Sebepsiz iPhone Titreşimi Nasıl Onarılır

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS, gösterişli ve çoğu alanda rakiplerinden daha iyi. Ama yine de, hatalar, sorunlar ve rahatsızlıklardan adil payına sahiptir. İPhone'un sebepsiz yere rastgele titreyen rahatsız edici bir özelliği de var. Bu, bazı uygulamalar nedeniyle veya hatta sistem düzeyinde olabilir. Bazen iPhone, bildirim olmadan aniden titrer. Kaynak ne olursa olsun, iPhone'unuz titrerse ve bunun neden olduğuna dair bir fikriniz yoksa, burada onu düzeltmenin bazı kolay yollarını listeledik - temelden başlayıp DFU modu gibi bazı ciddi önlemlere kadar.

iPhone Rastgele Titreşiyor: Bunu Düzeltmenin Yolları

İPhone'unuzu Yeniden Başlatın veya Yeniden Başlatmaya Zorlayın

İPhone'unuzun rastgele titrememesini sağlamanın ilk yolu onu yeniden başlatmaktır ve bu işe yaramazsa, devam edin ve iPhone'unuzu yeniden başlatmaya zorlayın. Sıkışmış ve titreşiyorsa, yeniden başlatmaya zorlama / donanımdan sıfırlama yardımcı olacaktır. İşte yardımınız için bazı bağlantılar.Tüm Açık iPhone Uygulamalarını Çıkmaya Zorla

İPhone'un bildirimde bulunmadan titreşme sorununu gidermeye çalışabileceğiniz bir başka basit hack, tüm açık uygulamaları çıkmaya zorla . Bunun için çift tıklama ana düğmesi veya ana düğmesi olmayan iPhone'larda yukarı kaydırın ve basılı tutun. Şimdi, tüm açık uygulama kartlarını yukarı kaydırın ve kaldırın.İPhone'unuzun Islak Olmadığından Emin Olun

Modern iPhone'lar su geçirmezlik koruması için IP sertifikalıdır. Ancak sınırları aşarsanız, cihazın içine su sızabilir. İçinde sıvı bulunan bir iPhone felaket olabilir ve hatta iPhone'unuzu işe yaramaz hale getirebilir. İPhone'unuzun ıslak olabileceğine inanıyorsanız, hemen kapatın ve kurulayın.

Posta Bildirimlerini Kapat

Posta uygulaması, alışılmadık zamanlarda geç bildirim sesleri ve titreşimler göndermesiyle ünlüdür. İPhone'unuz sebepsiz titrerse, Mail uygulaması için Titreşimler'i kapatmanız önerilir. Postalarda titreşimlerin tamamen kapalı olduğundan emin olmak için aşağıdaki kılavuzları izleyin.Başlat Ayarlar uygulama → Sesler ve DokunuşlarYeni PostaTitreşimYok (Varsayılan)

İPhone İPhoneYukarıdaki adımları uyguladıktan sonra aşağıdaki adımları da kontrol edin.

Ayarlar uygulama → BildirimlerPostaiCloud (veya e-posta hesabınız) → SeslerTitreşimYok (Varsayılan)Bildirimler İCloudÜçüncü kontrol, yukarıda yaptığımıza benzer.

Başlat Ayarlar uygulama → BildirimlerPostavipSeslerTitreşimYok.

İPhone İPhone'unuzda Titreşimi Kapatın

Yukarıdaki adımların hiçbiri işe yaramadı mı? Peki, iPhone'unuzdaki tüm bildirim titreşimlerini kapatmanın zamanı geldi.Başlat Ayarlar uygulama → Sesler ve Dokunuşlar → geçişi KAPATIN. Zil Sesinde Titreşim ve Sessiz titremek .

İPhoneDaha da uç bir rotayı mı izlemek istiyorsunuz?İçinde Ayarlar uygulama → UlaşılabilirlikDokunma → geçişi KAPATIN. Titreşim . Ancak bu adımı izlerseniz, iPhone'unuzdaki tüm titreşimlerin devre dışı bırakılacağını bilin. Buna depremler, tsunami vb. İçin acil durum titreşimleri dahildir.

İPhone Bütün ayarları sıfırlamak

Yine de şans yok mu? Hadi tüm ayarları sıfırlayın rastgele iPhone titreşimlerini düzeltmek için.

Açık Ayarlar uygulama → genelSıfırlaBütün ayarları sıfırlamak → Parolanızı girin → Bütün ayarları sıfırlamakDFU'yu deneyin (Aygıt Ürün Yazılımı Güncellemesi)

Son çare olarak, iPhone'unuzu en son iOS sürümüne yükseltmeyi / yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. DFU modunu kullanarak . Bağlantıyı çok dikkatli bir şekilde okuyun ve takip etmeden önce, iPhone'unuzun yedeğini bilgisayarınızda bulundurun veya iCloud.

Yazılım Güncellemesini Kontrol Edin

Apple, her yazılım güncellemesinde hataları düzeltir ve bu nedenle her zaman iOS'un en son sürümünü çalıştırın . Bekleyen bir yazılım güncellemeniz olup olmadığını kontrol etmek için:Açık Ayarlar uygulama → genelYazılım güncellemesi

Bekleyen bir güncelleme varsa, indirin ve kurun.

Apple Destek'e iletişime geçin

Standart bireysel seviyemizde yapabileceğimiz neredeyse her şeyi denedik, ancak yine de rastgele titreşimler sizi rahatsız etmeye devam ederse, şimdi Apple Destek'e iletişime geçin veya onlara mağaza içi ziyarette bulunun.

iPhone Şarj Sırasında Sebep Olmadan Titreşiyor

İPhone'unuz şarj için fişe taktığınızda kısa aralıklarla titriyor mu? Cevabınız evet ise, o zaman en olası arıza iPhone'unuzda değil, kullandığınız şarj kablosudur. Bunu düzeltmek için, kullandığınızdan emin olun. sertifikalı yıldırım kablosu . En iyi uygulama, kabloyu bir Apple adaptörüyle veya güvenli, sertifikalı bir adaptör .

Oturumu kapatma…

Bu nedenle, bunlar sebepsiz yere iPhone Titreşimini Düzeltme sorununu çözmek için bazı ipuçları, püf noktaları, adımlar ve kesmelerdi. Umarım biri sizin için çalışmıştır. Bu sorunu çözmek için başka yollarınız veya yöntemleriniz var mı? Bunları aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Okumak isteyebilirsiniz…