İPhone ve iPad'de Nasıl Ekran Görüntüsü Alınır (Tüm Modeller)

İPhone veya iPad'inizde ekran görüntüsü almanız gerekebilecek pek çok durum vardır. Örneğin, tüm mesaj görüşmelerinizi kaydedebilmenize rağmen, bir ekran görüntüsü sohbetin yalnızca belirli bir bölümünü tutmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, karşılaştığınız bir hata mesajını veya çevrimiçi bulduğunuz ilginç bir şeyi yakalamanıza izin verebilir. Ekranınızı yakalama yöntemi, Face ID veya Touch ID'ye sahip farklı iPhone ve iPad modellerine göre değişiklik gösterir. Öyleyse daha yakından bakalım.İPhone 12, 12 mini, 11, X Serilerinde Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir

Aşama 1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranda olun. Herhangi bir uygulama veya hatta ana ekran olabilir.Adım 2. Basın Yan düğme sağ taraftan ve Sesi aç Aynı anda sol taraftan düğmesine basın.İPhone X, Xs ve iPhone 11 Serisinde Ekran Görüntüsü Alın

Aşama 3. Hızlıca her iki düğmeyi birlikte bırakın.4. Adım. Tam iPhone ekranı beyaz renkte yanıp sönecek ve ayrıca kamera klik sesine benzer bir ses duyacaksınız.

Adım 5. Ardından, ekranın sol alt köşesinde ekran görüntüsü küçük resmini göreceksiniz. Kapatmak için sola kaydırabilirsiniz. Veya düzenlemek için üzerine dokunabilirsiniz, biçimlendirme , vb. Hiçbir şey yapmazsanız, birkaç saniye sonra otomatik olarak kaybolur. Ekran görüntüsü Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir.

İPhone SE 2020, iPhone 8 ve önceki sürümlerde Ekran Görüntüsü Alma

İkinci nesil iPhone SE, iPhone 8 ve iPhone 7, 6, 5 vb. Gibi önceki tüm modellerin ön tarafında bir Ana Ekran düğmesi bulunur. Bu cihazlarda nasıl ekran görüntüsü alacağınız aşağıda açıklanmıştır:Aşama 1. Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranda olun. Herhangi bir uygulama veya hatta ana ekran olabilir.

Adım 2. Basın Ana menü tuşu ön taraftan ve Yan düğme aynı anda sağ taraftan (veya üst düğme).

İPhone SE 2020, iPhone 8 ve Öncesinde Ekran Görüntüsü YakalamaAşama 3. Her iki düğmeyi birlikte hızla serbest bırakın.

4. Adım. İPhone ekranı beyaz renkte yanıp sönecek ve ayrıca bir kamera deklanşör sesi duyacaksınız.Adım 5. Sol alt tarafta bir küçük resim göreceksiniz. Dokunabilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Hiçbir şey yapmazsanız, ekran görüntüsü otomatik olarak iPhone'unuzdaki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir.

Face ID ile iPad'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Modern ileri teknoloji iPad'lerde Face ID bulunur. Bu aygıtlar ince kenardan kenara çerçevelere sahiptir ve bu nedenle Ana Ekran düğmesi yoktur. Bu nedenle ekran görüntüsü alma yöntemi Face ID özellikli iPhone ile neredeyse aynıdır.

Aşama 1. Birlikte basın üstteki düğme ve Sesi aç iPad'in sağ tarafındaki düğmesine basın.Face ID ile iPad

Adım 2. Her iki düğmeyi de hızla serbest bırakın.Aşama 3. Ekran yanıp sönecek ve bir deklanşör sesi duyacaksınız. Ekran görüntüsü küçük resmi sol alt köşede görünecektir. Düzenleme veya işaretleme yapmak için üzerine dokunabilirsiniz. Hemen kapatmak için sola kaydırın.

Touch ID ile iPad'de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Ana Ekran düğmesiyle bir iPad'de ekran görüntüsü alma yöntemi, Ana Sayfa düğmesi olan iPhone'lara benzer. İşte adımlar:

Aşama 1. Birlikte basın üstteki düğme ve Ana menü tuşu aynı zamanda.

Touch ID ile iPad

Adım 2. Her iki düğmeyi de hızla serbest bırakın.

Aşama 3. İPad ekranı yanıp sönecek ve bir kamera deklanşör sesi duyacaksınız. Kapatmak için üzerine dokunabilir veya sola kaydırabilirsiniz.

İPhone ve iPad'de Ekran Görüntülerini Görüntüleyin

İPhone ve iPad'inizde çektiğiniz ekran görüntüleri, PNG formatında Fotoğraflar uygulamasına otomatik olarak kaydedilir.

Eğer sen iCloud Fotoğrafları'nı kullanın iOS ve iPadOS aygıtınızda, bu ekran görüntülerini altında bulabilirsiniz. Tüm fotoğraflar. İCloud Fotoğrafları kullanmıyorsanız, adı Son.

Albümler bölümünü aşağı kaydırdığınızda, adında bir seçenek de göreceksiniz. Ekran görüntüleri. Tüm ekran görüntülerini uygun bir yerde barındırır.

Profesyonel İpucu: Siri'ye 'Tüm Ekran Görüntülerimi Göster' diye de sorabilirsiniz.

Video: iPhone ve iPad'de Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir

Özetliyor…

Yani iPhone ve iPad'inizde ekran görüntülerini bu şekilde yakalayabilirsiniz. hangi modele sahipsin . İPod Touch için işlem, Ana Sayfa düğmesi olan iPad'lerle aynıdır. Sonra, öğrenmek isteyebilirsiniz ev ve güç düğmesini kullanmadan iPhone ve iPad'de nasıl ekran görüntüsü alınır . Başka sorularınız varsa, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak bize ulaşın.

Ayrıca şunları da kontrol edin:

  • Mac'te Ekran Görüntüleri Nasıl Çekilir
  • İPhone ve iPad'de Birden Çok Ekran Görüntüsünü Birleştirme
  • İPhone'da Fotoğrafları Film Rulosundan Albüme Taşıma