Android Telefonda Web Sayfalarını PDF Olarak Kaydetme

Herhangi bir Çevrimiçi dönüştürme aracı, PDF Yazma Yazılımı veya Tarayıcı uzantısı kullanmadan web sayfalarını doğrudan Android Telefonunuzda PDF olarak kaydedebilirsiniz. Sahip olmanız gereken tek şey, Android Telefonunuzdaki Chrome veya Firefox tarayıcısıdır.Web Sayfalarını Android Telefonda PDF Olarak KaydetWeb Sayfalarını Android Telefona PDF Olarak Kaydet

İşe gidip gelme zamanınız boyunca, biraz iş yapmak veya dünyada ne olup bittiğini öğrenmek için zaman harcamak isteyebilirsiniz. Ancak sorun şu ki, etkin bir WiFi bağlantınız yok ve Hücresel veri kullanmak size çok pahalıya mal olacak.

Neyse ki, önceden planlayabilirseniz bu sorunun bir çözümü var ve Web Sayfalarını PDF olarak kaydet çevrimdışı okumak için Android Telefonunuzda veya Tabletinizde.

Yukarıda belirtildiği gibi, çözüm tam olarak Android Telefonunuzda yatıyor ve Chrome veya Firefox web tarayıcısından başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak.Chrome Tarayıcıyı Kullanarak Web Sayfalarını PDF Olarak Kaydetme

Google'ın Chrome tarayıcısı yerleşik bir PDF'ye Kaydet özelliğine sahip değildir, ancak yine de yazdırma işlevini kullanarak Web Sayfalarını PDF olarak kaydedebilirsiniz.

1.KromAndroid Telefon veya Tabletinizdeki tarayıcı

iki. Ardından,İnternet sayfasıÇevrimdışı okumak için PDF belgesi olarak kaydetmek istediğiniz.3. Web Sayfası Telefon cihazınıza yüklendiğinde,3 noktaekranınızın sağ üst köşesinde bulunan simge (aşağıdaki resme bakın)

Android Telefonda 3 Noktalı Chrome Simgesi

Dört. Açılır menüden üzerine dokunun.Yazdır.Android

5. Sonraki ekranda şunlardan emin olun:PDF olarak kaydetAndroid Telefonunuzda yazıcı olarak seçildiğinde (Aşağıdaki resme bakın)6. Sonraki dokununPDF olarak indirWeb sayfasını Android Telefonunuza PDF belgesi olarak kaydetmek için simge (aşağıdaki resme bakın)

Android

Firefox Kullanarak Web Sayfalarını PDF Olarak Kaydetme

Bir Web Sayfasını PDF belgesi olarak kaydetme işlemi Firefox tarayıcısında biraz daha kolaydır.1.FirefoxAndroid Telefon veya Tabletinizdeki tarayıcı

iki. Ardından,İnternet sayfasıPDF belgesi olarak kaydetmek istediğiniz.3. Web Sayfasındayken,3 noktaEkranınızın sağ üst köşesinde bulunan simgesi (aşağıdaki resme bakın).

Android Telefonda 3 Nokta Firefox Simgesi

Dört. Açılır listeden üzerine dokunun.Sayfa.

Android

5. Ardından, üzerine dokunun.PDF olarak kaydet(Aşağıdaki resme bakın)

Android

Web sayfalarını PDF belgeleri olarak kaydettiğinize göre, bir sonraki adım, çevrimdışı okuma için kaydedilmiş Web Sayfalarına erişmeye alışmaktır.

Çevrimdışı Okuma İçin PDF Olarak Kaydedilen Web Sayfalarına Erişin

Çoğu Android Telefonda, PDF'ler genellikle Dosyalarım Klasörüne (Samsung telefonlarda) veya İndirilenler Klasörüne (diğer Android cihazlarda) kaydedilir.

Telefonunuzun Dosyalarım Klasörünü kullanması durumunda, PDF olarak kaydedilen Web Sayfalarına erişmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Üzerine dokunun.Tüm UygulamalarAndroid Telefonunuzun ana ekranındaki alt menüde bulunan simgesi.

iki. Ardından,AraçlarKlasör.

Android Telefondaki Araçlar Klasörü

3. Araçlar klasöründe, üzerine dokunun.Benim dosyalarım.

Android

PDF olarak kaydedilmiş tüm Web Sayfalarını bu klasörde bulacaksınız. Dosya listesine göz atın veseçaçmak istediğiniz PDF.

Yukarıda bahsedildiği gibi, diğer Android Telefonların çoğu, PDF belgeleri olarak kaydedilen Web Sayfalarını, aşağıdaki adımları izleyerek kolayca erişilebilen İndirilenler Klasörüne kaydeder.

1. Android Telefonunuzun veya Tabletinizin Ana EkranındanTüm uygulamalarsimgesi.

iki. Ardından, üzerine dokunun.İndirilenler.

Android

PDF belgeleri olarak kaydedilen tüm Web Sayfalarını İndirilenler Klasöründe bulacaksınız. İndirilenler listesine göz atın ve açmak istediğiniz PDF belgesini bulun.

Adobe Acrobat'ı Kullanarak PDF Olarak Kaydedilen Web Sayfalarına Erişin

Android Telefonunuzda PDF belgeleri olarak kaydedilen Web Sayfalarına erişmenin kolay bir yolu, Adobe Acrobat uygulamasını cihazınıza indirip yüklemektir.

1. İndirGoogle Play Store'dan Adobe Acrobat uygulamasını ve uygulamayı Android cihazınıza yükleyin.

iki. Ardından, Android Telefonunuzda veya Tabletinizde Adobe Acrobat uygulamasını açın.

Android Telefonunuzda PDF belgeleri olarak kaydettiğiniz tüm Web sayfalarının bir listesini göreceksiniz. Listeye göz atın veseçgörüntülemek istediğiniz Web Sayfası.

İlişkili
  1. Android Telefonda WhatsApp Kullanarak PDF Dosyaları Nasıl Gönderilir