İPhone veya iPad'de Siri Önerileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır - Ocak 2023

Spotlight Aramasını karmaşık hale getirdiğini ve özellikle kullanışlı olmadığını fark ederseniz, iPhone veya iPad'de Siri Önerilerini devre dışı bırakmak kolaydır.

İPhone veya iPad

İPhone'da Siri Önerilerini KAPATIN

Fark etmiş olmanız gerektiği gibi Siri, Spotlight Araması yaptığınızda, günün belirli saatlerinde Uygulamaları açtığınızda veya belirli bir hedefe vardığınızda öneriler sunar.Bu öneriler, günlük rutinlerinizin analizine ve günün farklı dönemlerinde ve farklı konumlarda cihazınızı kullanma şeklinize dayanmaktadır.

Göre elma talebinizi işlemek ve ilgili Siri önerilerini sağlamak için kullanılan bilgiler, Apple Kimliğinizle bağlantılı olmadığı için anonim kalır.

Ayrıca Apple, Ana Ekranda Siri Önerilerini devre dışı bırakmayı kolaylaştırır, Kilit Ekranı , Ararken, Paylaşırken ve ayrıca Uygulamalar ve Widget'larda Siri etkinliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

1. iPhone'da Siri Önerilerini Tamamen Devre Dışı Bırakın

İPhone'da Siri Önerilerinden tamamen kurtulabilirsiniz.Ayarlar>Siri ve Aramave hepsini devre dışı bırakmakSiri Önerilerisonraki ekranda.

İPhone

Bundan sonra, artık iPhone'unuzun hiçbir yerinde Siri Önerilerini bulamayacaksınız.

2. Bireysel Uygulamalar için Siri Önerilerini KAPATIN

Siri Önerilerini belirli Uygulamalar için yararlı bulursanız (Haritalar veya Fotoğraflar Deyin), bu Uygulamaları rahat bırakabilir ve kullanışlı bulmadığınız diğer Uygulamalar için Siri Önerilerini KAPATABİLİRSİNİZ.

GitAyarlar>Siri ve Arama> aşağı kaydırın veUygulamaSiri etkinliğini devre dışı bırakmak istediğiniz.

Siri

Bir sonraki ekranda, her birinin yanındaki geçişi hareket ettirerek Siri Önerilerini devre dışı bırakabilirsiniz.Siri Önerisi'Ana Ekranda' bölümü altına yazınKAPALIdurum.

İPhone

Not: Devre dışı bırakabilirsinBu Uygulamadan Öğreninseçeneği, Siri'nin iPhone'unuzda bu belirli Uygulamayı kullanma şeklinizi analiz etmesini istemiyorsanız.

Gerekirse, yukarıdaki adımları tekrarlayarak iPhone veya iPad'inizdeki diğer Uygulamalar için Siri Önerilerini ve Siri etkinliğini KAPATABİLİRSİNİZ.

3. Siri Önerileri Pencere Öğesini Kaldır

Uygulamalar için Siri Önerilerini devre dışı bıraksanız bile, Siri'nin Giriş Ekranındaki kendi Öneriler Pencere Öğesi aracılığıyla önerilerde bulunduğunu görebilirsiniz.

Sağa KaydırınEkraniPhone'unuzun> aşağı kaydırın veDüzenlebuton. Bu, Widget'ların yanında bir eksi simgesiyle oynamasını sağlayacaktır.

İPhone

Siri Önerileri Pencere Öğesini kaldırmak için, yalnızcaeksi simgesiWidget'ın yanında.

Siri Widget

Konformasyon açılır penceresinde,Seçeneği kaldırSiri Önerileri Widget'ından kurtulmak için.

İlişkili