Yanlış Saat ve Tarih Gösteren Mac Nasıl Onarılır

Bir Mac'in yanlış Saat ve Tarih göstermesi nadirdir. Ancak bu, boşta duran veya uzun süredir internete bağlı olmayan bir Mac'te olabilir. Neyse ki, yanlış saat ve tarih gösteren bir Mac'te saati düzeltmek çoğu durumda kolaydır.Yanlış Saat ve Tarih Gösteren MacYanlış Saat ve Tarih Gösteren Mac'i Düzeltin

Genel olarak, Mac’ler, bir internet bağlantısı kullanarak Apple’ın güvenilir zaman hizmetine (time.apple.com) bağlanarak saatlerini otomatik olarak güncelleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bu, internete uzun süredir bağlı olmayan bir Mac'in neden yanlış Tarih ve Saat gösterebileceğini açıklıyor.

Bunun dışında, Mac'inizin Saat Dilimindeki bir değişiklikten (seyahat ederken) bir Mac'in saatini güncellemesini engelleyebilecek küçük yazılım hatalarına kadar yanlış Zaman göstermesinin başka nedenleri olabilir.

Yanlış Saat ve Tarih gösteren bir Mac Nasıl Onarılır konusuna bir göz atalım.Mac'inizi Yeniden Başlatın

Bir Bilgisayarı yeniden başlatmanın basit süreci, küçük yazılım hatalarını düzeltme ve sorunları düzeltme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle, Mac'inizdeki yanlış saat ve tarih sorununu çözüp çözemeyeceğini görmek için Mac'inizi yeniden başlatmanın bu basit adımından asla çekinmemelisiniz.

1. TıklaelmaEkranınızın sol üst köşesindeki simgesine ve ardındanTekrar başlatAçılır menüden.

MacMac'te Tarih ve Saat Ayarlarını Kontrol Edin

Mac'inizin gerçekten de Apple'ın zaman hizmetine bağlanarak saatini otomatik olarak ayarlayacak şekilde yapılandırıldığından emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. TıklaelmaMac'inizde üstteki Menü çubuğundaki simgesine ve ardındanSistem Tercihleriaçılır menüdeki seçeneği.

Maciki. Sistem Tercihleri ​​ekranında,Tarih ve Saatseçeneği.

Mac3. Bir sonraki ekranda, seçeneğin olduğundan emin olun.Tarih ve Saati Otomatik Olarak Ayarlayınetkinleştirildi (aşağıdaki resme bakın)

Mac

Dört. İçin seçeneği etkinleştirinTarih ve Saati Otomatik Olarak Ayarlayın, cihazınızda etkin değilse.Not: 'Tarih ve Saati Otomatik Olarak Ayarla' seçeneğini Etkinleştirmek veya Devre Dışı Bırakmak için Yönetici Hesabınızda oturum açmanız gerekir.

Mac'te Tarih ve Saati Manuel Olarak Düzeltin.

Yukarıda belirtildiği gibi, Mac'iniz seyahat ederken bir saat dilimini geçtiğinizde ve ayrıca Mac'inizdeki küçük yazılım hataları nedeniyle yanlış saat görüntülemeye neden olabilir. Böyle bir durumda, aşağıdaki adımları izleyerek Mac'inizdeki saati manuel olarak düzeltebilirsiniz.1. TıklaelmaMac'inizde üstteki Menü çubuğundaki simgesine ve ardındanSistem Tercihleriaçılır menüdeki seçeneği.

Mac

iki. Sistem Tercihleri ​​ekranında,Tarih ve Saatseçeneği.

Mac

3. Tarih ve Saat ekranında, önce seçeneğin işaretini kaldırın.Tarih ve Saati Otomatik Olarak Ayarlayınve ardından gerektiği gibi Tarih ve Saati manuel olarak düzeltin (aşağıdaki resme bakın).

Mac

Mac'in Saat Dilimini Otomatik Olarak Ayarlamasına İzin Verin

Sık seyahat ediyorsanız, Konum Servislerini kullanarak Mac'inizi Saat Dilimini Otomatik Olarak Ayarlayacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Bu seçenek, sık seyahat ediyorsanız ve cihazınızda Konum Servislerini etkinleştirirken herhangi bir sorun yaşamıyorsanız uygundur.

1. TıklaelmaMac'inizde üstteki Menü çubuğundaki simgesine ve ardındanSistem Tercihleriaçılır menüdeki seçeneği.

Mac

iki. Sistem Tercihleri ​​ekranında,Tarih ve Saatseçeneği.

Mac

3. Tarih ve Saat ekranında, ilk önceSaat dilimisekmesini ve ardından etkinleştirinSaat Dilimini Otomatik Olarak Ayarlaseçeneği (Aşağıdaki resme bakın).

Mac

Dört. Daha sonra cihazınızda Konum Servislerinin etkin olmadığını bildiren bir açılır pencere göreceksiniz. TıklamakGizlilik Tercihlerini Aç…buton.

Mac

5. Önce Güvenlik ve Gizlilik EkranındaKonum Hizmetlerini Etkinleştirve sonra tıklayınAyrıntılar…Sistem Hizmetlerinin yanında bulunan düğme (Aşağıdaki resme bakın).

Mac

6. Sonraki ekranda şu seçeneği etkinleştirin:Saat Dilimini Ayarlamave üzerine dokununBitti.

Mac

Bu ayarla, Mac'iniz cihazınızın konumuna göre Tarih ve Saati güncelleyebilir. Saat dilimlerinden her geçiş yaptığınızda, Mac'iniz konumunuzu izlemek için Konum Servislerini kullanır ve Mac'inizde Tarih ve Saati ayarlamak için uygun bir saat dilimini kullanır.

İlişkili
  1. Otomatik MacOS Güncellemeleri Nasıl Etkinleştirilir veya Devre Dışı Bırakılır