İPhone ve Android'de Resimden Metin Nasıl Çıkarılır

Herkesin neredeyse her zaman elinin altında bir not defteri ve kalem bulundurduğu günler geride kaldı. Bugün hafızaya almak istediğimiz bir şeyle karşılaştığımızda, bir resmini tıklıyoruz ve eğer çevrimiçiyse, ekran görüntüsünü alıyoruz veya resmi kaydediyoruz. Hepsi teknoloji sayesinde, gelecekteki referanslar için fotoğraflarımıza konum etiketleri bile ekleyebiliriz. Peki ya saatler, günler ya da yıllar sonra iPhone ya da Android'inizdeki görüntüden metin çıkarmak isterseniz? Ya ezberlersiniz ya da elle not edersiniz. Eh, teknoloji burada da üstündür; Google Fotoğraflar ile Google Lens entegrasyonu artık bir görselin içinde metin aramanıza olanak sağlıyor.

Metni kopyalayabilir veya çevirebilir ya da bunun için bir Google araması yapabilirsiniz. İşte bunu nasıl yapacağınız.Google Fotoğraflar Uygulamasını Kullanarak iPhone ve Android'de Resimden Metin Nasıl Elde Edilir

Google Lens, bir görüntüden ilgili bilgileri tanımlamak için görsel analiz kullanan bir görüntü tanıma teknolojisidir. Google Fotoğraflar Uygulamasında bu özelliği kullandığınızda, seçilen resmi analiz eder ve bilgileri kullanmanızı sağlar.Aşama 1.Google Fotoğraflar cihazınızda uygulama.

İPhone veya AndroidAdım 2. Ardından, Fotoğraf metnini çıkarmak istediğinizden ve üzerine dokunun. Google Lens simgesi alt menüden. Özelliğin resmi taraması birkaç saniye sürecektir.

Metni çıkarmak istediğiniz fotoğrafı seçin ve Google Lens simgesine dokunun

Aşama 3. Şimdi, üzerine dokunun büyüteç arama simgesi ve sonra seçin Metin Seçimi simgesi açılır pencereden.Büyüteç simgesine dokunun ve ardından Google Fotoğraflar uygulamasında Metin Seçimi simgesini seçin

4. Adım. Üzerine dokunun Seçiniz herşey ve metni buna göre seçecektir. Seçimi düzenlemek istiyorsanız, imleci ekranda tutun ve içeri veya dışarı doğru çekin.

Google Fotoğraflar Uygulamasında Görselden Metin almak için Tümünü seçMetni seçtikten sonra, Google size ekranın altında birkaç seçenek gösterecek, Metni kopyala, Ara veya Çevirmek.

Adım 5. Şimdi, üzerine dokunun Metni kopyala , ardından uygulamadan çıkın ve not defteri, mesajlar, e-posta veya metni yapıştırmak istediğiniz herhangi bir uygulamayı açın.İPhone ve Android

Bu kadar!

Google Fotoğraflar Uygulamasında Google Lens Özelliğiyle Daha Ne Yapabilirsiniz?

Google Foto, geçen yıl Google Lens'i entegre etse de, bu özelliği idareli bir şekilde kullandım. O bir son tweet Venture Capitalist'ten Hunter Walk gerçekten dikkatimi çekti. Walk, ekran görüntülerinden gelen metnin kopyalanmasına ve yapıştırılmasına izin verecek yeni bir özelliği fark eden ilk kullanıcılar arasındaydı.Tweet beni özelliği test etmeye teşvik etti. Güncelleme hala yayına girdiğinden, iOS'um ekran görüntüsünden metin çıkarmadı, ancak metin içeren diğer resimlerle mükemmel şekilde çalıştı. Özelliği bir Android cihazda da test ettim ve bir cazibe gibi çalıştı.

İçimdeki teknoloji meraklısı bununla yetinmedi ve Google Lens özelliğini daha da araştırdım. Şaşırtıcı bir şekilde, özellik herhangi bir resmi yorumlayabilir ve buna göre bilgi ve daha fazla seçenek verebilir. Örneğin, görüntü bir:  • Bitki veya Hayvan: Google'ın veritabanında arama yapacak ve türleri ve ırkları adlandıracak
  • Önemli Nokta veya Bina: Dükkanlar veya lokantalar varsa, tarihi gerçekler, çalışma saatleri gibi bir dizi bilgi sunacaktır.
  • Etkinlik broşürü veya İlan Tahtası: Etkinlikler hakkında daha fazla bilgi edinme seçeneklerinin yanı sıra, uygulama söz konusu etkinliği takviminize ekleyebilir.
  • Kitap: Özetine bakabilir, incelemeleri okuyabilir veya satın alabileceğiniz çevrimiçi yerlere göz atabilirsiniz.
  • Kartvizit: Kişinin telefon numarasını telefon defterinize kaydedebilir veya onu arayabilirsiniz
  • Bir Müzede Resim Yapmak: Sanatçı hakkında okuyun ve daha fazlasını öğrenin


Şimdilik bu kadar

Oturumu kapatma…

Bu tür uygulamalar sayesinde hayatımızın ne kadar basit ve akıcı hale geldiğini sık sık merak ediyorum. Uygulamaları şu amaçlarla kullanabilirsiniz: resimlerinize metin ekleyin, Ayrıca herhangi bir fotoğraftaki metni çıkarmak için bir uygulama da kullanabilirsiniz.

Bunu da okumak isteyebilirsiniz:

Henüz Google Foto'da Google Lens özelliğini denediniz mi? Deneyimin nasıldı? Görüşlerinizi ve yorumlarınızı yorum kutusunda bizimle paylaşın.