İPhone ve iPad'de Amazon Uygulamasında Ülke ve Dil Nasıl Değiştirilir - Ocak 2023

Amazon'da akıllı telefonunuz için güzel bir kılıf arıyorsun. Özellikleri ve incelemeleri kontrol ederken, iPhone veya iPad'deki Amazon uygulamasında ülke ve dili değiştirme seçeneği olsaydı daha iyi olacağını hissediyorsunuz. Nasıl yapardın? Amazon, ülkenizi ve dilinizi değiştirmenize izin verir.

Örneğin Kanada'da yaşıyorsanız, ancak Fransızca ana dilinizse ve onu İngilizceden daha uygun buluyorsanız, o ülkede kullanacaksınız. Nasıl çalıştığını size göstereyim!

İPhone'da Amazon Uygulamasında Ülke ve Dil Nasıl Değiştirilir

Notlar:  • Amazon şu anda yalnızca Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca gibi birkaç dili destekliyor
  • Desteklediği ülkelerden bazıları - Kanada, Hindistan, ABD, İngiltere, Brezilya, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, İtalya, İspanya, Meksika vb.

Aşama 1. Başlatmak Amazon uygulaması iOS cihazınızda.

Adım 2. Ardından, Menü sol üst köşedeki düğmesine basın.

İPhone

Aşama 3. Şimdi, üzerine dokunmanız gerekiyor Ayarlar .

İPhone

4. Adım. Sıradaki, dokunun Ülke dili Ayarlar altında.

İPhone veya iPad

Adım 5. Üzerine dokunun. ok ülkenize yakın.

İPhone

6. Adım. Tercih ettiğiniz seçin ülke . Bu testte, şunu seçeceğim: Amerika Birleşik Devletleri .

Amazon iPhone Uygulamasında Ülkeyi Değiştirin

7. Adım. Şimdi, ok Dil'in yanında.

İPhone

8. Adım. Sonra göreceksiniz Diller şu anda destekleniyor BİZE . Amazon şu anda ABD'de İspanyolca kullanmanıza izin veriyor. Desteklenen dili seçin.

İPhoneBu dil seçtiğiniz ülkede desteklenmiyorsa, size kullanılabildiği ülkelerin adını gösterecektir.

9. Adım. Son olarak, üzerine dokunun. Bitti onaylamak.

İPhone veya iPad

Bu kadar! Şimdi, Amazon'da az önce seçtiğiniz dilde arama yapabilirsiniz. Fiyat haricinde tüm içerikler seçilen dile dönüştürülecektir.

Alt çizgi

Bu çok kullanışlı bir özelliktir; özellikle ülkelerinden uzakta yaşayanlar için. Varsayılan olarak Amazon, yaşadığınız ülkede desteklenen dili ayarlar. Ancak tercih ettiğiniz ülkeyi ve dili seçme seçeneğiyle, rahat bulduğunuz dilde öğeleri aramak için gerekli rahatlığa sahip olursunuz.

Tek sorun, Amazon'un şu anda bir ülkede yalnızca belirli bir dili kullanmanıza izin vermesidir. İleride bu sınırlamayı kaldırmasını diliyorum. Sen ne düşünüyorsun?

Hızlıca bir göz atmak isteyebilirsiniz: en iyi alışveriş uygulamaları , ve iPhone için en iyi kupon uygulamaları .