İPhone ve iPad'de Fotoğraf Yayını Nasıl Etkinleştirilir

Fotoğraf Yayınının Avantajları ve Dezavantajları ile iPhone veya iPad'de Fotoğraf Akışını Etkinleştirme adımlarına bir göz atın.İPhone ve iPadİPhone ve iPad'de Fotoğraf Yayınını Etkinleştirin

İPhone'daki Fotoğraf Yayını özelliği, iCloud'daki Fotoğraf Yayınınıza 1.000 adede kadar fotoğraf yüklemenize ve bunları iCloud'a bağlı tüm aygıtlarınızda görüntülemenize olanak tanır.

İPhone'da Fotoğraf Yayını etkinleştirildikten sonra, aygıtınızda çektiğiniz Fotoğraflar otomatik olarak Fotoğraf Yayın Albümümdeki iCloud Hesabınıza yüklenecektir.

Fotoğrafların iPhone'dan Fotoğraf Yayınım'a yüklenmesi, cihazınız Wi-Fi'ye bağlı olduğunda ve Kamera Uygulaması kullanılmadığında gerçekleşir.Fotoğraf Akışının Avantajları

Fotoğraf Yayını'nın ana avantajı, Fotoğraf Yayını'nda depolanan Fotoğrafların sizin iCloud Saklama Sınırı .

Ancak, Fotoğraf Yayınına yüklenen Fotoğrafların yalnızca 30 günlük bir süre boyunca erişilebilir durumda kalacağını ve ardından otomatik olarak silineceğini bilmeniz gerekir.

Bu, pratik olarak iCloud'da 1000 Yeni Fotoğraf çekip depolamanıza ve bunları 30 gün içinde bilgisayarınıza aktarmanıza olanak tanır.Fotoğraf Akışının bir başka özelliği de, tüm cihazlarınız arasında fotoğrafları otomatik olarak senkronize etme varsayılan eğilimidir. Bu, iPhone'da çekilen Fotoğrafların iPad, Mac ve Windows bilgisayarınızda görüntülenebileceği anlamına gelir.

1. iPhone ve iPad'de Fotoğraf Yayınını Etkinleştirme Adımları

İPhone'da Fotoğraf Akışını Etkinleştirmek için gereken tek şey, Fotoğrafları Fotoğraf Yayınıma Yükle seçeneğini AÇIK konuma getirmektir.

1. AçıkAyarlariPhone'unuzda> aşağı kaydırın veFotoğraflar.İPhone

iki. Fotoğraflar ekranında, geçiş düğmesini yanındakiFotoğraf yayınım-eAÇIKdurum.İPhone

Artık iPhone'da çektiğiniz herhangi bir Fotoğraf otomatik olarak Fotoğraf Yayınım'a yüklenecek ve diğer cihazlarınızda görüntülenebilir.

Fotoğraf Akışının Dezavantajları

Varsayılan olarak, Fotoğraf Yayını, tüm iCloud özellikli aygıtlardan iPhone'a Fotoğraflar'ın sıkıştırılmış bir sürümünü indirir. Bu, iPhone'unuzdaki Fotoğraflar Uygulamasının diğer cihazlardan fotoğraflanmasına neden olur.İndirilen Fotoğraflar depolama için optimize edilmiş olsa da, iPhone'daki diğer cihazlardan Fotoğraflar'ın bir kopyasına sahip olmak, depolama alanı eksikliği cihazınızda.

2. iPhone veya iPad'de Fotoğraf Yayınını Devre Dışı Bırakın

İPhone'unuzun depolama kapasitesi düşükse, iPhone'unuzun diğer cihazlardan Fotoğraflar ile dolmasını önlemek için Fotoğraf Yayınını devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.1. GitAyarlar>Fotoğraflar> geçişi yanına hareket ettirinFotoğraf yayınım-eKAPALIdurum.

İPhone

iki. Onay açılır penceresinde, üzerine dokunun.Silmeonaylamak.

Fotoğraf Yayınını KAPATMA, diğer cihazlardan gelen Fotoğrafların cihazınızda görünmesini ve ayrıca iPhone Fotoğraflarının Fotoğraf Yayınına yüklenmesini engeller.

İlişkili
  • İPhone Film Rulosundan WhatsApp'ta Fotoğraflar Nasıl Paylaşılır
  • Fotoğrafları iPhone'dan PC'ye Aktarma