İTunes Hatasında Bilgisayarı Yetkilendiremiyorum Nasıl Onarılır - Ocak 2023

İTunes zaman zaman sorunlu olabilirken, bir bilgisayarı iTunes ile yetkilendirmeyle ilgili sorunun, bu yazıda aşağıda listelenen yöntemleri kullanarak düzeltilmesi oldukça kolaydır.

Fix Bilgisayarı iTunes Hatasında Yetkilendiremiyor

Bilgisayarı iTunes'da Yetkilendiremiyor

Bir bilgisayarı iTunes'a yetkilendirirken sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni aşağıdaki nedenlerden biri olabilir.1. Apple Kimliğiniz veya küçük iTunes Arızası ile ilgili sorun

iki. İTunes Hesabınıza bağlı çok fazla bilgisayarınız var

3. Bilgisayarınızdaki iTunes Bilgi Dosyalarını Bozdunuz

Önce basit çözümden başlayarak üç duruma da bir göz atalım.

Apple Kimliği veya Küçük iTunes Arızası ile ilgili sorun

Bazen iTunes'un Apple Kimliğinizi tanımada bir sorun yaşıyor olması veya iTunes'ta bilgisayarınızı tanımasını engelleyen bazı aksaklıklar olması oldukça olasıdır.

Bu sorunu çözmek için, bilgisayarınızda iTunes Hesabınızdan çıkın ve tekrar oturum açın.

1. Bilgisayarınızda iTunes'u açın veHesapsekmesi.

İTunes

iki. Açılır Menüdenoturumu Kapatve iTunes Penceresini kapatın.

3. Şimdi, bilgisayarınızda iTunes'u tekrar açın veHesapsekmesi.

İTunes Hesabına Giriş Yapın

Dört. Açılır menüden tıklayınOturum aç…iTunes Hesabınızda tekrar oturum açmak için. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

İTunes'a Bağlı Çok Fazla Bilgisayar

iTunes, Hesap başına en fazla 5 bilgisayarı yetkilendirmenize izin verir, bu sınıra ulaştığınızda daha fazla bilgisayarı yetkilendiremezsiniz.

5 bilgisayarınız yoksa, iTunes Hesabınıza bağlı bazı eski bilgisayarlar nedeniyle 5 bilgisayar sınırını hala aşmanız olasıdır.

İTunes'daki Bilgisayar sayınız, bilgisayarınızda İşletim Sisteminin yeni bir kurulumunu gerçekleştirdiğinizde de artabilir. İTunes'da bir Bilgisayarın Yetkisini Kaldırma ilk. Bu gibi durumlarda iTunes, tek bilgisayarınızı 2 bilgisayar olarak sayar.

Durum ne olursa olsun, sorun iTunes'da bulunan 'Tüm bilgisayarların yetkisini kaldır' seçeneği kullanılarak kolayca çözülebilir.

1. AçıkiTunesBilgisayarınızda ve Apple Kimliğinizle Giriş Yapın (henüz giriş yapmadıysanız).

iki. Şimdi iTunes'daHesap Sekmesiaçılır menüyü açmak için (Aşağıdaki resme bakın).

İTunes

3. Açılır menüden tıklayınHesabımı Görüntüle…(Yukarıdaki resme bakın).

Dört. Bir sonraki ekranda,Parolave tıklayınHesabı görüntüledüğmesi (Aşağıdaki resme bakın).

Hesabı Görüntülemek İçin Şifre Girin

5. Hesap Bilgileri Ekranınıza yönlendirileceksiniz. Bu ekranda, iTunes Hesabınız için yetkilendirilmiş bilgisayarların sayısını bölümün altında görebileceksiniz.Apple Kimliği Özeti(Aşağıdaki resme bakın).

İTunes Hesap Bilgileri Ekranında Apple Kimliği Özeti

6. Ardından, tıklayınTümünün Yetkisini KaldırBilgisayar Yetkileri'nin yanında görebileceğiniz düğme (Yukarıdaki resme bakın).

7. Tüm bilgisayarların yetkisini kaldırmak istediğinizi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. TıklamakTüm Bilgisayarların Yetkisini Kaldır.

Tüm Bilgisayarlar Açılır Penceresinin Yetkisini Kaldır

Artık iTunes'daki tüm bilgisayarların yetkisini kaldırdığınıza göre, şu anda kullandığınız Bilgisayarları Yetkilendirerek temiz bir sayfadan başlayabilirsiniz.

Bilgisayarı iTunes'a yetkilendirmek için yardıma ihtiyacınız olursa şu makaleye başvurabilirsiniz: Windows veya Mac Bilgisayarı iTunes'a Yetkilendirme .

Not: Tüm Bilgisayarların Yetkisini Kaldırma seçeneğini 12 ayda yalnızca bir kez kullanabilirsiniz.

SC Bilgi Klasörünü Kaldır

Yukarıdaki iki yöntemin sizin durumunuzda geçerli olmaması veya size yardımcı olmaması durumunda, bilgisayarınızda bulunan iTunes Bilgi Dosyaları bozulmuş olabilir.

İTunes'u Bilgisayarınıza yeniden yüklemek bu sorunu çözmelidir. İTunes'u yeniden yüklemek sorunu çözmezse, iTunes SC Klasörünü bilgisayarınızdan kaldırabilir ve iTunes'un yeni bir SC Bilgi Klasörü oluşturmasına izin verebilirsiniz.

SC Info Folder, bilgisayarınızın DRM korumalı içeriğe erişim yetkilendirme bilgilerini içerir. Bu Klasöre erişmek için, önce gizli dosyaları bilgisayarınızda görüntülenebilir hale getirmeniz gerekir.

1. Oturumunu kapatiTunesbilgisayarınızda.

iki. Windows'a tıklayınBaşlama tuşuve tıklayınDosya Gezgini.

Windows Dosya Gezgini Sekmesi

3. Dosya Gezgini Penceresinde,Görünümsekmesine gidin ve Gizli öğeler'in yanındaki küçük kutuyu işaretleyerek gizli dosyaları bilgisayarınızda görüntülenebilir hale getirin (Aşağıdaki resme bakın).

Windows 10
Dört. Gizli dosyaları etkinleştirdikten sonra erişebilirsiniz.SC BilgisiÖnce üzerine tıklayarak bilgisayarınızda bulunan klasörDosya Gezgini>Yerel Disk (C :)>Kullanıcılar>Tüm kullanıcılar>Apple Bilgisayar>iTunes>SC Bilgisi.

SC Bilgi Klasörünü Sil

5. Ardından, sağ tıklayınSC Bilgisiklasör ve seçSilmeaçılır menüden.

6. Bilgisayarı yeniden başlatın.

7. Sonra AçiTunesBilgisayarınızda ve iTunes'ta bilgisayarınızı Yetkilendirmeyi deneyin.

Umarım bu sefer bilgisayarınızı iTunes'a yetkilendirirken sorun yaşamazsınız.

İlişkili
  1. Windows Bilgisayarda iTunes Hata Kodu -54 Nasıl Onarılır