Chromecast'te WiFi Ağı Nasıl Değiştirilir veya Değiştirilir

Google Chromecast, bir seferde yalnızca bir WiFi Ağı hatırlayabilir. Bu nedenle, Yönlendiricinizi değiştirirseniz veya Chromecast'i yeni bir WiFi Yönlendirici kurulumuna sahip olduğunuz evin başka bir yerine taşırsanız, Chromecast'inizdeki WiFi ağını değiştirmek için adımlardan geçmeniz gerekecektir.

ChromecastChromecast'te WiFi Ağını Değiştirin

Chromecast'inizdeki WiFi Ağını, Chromecast'i zaten kurmuş olmanız ve Chromecast'in bağlı olduğu WiFi ağının hala etkin olması durumunda değiştirmek gerçekten kolaydır.Ancak, Yönlendiricinizi değiştirdiğinizde ve iPhone veya Android Telefonunuzdaki Google Home Uygulaması Chromecast'inizi tanıyamadığında işler karmaşıklaşabilir.

Bu durumda en iyi seçenek, Chromecast'i sıfırlayın ve her şeyi yeniden kurdu.Chromecast'i Başka Bir WiFi Ağına Geçin

Yukarıda belirtildiği gibi, Chromecast'teki WiFi Ağını değiştirmek, mevcut ağınız hala etkinken kolaydır. Bu durumda, temelde Chromecast'i bir ağdan diğerine geçiriyorsunuz.

1. BaşlattelevizyonChromecast'inizin bağlı olduğu ve Chromecast'in açık olduğundan emin olun

iki. Şimdi açınGoogle eviİPhone veya Android Telefonunuzdaki uygulama.3. Ardından,3 çubukEkranınızın sol üst köşesinde bulunan menü simgesi.

Google Home Uygulamasında 3 satırlı Menü Simgesi

Dört. Görünen menüden, üzerine dokunun.Cihazlar.Chromecast Ayarlar Menüsündeki Cihazlar Sekmesi

5. Cihazlar Ekranında üzerine dokunun.3 noktaMenü simgesi3 Noktalı Chromecast Simgesi

6. Ardından, üzerine dokunun.Ayarlaraçılır menüden.

Chromecast Ayarları Seçeneği7. Ayarlar ekranında, simgesine dokunun.kablosuz internetseçeneği.

Chromecast Ayarlarında Wifi Sekmesi8. Bir pop-up göreceksiniz,WiFi Ağ Adı

Chromecast WiFi Ağını Değiştirin

9. Açılır menüden,Yeni WiFi Ağı

Chromecast için Yeni WiFi Ağını seçin

10. Ardından WiFi'nizi girinParolave üzerine dokununTAMAM MI.

Chromecast WiFi Ağ Şifresini Girin

Not: Bir Hata Mesajı almanız durumunda, telefonunuzdaki WiFi ağının Chromecast'teki WiFi ağıyla eşleştiğinden emin olun.

Chromecast WiFi Ağını Değiştirin

Modeminizi veya Yönlendiricinizi değiştirdiğinizde, Cihazınızdaki yeni WiFi ağı Chromecast'teki WiFi ağıyla eşleşmeyecektir. Bu nedenle, iPhone'unuzun veya Android Telefonunuzun Chromecast'inizi algılayamaması olasıdır.

Bu nedenle, bu durumda en iyi seçenek Chromecast'i Manuel Olarak Sıfırlamaktır. Bu, Chromecast'teki eski WiFi ağını ve ayarlarını silecek, ardından Chromecast'i Yeni WiFi Ağı'nı kullanacak şekilde kurabilirsiniz.

1. Chromecast'in TV'ye ve Güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun.

iki. Sonra, Basılı TutunYeniden başlatma tuşuChromecast'inizde (mikro USB bağlantı noktasının yanındaki tek düğme) yaklaşık 15 saniye süreyle.

Chromecast Sıfırlama Düğmesinin Konumu

3. Sıfırlama Düğmesini Basılı Tutarken, Chromecast'teki ışığın sürekli yanıp söndüğünü göreceksiniz. BırakYeniden başlatma tuşuışık yanıp sönmeyi bıraktığında ve Sabit kaldığında (yanıp sönmeden).

Dört. Chromecast Yeniden Başlatılacak ve ardından kendini Fabrika Varsayılan Ayarlarına Sıfırlayacaktır.

5. Chromecast'iniz Fabrika Varsayılan Ayarlarına Sıfırlandığına göre, bu makalede verilen adımları kullanarak yeni WiFi Ağını kullanmak için Chromecast'i Ayarlamaya başlayabilirsiniz: Android ve iPhone'da Chromecast Nasıl Kurulur .

İlişkili
  1. YouTube'u iPhone ve Android'den TV'ye Aktarma