Fotoğrafları Android Telefonda SD Karta Kaydetme

Telefonunuzun genişletilebilir belleği desteklemesi durumunda, Android Telefonunuzu, fotoğrafları Telefonun dahili belleğine kaydetmek yerine doğrudan SD karta kaydedecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, 8 veya 16 GB Android Telefonunuzdaki sınırlı depolama alanı konusunda endişelenmeden istediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz.Fotoğrafları Android Telefonda SD Karta KaydetFotoğrafları Android Telefonda SD Karta Kaydet

Telefonun seyrek dahili depolamasını kullanmak yerine resimleri doğrudan SD karta kaydetmek için bir Android Telefon kurma işlemi kolaydır ve aşağıdaki adımlar, bir SD kart yuvası olan çoğu Android Telefon için geçerli olmalıdır.

Android Telefona Bir SD Kart Takın

Bunu daha önce yapmadıysanız, Android telefonunuzun SD kart yuvasına bir SD kart takın. Bunun için telefonunuzda erişilebilir bir SD kart yuvası olmaması durumunda telefonunuzun arka kapağını (pilin bulunduğu yer) açmanız gerekebilir. (Aşağıdaki samsung.com resmine bakın)

SD Kartı Android Telefona TakınSD kart takıldıktan sonra, telefonunuzdaki kamera uygulamasını açın ve bir açılır mesaj olup olmadığına bakın.

Çoğu Android Telefonda, depolama konumunu SD kart olarak değiştirmek isteyip istemediğinizi soran bir açılır mesaj görmelisiniz. Bu noktada bir seçim yapmak kolaydır, Fotoğrafları SD karta kaydetme seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Bu mesajın görünmemesi veya kaçırmanız durumunda, kamera uygulamanızın ayarlarına giderek bu seçeneği yine de manuel olarak ayarlayabilirsiniz.Fotoğrafları SD karta kaydetmek için Android Telefonu Manuel Olarak Ayarlayın

Fotoğrafları ekli SD kartına kaydetmek üzere Android Telefonunuzu manuel olarak ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

1.Kamera uygulamasıkamera uygulaması simgesine dokunarak Android Telefonunuzda.

iki. Dişli şekilli dokununAyarlarsimgesi, bunu ekranınızın sol üst köşesinde bulacaksınız.Android Fotoğraf Uygulamasındaki Ayarlar Simgesi

3. Kamera Ayarları ekranında aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.Depolama yeri.Android Telefonda Fotoğraf Saklama Konumu

Dört. Ardından, üzerine dokunun.Hafıza kartıveyaHafıza kartı.

Hafıza Kartını AndroidBundan böyle Android telefonunuzun arka ve ön kamerasından çektiğiniz tüm fotoğraflar Android Telefonunuza takılı SD karta kaydedilecek.

Not: Ekran görüntüleri, Cihazınızın dahili depolamasında DCIM adlı bir klasöre kaydedilecektir.İlişkili
  1. Android Telefonda Tek veya Birden Çok Fotoğraf Nasıl Paylaşılır