İPhone'da Etkinleştirme Hatası Bekleyen FaceTime Nasıl Onarılır - Ocak 2023

İPhone'da FaceTime'ı kurmaya çalışırken FaceTime etkinleştirme hatalarıyla karşılaşmak oldukça can sıkıcı. Bu genellikle yeni bir cihaza yükseltirken veya operatörünüzü veya telefon numaranızı değiştirdiğinizde olur ve size nasıl yapacağınızı zaten gösterdik. iMessage'da benzer bir sorunu düzeltin . Bu yüzden, bu gönderide, FaceTime'ın iPhone'da etkinleştirme hatasını beklerken düzeltmek için on çözüm sıraladık. Başlamadan önce, öncelikle etkinleştirme sırasında bu hatanın neden meydana geldiğini anlayın.

FaceTime Neden iPhone'da Aktivasyonu Bekliyor Diyor?

Facetime aktivasyon hatası birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Bazen, ' Aktivasyon başarısız 'Veya' Aktivasyon sırasında bir hata oluştu. Tekrar deneyin'. Bunların hepsi temelde aynı soruna işaret ediyor ve bunu çözmeye çalışmak için yapabileceğiniz bazı basit şeyler var.

Yine de düzeltmeye çalışmadan önce lütfen sabırlı olun ve en az 24 saat bekleyin . Apple, etkinleştirmenin bazen bu kadar uzun sürebileceğini, bu nedenle bir gün sonra tekrar denemenin sorununuzu çözebileceğini söylüyor. 24 saatten fazla olduysa ve hala aynı hatayla karşılaşıyorsanız, deneyebileceğiniz bazı çözümler şunlardır:FaceTime iPhone'da Etkinleştirme Hatası mı Bekliyor? Nasıl düzeltilir?

1. Çözüm: Apple’ın Sistem Durumu Sayfasını kontrol edin

Sorunu çözmeye çalışmadan önce, kontrol etmek iyi bir fikirdir. Apple’ın Sistem Durumu sitesi. FaceTime'ın şu anda hataya neden olabilecek herhangi bir sunucu sorunuyla karşı karşıya olup olmadığını size gösterecektir. Bu, FaceTime'ın Sarı sitede. Ancak, uygulama şurada listeleniyorsa yeşil mevcut sunucu sorunu olmadığından, aşağıdaki sonraki çözümlere geçmelisiniz.

Apple

2.Çözüm: Uçak Modunu AÇIN ve KAPATIN

Bazen sistemdeki rastgele bir kesinti FaceTime etkinleştirme hatasına neden olabilir. Böylece deneyebilirsin Uçak Modunu açmak iPhone'unuzda. Yaklaşık 15-20 saniye bekleyin ve ardından kapatmak. FaceTime'ı başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse endişelenmeyin, sizin için pek çok başka çözümümüz var.

Uçak Modunu Açın ve Tekrar Kapatın

3. Çözüm: WiFi ve Hücresel Verilere Bağlı Olduğunuzdan Emin Olun

Bu apaçık görünüyor ancak WiFi ve hücre verilerinizin çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol etmeye değer. İnternete bağlı değilseniz, uygulama Apple'ın sunucularına erişemeyeceği için FaceTime Etkinleştirme Bekliyor hatasını görebilirsiniz.

4.Çözüm: FaceTime'ı KAPALI ve AÇIK duruma getirin

Bazen FaceTime'ı kapatmak ve ardından geri çevirmek sorunu çözer. Neyin işe yaradığından emin değilim, ama denemeye değer.

Git AyarlarFaceTime → Değiştir KAPALI ve sonra bir veya iki dakika sonra geri çevirin AÇIK. Bakalım bu sefer işe yarayıp yaramayacak mısın? Değilse, okumaya devam edin.

FaceTime

5. Çözüm: En Son iOS Sürümüne Sahip Olduğunuzdan Emin Olun

Her zaman olduğu gibi, bu tür durumlarda, aşağıdakileri yapmak iyi bir fikir olabilir: iOS'un en son sürümüne güncelleyin Bazı sorunlar yaşıyorsanız, özellikle işletim sisteminin bir yıl veya daha uzun bir süre eski bir sürümünü kullanmaya devam ediyorsanız. En son iOS sürümüne güncellemek için şu adrese gidin: AyarlargenelYazılım güncellemesi.

İPhone

6.Çözüm: Tarih ve Saat Ayarlarını Kontrol Edin

İPhone'unuzda doğru tarihi, saati ve saat dilimini ayarladığınızdan emin olun. Git AyarlargenelTarih ve saat ve ayrıntıları kontrol edin. Değiştir AÇIK Otomatik olarak ayarla seçeneği.

İPhone

7. Çözüm: Telefon Numaranızı Doğrulayın

Açık AyarlarTelefonNumaram ve şu anda iPhone'unuzda kullanmakta olduğunuz doğru telefon numarasını girdiğinizden emin olun.

SMS Almak İçin Telefon Numarasını Doğrulayın

Ayrıca, operatörünüzle iletişime geçin ve gelen SMS hizmetlerinizin aktif olduğundan emin olun. Bunun nedeni, Apple'ın bazen FaceTime etkinleştirme işleminin bir parçası olarak telefonunuza SMS gönderebilmesidir.

8. Çözüm: Kısıtlama Ayarlarını Kontrol Edin

Ayarlar'a gidin → Ekran ZAMANIİçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları → ve sonra İçerik ve Gizlilik Kısıtlamalarını Devre Dışı Bırakın .

İPhone

Diğer bazı nedenlerden dolayı bu mümkün değilse, FaceTime'ın listede AÇIK olduğundan emin olun. 'İzin Verilen Uygulamalar'.

İzin Verilen Uygulamalara dokunun ve FaceTime

9. Çözüm: iPhone'un Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Git AyarlargenelSıfırla ve seçin Ağ Ayarları Sıfırlama. Lütfen bunu yapmanın kayıtlı tüm ağlar için kayıtlı kimlikleri ve şifreleri kaldıracağını unutmayın. Bu nedenle, bunu yalnızca oturum açma kimliklerinizi ve parolalarınızı biliyorsanız yapın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

10.Çözüm: iPhone'unuzu Yeniden Başlatın

Yukarıdaki seçeneklerden hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, deneyebileceğiniz son bir şey şu adrese gitmektir: AyarlargenelKapat . Telefonunuz kapandıktan sonra bir dakika bekleyin ve ardından tekrar açın. Umarım bu, FaceTime etkinleştirme hatası sorununu gidermeye yardımcı olur.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Bu da işe yaramazsa, en iyi seçenek iletişim kurmak olacaktır. Apple Desteği. Size yardımcı olacak doğru kaynak olacaklar.

Sarmalanıyor…

FaceTime etkinleştirme hatası sorununu çözmek için size tüm farklı çözümleri sunmak için elimizden gelenin en iyisini yaptık. Aşağıdaki yorumlarda sizin için hangi seçeneğin işe yaradığını bize bildirin.

Ayrıca ilgili gönderilere de göz atabilirsiniz: