WhatsApp Fotoğraflarını Android Telefona Manuel Olarak Kaydetme

WhatsApp'ın fotoğrafları cihazınıza otomatik olarak indirmesini durdurabilir ve bunun yerine WhatsApp Fotoğraflarını gerektiğinde Android Telefonunuza manuel olarak kaydedebilirsiniz.

WhatsApp Fotoğraflarını Android Telefona Manuel Olarak KaydedinWhatsApp Fotoğraflarını Android Telefona Manuel Olarak Kaydedin

WhatsApp'taki varsayılan ayar, Sohbetlerde alınan fotoğrafları Android Telefonunuzdaki Fotoğraf Galerisi'ne otomatik olarak indirip kaydetmektir.Bu ayar, WhatsApp Photos'un Sohbetlerden silindikten sonra bile cihazınızda kalmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Ancak, bu varsayılan ayara gitmek, tonlarca istenmeyen WhatsApp Fotoğrafı ve Videosu'nun cihazınıza otomatik olarak kaydedilmesine neden olabilir.Bu sorunun çözümü, WhatsApp medya otomatik indirme seçeneğini devre dışı bırakmak ve WhatsApp Fotoğraflarını yalnızca gerektiğinde telefonunuza manuel olarak kaydetmektir.

1. WhatsApp'ın Fotoğrafları Otomatik Olarak İndirmesini Önleyin

WhatsApp'ın, Fotoğrafları otomatik olarak telefonunuza indirmesini önlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. AçıkNaber> üzerine dokunun3 noktalı menüsimgesine dokunun ve seçinAyarlaraçılır menüdeki seçenek.Android Telefonda WhatsApp Ayarları Seçeneği

iki. Ayarlar ekranında, üzerine dokunun.Veri ve depolama kullanımı.

WhatsApp Veri ve Depolama Kullanım Ayarları3. Bir sonraki ekranda, üzerine dokunun.WiFi'ye bağlandığında.

WhatsApp Media Otomatik İndirme AyarlarıDört. Açılır pencerede işaretini kaldırınFotoğraflar,VİDEOLARve üzerine dokununTAMAM MI.

WiFi üzerinden WhatsApp Medya İndirmeyi Önleyin

5. Benzer şekilde, üzerine dokunun.Mobil Verileri Kullanırkenve devre dışı bırakFotoğraflarveVİDEOLARaçılır pencerede.Bundan sonra WhatsApp, Android Telefonunuzdaki Fotoğrafları ve Videoları otomatik olarak indiremez.

2. WhatsApp Fotoğraflarını Android Telefona Manuel Olarak İndirin

WhatsApp Fotoğraflarını Android Telefonunuza Manuel Olarak İndirmek için aşağıdaki adımları izleyin.1. AçıkNaber> dokununSohbetTelefonunuza kaydetmek istediğiniz Fotoğrafları içeren.

WhatsApp Grubu

iki. Sohbet açıldığında, açılmamışFotoğrafkaydetmek istediğiniz.

Seçilen WhatsApp fotoğrafı indirilecek ve Android Telefonunuzdaki Fotoğraflar Galerisine kaydedilecektir.

İlişkili