Mac'te Yönlendiriciye Nasıl Giriş Yapılır - Ocak 2023

Yönlendiricinin IP Adresini öğrendikten sonra, Yönlendiricinizde Oturum Açabilecek ve gerektiği gibi değişiklikler yapabileceksiniz. Aşağıda, Mac'te Router'da Oturum Açma adımlarını bulacaksınız. Mac Sistem Tercihlerinde Ağ Seçeneği

Mac'te Router'da oturum açın

Çoğu kişi Yönlendirici Güvenlik Ayarlarını değiştirmek, Yönlendirici Yazılımını Güncellemek veya Ebeveyn kontrollerini kurmak için Yönlendirmede oturum açmak ister.

Yukarıda bahsedildiği gibi, ilk adım, Yönlendirici IP Adresi ve bu, Yönlendirici Oturum Açma sayfasına erişmenizi sağlayacaktır.Çoğu Yönlendirici Üreticisi, varsayılan Yönlendirici IP Adresi olarak 192.168.0.1 veya 192.168.1.1 kullanır ve bu bilgileri web sitelerinde, kullanım kılavuzlarında ve Yönlendiricinin arkasına yapıştırılmış etikette sunar.

Ancak, varsayılan Yönlendirici IP adresi İnternet Servis sağlayıcınız veya Yönlendiricinize erişimi olan biri tarafından değiştirilmişse, yukarıdaki kaynakları kullanamazsınız.

Neyse ki, bunu yapmak gerçekten çok kolayMac'te Yönlendirici IP Adresini bulun ve Yönlendiriciye Oturum Açın.

Mac'te Yönlendirici IP Adresini Bulun

Mac'inizde Yönlendirici IP Adresini bulmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. AçıkSistem Tercihlerive tıklayınAğ simgesi.

Mac

iki. Ağ ekranında, ikisinden birine tıklayın.kablosuz internetveyaEthernetseçeneği (Mac'inizin İnternete nasıl bağlandığına bağlı olarak) ve Yönlendirici IP Adresini göreceksiniz.

Tarayıcı Çubuğundaki Yönlendirici IP Adresi

Bir sonraki adımda bu bilgileri isteyeceğiniz için Yönlendirici IP Adresini not edin veya kopyalayın.

2. Mac'te Yönlendiriciye Giriş Yapın

Yönlendiricinizin IP Adresini bulduğunuzda, aşağıdaki adımları izleyerek Mac üzerinde Yönlendiriciye giriş yapabilirsiniz.

1. Mac'inizde Safari veya Chrome tarayıcısını açın.

iki. YazYönlendirici IP Adresitarayıcının adres çubuğuna girin veGiriş anahtarı.

Yönlendirici Giriş Ekranı

Not: Yokhttp: //IP adresinden önce.

3. Yönlendirici Oturum Açma ekranında,Kullanıcı adıveParolaYönlendiricinizde oturum açmak için.

yönlendirici sıfırlama düğmesi

Varsayılan 'Kullanıcı Adı' ve 'Şifre' yi değiştirmediyseniz, çoğu Yönlendirici için Kullanıcı Adı 'Yönetici'Ve Parola'Parola”Veya boş.

Not: Yönlendiriciniz için doğru 'Kullanıcı Adı' ve 'Şifre' bulmak için Yönlendirici üreticisinin web sitesini kontrol edin.

Yönlendiriciye Giriş Yapamıyorsanız Ne Olur?

Varsayılan Parola kullanarak Yönlendiricide oturum açamamanız durumunda, İnternet servis sağlayıcınız veya Yönlendiriciye erişimi olan biri Yönlendirici Oturum Açma Parolasını değiştirmiş olabilir.

Bu durumda, Yönlendiricinin arkasında bulunan Sıfırlama Düğmesini veya Deliği Sıfırla düğmesini kullanarak Yönlendiriciyi Fabrika Varsayılan Ayarlarına Sıfırlayarak Yönlendiricinize erişebilirsiniz.

Yönlendirici Fabrika Varsayılan Ayarlarına Sıfırlandığında, Yönlendiricinizin üreticisi tarafından sağlanan varsayılan IP Adresini, Kullanıcı Adını ve Parolayı kullanarak Mac üzerinde Yönlendiricide oturum açabileceksiniz.

Yönlendiricide oturum açtıktan sonra, Ayarlarına tam erişiminiz olacak ve Yönlendirici Güvenlik ayarlarını, Yönlendirici Parolasını ve diğer ayarları değiştirebileceksiniz.

İlişkili