Windows 10'da Varsayılan Müzik Çalar Nasıl Değiştirilir - Ocak 2023

Fark etmiş olmanız gereken gibi, Groove Müzik, Windows 10'daki varsayılan müzik oynatıcıdır ve kullanmayı tercih ettiğiniz Müzik Çalar olmayabilir. Windows 10'daki Varsayılan Müzik Çalar'ı seçtiğiniz herhangi bir müzik çalara dönüştürme adımlarını aşağıda bulacaksınız.

Windows 10

Windows 10'da Varsayılan Müzik Çalar

Groove Müzik, sizi Microsoft'un abonelik tabanlı müzik hizmeti olan Groove'a bağlayan Windows 10'daki varsayılan müzik uygulamasıdır.Daha önce Groove, Xbox Music olarak biliniyordu, Microsoft, Xbox'ın gerçekten kullanılmasını gerektirmeyen bir müzik hizmetiyle ilişkilendirilen 'Xbox' adından kaynaklanan karışıklığı önlemek için Xbox müziğini Groove olarak yeniden adlandırdı ve yeniden markalaştırdı. onun.

Groove, Microsoft’un bulut depolama hizmetiyle yakından bütünleştirilmiştir ve kullanıcıların OneDrive ve aynı şeye herhangi bir cihazdan (Windows bilgisayarlar, Xbox konsolları, iPhone veya Android Telefon) erişin.

Groove'u kullanmak istemiyorsanız, bilgisayarınızdaki varsayılan müzik çaları Windows Media Player veya istediğiniz başka bir Müzik Çalar olarak değiştirebilirsiniz.

Varsayılan Müzik Çaları Değiştir

GitAyarlar>Uygulamalar> seçinVarsayılan uygulamalarsol bölmede. Sağ bölmede aşağı kaydırın ve tıklayın.Groove Müzik.

Windows

Açılır menüde şunu seçin:iTunes,Windows Media Playerveya bilgisayarınızda kullanmak istediğiniz herhangi bir diğer Müzik Uygulaması.

Windows PC

Açılır menüden (Windows Media Player Deyin) bir Uygulama seçtiğinizde, Windows 10'da varsayılan müzik oynatıcınız olur.

Not: Seçtiğiniz Müzik Çalar listelenmemişse,Mağazada bir uygulama arayınseçeneğini belirleyin ve tercih ettiğiniz Müzik uygulamasını Windows Mağazasından bulun.

Windows 10'da Varsayılan Müzik Çalar Değiştirilemiyor

Seçtiğiniz Müzik Uygulamanızda açılan şarkılar bulamazsanız, aşağıdaki adımlar sorunu çözmelidir.

GitAyarlar>Uygulamalar> seçinVarsayılan uygulamalarsol bölmede. Sağ bölmede aşağı kaydırın ve tıklayın.Dosya Türüne Göre Varsayılan Uygulamaları Seçin.

Windows

Bir sonraki ekranda,Müzik çalarDosya Türlerinin yanında tek tek veMüzik çalardosyanın kullanmasını istediğiniz.

Müzik Dosyası için Varsayılan Uygulamayı Değiştirin

Umarım bu, en sevdiğiniz müzik çaları bilgisayarınızda varsayılan müzik çalar olarak ayarlamanıza yardımcı olur.

İlişkili