İPhone'da 'Güvenme' nin Yanlışlıkla Tıklanması Nasıl Geri Alınır?

İPhone veya iPad'inizi bir Mac veya Windows PC'ye bağladığınızda, aygıtınızda Bu Bilgisayara Güvenme sorusunu soran bir açılır pencere görebilirsiniz. Yanlışlıkla Güvenme'ye dokunduysanız, bu yanlışlıkla yapılan seçimi geri almanın bazı yollarını burada bulabilirsiniz. Ancak ondan önce, bir bilgisayara güvenme konusunda bize daha fazla bilgi verin.Bu Bilgisayara Güvenmenin Anlamı Nedir?

Apple, 2013 yılında yeni bir özelliği tanıttı. senden doğrulamanızı istiyor veya iOS cihazınızı bağladığınız bir bilgisayara güvenin. Dokunman gerekiyor Güven ve bir bilgisayara 'güvenmek' için şifreyi girin. Ancak bundan sonra, iPhone'unuz ile Mac'iniz veya PC'niz arasında verileri senkronize edebilir ve aktarabilirsiniz. Eğer dokunursan Güvenme iTunes veya Finder, cihazınızı tanımaz. Bu, doğal olarak verileri aktaramayacağınız veya cihazı senkronize et .Not: MacOS Catalina'nın en son sürümünü çalıştıran Mac'te, cihazı bağladıktan sonra Güven Finder içinde. Ardından iPhone veya iPad'inizde açılır pencereyi görürsünüz.Şimdi, cihazınızı bağlamanız ve seçmeniz durumunda ana konuya geri dönüyoruz. Güvenme, işte bu hatayı nasıl geri alacağınız. Bu, 'Güven' e dokunun.

İPhone ve iPad ile 'Güvenmeyin' Bilgisayar Dokunuşunu Geri Alma

Cihazı Çıkarma ve Yeniden Takma

Genellikle, iPhone'un bağlantısını keserseniz (birkaç dakika beklerseniz) ve ardından yeniden bağlarsanız, kimlik doğrulama açılır penceresini tekrar alırsınız. Ancak bu işe yaramazsa, başka yollar bulmalıyız.İTunes'daki Tüm İletişim Kutusu Uyarılarını Sıfırla

Güvenme'ye dokunduktan sonra, iPhone'unuz bağlı olduğu ve iTunes çalıştığı sürece aslında geri dönüş yoktur. Ancak iTunes içinde işe yarayabilecek bir sıfırlama uyarısı seçeneği vardır. Önce şunu deneyelim:

MacOS Mojave veya önceki bir sürümünü çalıştıran Windows PC veya Mac'iniz varsa:

  1. İPhone'unuzu bilgisayardan ayırın.
  2. PC veya eski Mac'teki iTunes'da DüzenleTercihler. iphone
  3. Tıkla ileri sekmesi.
  4. Tıkla Uyarıları sıfırla buton. ayarları açın genel

Şimdi, iPhone'u tekrar bağlayın. 'Bu Bilgisayara Güven' iletişim kutusunun açıldığını görürseniz, sorunu çözmek için Güven'e dokunun. iTunes, iPhone verilerinize erişebilmelidir.İTunes veya Finder'dan çıkın ve Yeniden Deneyin

Birinci ve ikinci yöntemler genellikle yanlışlıkla yapılan 'Güvenmeyin' tıklamasını düzeltmenin kesin yollarıdır. Nadiren de olsa işe yaramazsa, iTunes'dan çıkıp yeniden başlatabilirsiniz. Gerekirse, bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. İDevice'de açılır pencereyi göreceksiniz.

Mac'teki Finder için Çıkmaya Zorlamanız gerekir. Bunu yapmak için, Apple logosu sol üstten ve seçin Zorla ayrılma. Sonra, seçin Bulucu ve tıkla Yeniden başlatın. Finder'ı tekrar açtıktan sonra, Konumlar altındaki sol kenar çubuğundan cihazınızı seçin ve Güven. Güven'e dokunabileceğiniz iPhone veya iPad'deki açılır pencereyi göreceksiniz.

Cihazı Kapatın ve Tekrar Bağlayın

Başka bir çözüm de iPhone veya iPad'inizi kapatmaktır. Düğmeleri düzenli olarak yaptığınız gibi kullanabilirsiniz. Veya açın Ayarlar uygulama, üzerine dokunun genel ve ardından üzerine dokunun. Kapat alttan.iphone

Cihazı kapattıktan sonra bilgisayara takın. Bu onu açacak ve iletişim kutusu yeniden görünecektir.Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu sıfırlama kişisel verilerinizi silmez. Ancak, tüm ağ ayarları varsayılanlara geri dönecektir. Bu, hatırlanan Wi-Fi ağları, VPN yapılandırmaları, Bluetooth cihaz listesi vb. Gibi şeyleri içerir. Devam etmeden önce, bir cihazınızın yedeği .

Ağ ayarlarını sıfırlamak için, Ayarlar uygula ve üzerine dokunun genel sonraki dokunun Sıfırla.Sonraki ekrandan üzerine dokunun. Ağ Ayarları Sıfırlama. İPhone şifrenizi girin ve işleminizi onaylayın.Oturumu kapatma…

Daha önce Güvenme seçeneğine dokunursanız, bilgisayarınıza yeniden bu şekilde güvenebilirsiniz. Umarım bu kısa, hızlı rehber size yardımcı olur.

Son olarak, bir bilgisayarın güvenini kaldırmak isterseniz ne olur? Örneğin, yanlışlıkla bir arkadaşınızın bilgisayarına veya güvendiğiniz bir bilgisayara güvendiyseniz ve şimdi ona güvenmemek mi istiyorsunuz? Eh, kolaydır. İPhone'unuzun konumunu ve gizlilik ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar uygulama → genelSıfırlaKonum ve Gizliliği Sıfırla → İşleminizi onaylamak için Parolayı girin. Bu, tüm bilgisayarların güvenini kaldıracaktır.