İPhone ve iPad'de 'Kilidi Açmak için Ana Ekrana Basın' Nasıl Devre Dışı Bırakılır - Ocak 2023

Touch ID, iOS cihazınızın kilidini hızlı bir şekilde açmanızı sağlayan mükemmel bir özelliktir. Ama hepimizin yaptığı şey, Ana menü tuşu parmağınızı Touch ID'de bekletmek yerine. İPhone'unuzun kilidini Ana Ekran Düğmesine basmadan açma özelliği iOS 10 ile tanıtıldı. Ancak, o zamanlar takdir edilmedi ve şu anda popüler değil. Dolayısıyla, iOS aygıtınızın herhangi bir düğmeye basmadan öne çıkıp kilidini açmak istiyorsanız, bu basit kılavuzu izleyin ve iPhone ve iPad'de Kilidi Açmak için Ana Ekrana Bas'ı devre dışı bırakın.

Not: Bu yalnızca Touch Id destekli iPhone ve iPad'lerde çalışır. Devam etmeden önce, Uyanmak için Yükseltin özelliği iOS cihazınızın Ayarlar uygulamasından.

İPhone ve iPad'de 'Kilidi Açmak için Ana Ekrana Basın' Nasıl Kapatılır

  1. Başlat Ayarlar iPhone'unuzdaki uygulama.
  2. Aşağı kaydırın ve açın Ulaşılabilirlik ayarlar.
  3. İçine gir Ana menü tuşu.
  4. Açın Dinlenmek için Parmağınızı Açın geçiş yapın.

Artık iPhone'unuzun kilidini açmak için ana ekran düğmesine basmanıza gerek yok. Sadece kilitleyin, parmağınızı Touch ID'ye koyun ve işte bu kadar!Ayrıca Rest Finger to Open özelliğinin size yönelik olmadığını düşünüyorsanız, yukarıda belirtilen adımları takip ederek kapatabilirsiniz.

Oturumu kapatma…

Sen de yapabileceğini biliyor musun ana düğmenin yoğunluğunu ayarlayın iPhone'unuzda?

Dahası, iPhone'unuzdaki ana sayfa düğmesine basmadan çok daha fazlasını yapabilirsiniz ve bu hızlı bağlantılar çok yardımcı olur!