Beklemede Takılan iPhone Uygulamaları Nasıl Onarılır

İOS uygulamasını App Store'dan güncellemeye veya yüklemeye çalışırken garip bir sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Uygulama simgesi gri renkte görünür ve 'Bekliyor' ifadesini gösterir; sonsuza dek. Şimdi uygulamanın indirilmemesinin birkaç nedeni olabilir, ancak neyse ki bunu düzeltmenin yolları var. Bu sık sık gerçekleşmez, ancak iPhone uygulamalarının yüklemeye veya güncellemeye çalıştığınızda 'Bekleme' durumunda kalması durumunda, indirmeyi iptal edip yeniden başlatmaktan başka yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.Sorun yine de nadir değildir. Bunun çok sık olabileceği bazı durumlar vardır. Ağ sorunları, yeterli alan olmaması veya arka planda çalışan uygulamaların tümü bu sorunda rol oynayabilir. Sorun ne olursa olsun, onu bulup düzelteceğiz. Sadece aşağıda belirtilen düzeltmeleri gözden geçirin.İPhone veya iPad'de iOS 13'te Beklemede Takılı Kalan Uygulamalar Nasıl Onarılır

Ağınızı Kontrol Edin ve Uygulamayı Yeniden İndirin

Öncelikle, eğer açıksan 4G / 3G / LTE , ağ sorunu olmadığından emin olmak isteyebilirsiniz. Kablosuz bağlantı kullanıyorsanız, kablosuz bağlantının kararlı ve iyi durumda olup olmadığını kontrol edin. 'Bekleme' durumunda takılan uygulamaların sorununun çoğu, çoğunlukla kararlı bir veri ağı olmaması nedeniyledir.Not: Şimdi kullanabilirsiniz 200 MB'a kadar olan uygulamaları indirmek için Hücresel Veri.

Bunu düzelttikten sonra, uygulamayı yine de yeniden indirmeniz gerekebilir. Yüklenen uygulamayı silin (basılı tutun ve titrediğinde 'X' düğmesine basın). App Store'dan tekrar yükleyin.WhatsApp

İPhone'daki alan

Genel → iPhone Depolama → bölümüne gidin ve yeterli boş alanınız olduğundan emin olun. Bu genellikle sorun değildir, ancak çok sayıda müzik, video ve video kaydederseniz diğer uygulama verileri iPhone'da, bir uygulamayı indirirken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

İPhone Depolama Alanını Kontrol EdinAyrıca, 'Bekliyor' bölümünde takılı kalan uygulama bu listede görünüyorsa, ona dokunup Uygulamayı Sil'i tıklamalısınız. Bu, indirmeyi temizler ve uygulamayı yeniden indirebilirsiniz.

Arka Plan Uygulamalarını Kapat

Diğer neden - kanıtlanmayan ancak şüphelenilen - arka planda çalışan birçok uygulama. Arka planda çalışan bir grup varsa, bu sistemi biraz yavaşlatır. Bunu çözmek için, ana sayfa düğmesine çift basarak çoklu görev değiştiriciye gidin ve ardından arka planda çalışan tüm uygulamaları kaldırma.

İPhone X, Xs, Xs Max ve XRTemizlendikten sonra, iPhone daha hızlı işlemek için yeterli kaynağa sahip olur. Şimdi uygulamayı indirmeyi deneyin.

Ya bu hala sorununuzu çözmezse?

Kontrol edilecek bir sürü şey var:  • App Store muazzam bir yük yaşıyor: Bu bir sunucu sorunu olabilir. Biraz sonra tekrar deneyin
  • iPhone kaynakları yetersiz. Yeniden başlat iPhone'unuz
  • Uygulamayı doğrudan iPhone yerine iTunes aracılığıyla yüklemeyi deneyin.

Toplanıyor…

Hepsi benim tarafımdan. Bu sorunu çözmek için başka bir düzeltme veya geçici çözüm biliyorsanız, bunu yorumlara yazdığınızdan emin olun. Ayrıca, burada bahsedilen düzeltmelerden herhangi biri sorunu çözmenize yardımcı olduysa, diğer kullanıcılara da yardımcı olmak için bunu da yorumlayın.

İlgili Makaleler: