yerel Google E-Tablolar Uygulaması, Microsoft Excel dosyalarını doğrudan bir Chromebook'ta açmanıza, görüntülemenize ve düzenlemenize olanak tanır.

Google E-Tablolar mevcut değilse, Uygulamayı Google Play Store'dan ve ayrıca Chrome Web Mağazasından indirebilirsiniz.

1.Dosyalar UygulamasıChromebook'unuzda.

iki. TıklamakİndirilenlerSol bölmede veExcel DosyasıDüzenlemek istediğiniz.

3. Excel Dosyasında gerektiği gibi değişiklikler yapın ve Dosyayı bir Excel Dosyası olarak kaydedin.

Düzenlenen Excel Dosyası şuraya kaydedilecektir: Google sürücü İstediğiniz zaman eriştiğiniz veya başkalarıyla paylaştığınız hesap.

Google E-Tablolar Uygulaması, aşağıdakiler dahil çoğu Microsoft Excel işlevini destekler: Özet Tablolar , bu çoğu kullanıcı için yeterli olmalıdır.

Ancak, VBA komutlarını kullanmak isteyen ileri düzey Excel kullanıcıları hayal kırıklığına uğrayacaktır; VBA komutları Google E-Tablolar'da çalışmaz.

Google E-Tablolar'da Ortak Çalışma Aracı

Google E-Tablolar'ın iyi bir özelliği, aynı anda birden fazla kişinin aynı dosya üzerinde çalışmasını gerçekten kolaylaştıran İşbirliği aracıdır.

Bu, Microsoft Excel'deki acı verici belge paylaşım özelliğini kullanmayı deneyenler için harika bir haber olarak gelmelidir.

Microsoft Excel ile karşılaştırıldığında, Google E-Tablolar, paylaşılan ortamda çok daha iyi çalışır ve ayrıca canlı verileri elektronik tablolara (canlı para birimi dönüştürme verileri gibi) çekmeyi çok kolaylaştırır.

İlişkili