Windows 10 Bilgisayarda Chromecast Nasıl Kurulur

Yapabiliyorken Miracast kullanarak Bilgisayar Ekranını TV'ye yansıtın , Chromecast kullanarak Bilgisayarınızda oynatılan Videoları ve Filmleri TV'de yayınlamanın ne kadar zahmetsiz ve kolay olduğuna şaşıracaksınız. Windows 10 Bilgisayarda Chromecast Kurma adımlarını aşağıda bulacaksınız.

Windows 10 Bilgisayarında ChromecastWindows 10 PC'de Chromecast'i Kurmak için Ne Gerekiyor?

Chromecast; Mac, iPhone, iPad, Android Telefonlar ve Tabletler dahil herhangi bir cihazda kurulumu ve kullanımı kolay bir cihazdır. Amacıyla Chromecast'i kurun Windows 10'da aşağıdakileri yapmanız gerekecektir.1. Google Chromecast Cihazı

iki. Windows 10 Bilgisayar3. Bilgisayarınıza Yüklü Google Chrome Tarayıcı

Tüm bu öğelere hazır olduğunuzda, önce Chromecast cihazını Ev Televizyonunuza takmak ve ardından Chromecast'i Windows 10 Bilgisayarınızda kurmak için aşağıda verilen adımları izleyin.

Windows 10 Bilgisayarında Chromecast'i Kurun

Windows 10 bilgisayarınızda Google Chromecast'i kurmak için aşağıdaki adımları izleyin.1. Google Chromecast cihazının HDMI ucunuHDMI bağlantı noktasıEv TV'nizin USB ucunu USB güç adaptörüne takın (aşağıdaki resme bakın)

Chromecast Cihazını HDTV

iki. Ardından, TV'nizin Uzaktan Kumandasını kullanarakKaynak girişiTV'nizin Chromecast cihazının takılı olduğu sağ HDMI bağlantı noktasına (Aşağıdaki resme bakın)TV

Çoğu Uzaktan Kumandada, 'Giriş' veya 'Kaynak' düğmesine basmanız ve televizyon ekranı 'HDMI 1' den 'HDMI 2' ye değişene kadar 'Giriş' veya 'Kaynak' düğmesine basmaya devam etmeniz gerekecektir.Artık Chromecast cihazınızı Televizyonunuzda Kurmayı tamamladınız. Bir sonraki adım, aşağıda listelenen sonraki adımları izleyerek Windows 10 Bilgisayarınızda Chromecast'i kurmaktır.

3. Ziyaret etmek google.com/chrome Halihazırda Chrome tarayıcı kullanmıyorsanız, bilgisayarınıza Google Chrome tarayıcısını indirip yüklemek için.

Dört. Bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcısını açın ve adresini ziyaret edin. chromecast.com/setup5. Chrome Kurulumu ekranında,Chromecast'inizi KurunBu Bilgisayar bağlantısını kullanarak (Aşağıdaki resme bakın).

Chromecast6. Bir sonraki ekranda, Chromecast'i Kabul Etmeniz istenecekGizlilik ve ŞartlartıklayarakKabul etmekbuton.

7. Şartları kabul ettiğinizde, web sayfası mevcut olanları aramaya başlayacaktır.Chromecast cihazlarıWiFi Ağınıza bağlı (aşağıdaki resme bakın).

Windows 10 Bilgisayarında Chromecast Arama Cihazları

Not: Bilgisayarınız Chromecast cihazını bulamıyorsa, Bilgisayarınızdaki WiFi Ağını 2,4 GHz'den 5 GHz'e veya tam tersi şekilde değiştirmeyi deneyin.

8. Sonraki ekranda tıklayınBeni Ayarlabuton.

İzin Vermek

9. Ardından,WiFi simgesiBilgisayarınızdaki görev çubuğunun sağ köşesinde bulunur ve ardından Chromecast’in açık öğesini tıklayın WiFi Ağı (Aşağıdaki resme bakın).

Windows 10

10. Chromecast’in açık WiFi Ağına bağlandıktan sonra,Sonrakidüğmesi (Aşağıdaki resme bakın)

Kurulum İşlemi Sırasında Windows 10 Bilgisayarı Chromecast Ekranına Bağlayın

on bir. Bir sonraki ekranda,EvetOk, eğerKodWindows bilgisayarınızın ekranında görünen kod, bilgisayarınızın sağ alt köşesinde görünen Kod ile eşleşiyor.televizyon(Aşağıdaki resme bakın).

Windows 10 Bilgisayarda Chromecast Onay Kodu

12. Bir sonraki ekranda Chromecast'iniz için bir Ad girmeniz istenecek. Herhangi birini yazınİsim Soyisimkullanmak ve tıklamak istediğinizİyi görünüyor(Aşağıdaki resme bakın)

Chromecast Cihazına Bir Ad Verin

13. Ardından, WiFi Ayarlarınızı onaylamanız istenecektir. SeçinWiFi Ağı, GirişParolaWiFi ağınız için ve tıklayınBağlan.

Chromecast için WiFi Ayarlarını Onaylayın

14. Chromecast görüntülenecek,Yayına Hazır!ekran.

Chromecast Yayınlamaya Hazır Ekran

Yayına Hazır ekranını gördüğünüzde, Windows 10 Bilgisayarınızın ekranında oynatılan her şeyi Ev Televizyonunuzun büyük ekranına yayınlamaya hazırsınız demektir.

Videoları, Filmleri Bilgisayardan TV'ye Nasıl Yayınlayabilirim?

Windows 10 Bilgisayarda oynatılan Video veya Filmi Ev Televizyonunuzun büyük ekranına yayınlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

1.KromWindows 10 Bilgisayarınızdaki Tarayıcı

iki. BulVideoveyaFilmYouTube, Netflix veya Ev Televizyonunuzun büyük ekranında izlemek istediğiniz diğer Chrome Uyumlu web sitelerinde.

3. Video Bilgisayarınızda Oynamaya Başladığında,Yayın SimgesiBilgisayarınızın sağ üst köşesinde bulunur

YouTube

Dört. Televizyonunuzun ekranında oynatılan Videoyu / Filmi hemen göreceksiniz.

Kadar basit!

İlişkili
  1. Chromecast Kullanarak Android Ekranını TV'ye Yansıtma