İPhone'unuzda Şiddetli Hava Durumu Uyarıları Nasıl Alınır - Ocak 2023

Elbette, manuel olarak yapabilirsiniz bir hava durumu uygulaması açın iPhone'unuzda ve tahmini bilin. Siri'den bu bilgileri de isteyebilirsiniz. Ancak bir fırtına yaklaştığında veya bölgenize şiddetli bir fırtına vurmak üzereyken, önceden bilgilendirilmeyi tercih edebilirsiniz. Bu yazıda size ayrıntılı bir rehber getiriyoruz iPhone'da şiddetli hava durumu uyarıları nasıl alınır.

İPhone'unuzda Şiddetli Hava Durumu Uyarılarını Açma

İlk yöntem için, güvenilir bir üçüncü taraf uygulaması kullanıyoruz. Bir göz at.

  1. Öncelikle indirin Hava Yeraltı App Store'dan
  2. Uygulamayı başlatın ve ona konum ve bildirim erişimi verin
  3. Uygulamanın içindeyken, ayarlar simgesi sağ üstten
  4. Üzerine dokunun Push bildirimleri. İPhone ve Apple Watch
  5. etkinleştirme Benim konumum.
  6. İçin geçişi açın Ciddi Uyarılar ve Önemli Hava Durumu (eğer görürseniz). Ayrıca öğesine de dokunabilirsiniz 'Konum ekle' Listeye birden çok şehir eklemek ve o yer için bildirim almak için.

Deneyebileceğiniz diğer harika şiddetli hava durumu Uyarısı uygulamaları:İPhone ve Apple Watch'ta Acil Durum Uyarıları Nasıl Alınır

İPhone ve Apple Watch'unuzda acil durum, hükümet ve kamu güvenliği uyarı bildirimlerini nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bunlar hayat kurtaran uyarılardır ve bu nedenle varsayılan olarak AÇIK duruma getirilir. Bir gün onları devre dışı bıraktıysan, işte iPhone ve Apple Watch'ta acil durum uyarıları nasıl açılır.

  1. Ayarlar iPhone'unuzdaki uygulama
  2. Dokunmak Bildirimler.
  3. En alta kaydırın
  4. DEVLET UYARILARI altında, için geçişi açın. AMBER Uyarıları , Acil Durum Uyarıları , ve Kamu Güvenliği Uyarıları.

İPhone'unuz bunları alabiliyorsa ve yakındaysa, bu uyarıları Apple Watch'unuzda alacaksınız. Apple Watch, Wi-Fi'ye bağlıysa bu uyarıları da gösterecektir. Apple Watch'un hücresel modelleri, bu bildirimleri al iPhone'unuz yakında olmasa bile. Bunun için, desteklenen bir operatörden bir hücresel plana sahip olmaları gerekir.

Oturumu kapatma…

Acil durum uyarıları bir hayat kurtarabilir, hatta bir hayat kurtarabilir. Bunları asla kapatmamanız tavsiye edilir ve talep edilir. Ayrıca, Rahatsız Etmeyin seçeneği AÇIK olsa bile hayat kurtaran bu uyarıları alırsınız.

Ayrıca, iOS'taki bu acil durum bildirim seçenekleri tüm ülkelerde veya bölgelerde mevcut değildir. Ve son olarak, bazı ülkelerde, Hükümet uyarılarını hiç devre dışı bırakamayabilirsiniz.

Ayrıca şu adrese de göz atmak isteyebilirsiniz:

Sorusu olan? Aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanın.