Windows 10'da Keylogger Nasıl Devre Dışı Bırakılır - Ocak 2023

Windows 10'da Keylogger'ın varlığını duyduysanız ve gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa, Windows 10'da Keylogger'ı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları bulacaksınız.

Windows 10 Keylogger

Windows 10'da KeyLogger Var mı?

Keylogger terimi çoğunlukla, bilmeyen bilgisayar kullanıcılarının tuş vuruşlarını gizli bir şekilde zararlı bir niyetle kaydetmek için tasarlanmış casus yazılım veya kötü amaçlı yazılım programlarıyla ilişkilidir.Windows 10 söz konusu olduğunda, Keylogger terimi, Windows 10'un deneme sürümü yerleşik bir Anahtar günlüğü işlevi ile piyasaya sürüldüğünde programla ilişkilendirilmeye başlandı.

İz döneminde Keylogging'in dahil edilmesi, Microsoft'un iz kullanıcılarından geri bildirim almasına izin verdiği için mantıklıydı.

Gizlilik Ayarlarınıza bağlı olarak, Windows 10'un resmi veya genel yayın sürümü de bilgisayarınızdan bilgi toplama yeteneğine sahiptir.

Bu bağlamda, başvurabilirsiniz Microsoft’un Destek Sayfası Windows 10 tarafından toplanan bilgi türleri ve bilgisayarınızda veri toplamayı denetleme ve kişiselleştirme adımları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Windows 10'da Keylogger Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Windows 10'da Keylogging işlevinin varlığından endişe duyuyorsanız, bilgisayarınızda bilgi toplanmasını kontrol etmek ve önlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. AçıkAyarlar> TıklayınGizlilik.

iki. Gizlilik ekranında, tıklayınGeri Bildirim ve Teşhisyan menüde veTemelseçeneği.

Windows 10

'Temel' seçeneğinin seçilmesi, bilgisayarınızda açtığınız Uygulamalar ve Programlar hakkındaki bilgilerin Microsoft'a gönderilmesini engeller.

3. Sonra gidinAyarlar>Gizlilik>Teşhis ve geri bildirimve KAPATMürekkep oluşturma ve yazma verilerini Microsoft'a gönderinSeçenek.

Mürekkep Oluşturma ve Yazma Verilerinin Microsoft

Ayrıca Gizlilik ekranındaki Etkinlik Geçmişi Bölümünde 'Windows'un bu bilgisayardan etkinliklerimi toplamasına izin ver' seçeneğini devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Dört. GitAyarlar>Gizlilik>Aktivite Geçmişive 'Windows'un etkinliklerimi bu bilgisayardan toplamasına izin ver' seçeneğinin işaretini kaldırın.

Windows 10

Hala endişeleniyorsanız, kayıt defteri ayarlarını tamamen Telemetriyi ve veri toplamayı devre dışı bırak bilgisayarınızda.

İlişkili
  • Windows 10'da Cortana Nasıl Devre Dışı Bırakılır
  • Windows 10'un Microsoft'a Etkinlik Geçmişi Göndermesini Durdurma