Chromecast'te Arka Plan Nasıl Değiştirilir

Videoları yayınlamak için Chromecast'i kullanmadığınızda, TV'nizin ekranında yüksek kaliteli görüntülerden oluşan bir slayt gösterisi görüntüler. İsterseniz, rastgele resimler yerine aile resimlerinizi görüntüleyecek şekilde Chromecast'teki arka planı değiştirebilirsiniz.

ChromecastChromecast'te Arka Planı Değiştirin

En sevdiğiniz Fotoğrafları Chromecast arka plan resimleri olarak görüntüleme fikri çekici olsa da, Chromecast'teki arka planı değiştirmenin bir başka iyi nedeni, Chromecast arka plan görüntüleri tarafından tüketilen veri miktarını azaltmaktır.Varsayılan ayarlarına bırakıldığında Chromecast, çeşitli kaynaklardan yüksek kaliteli arka plan resimleri indirmek ve bu resimleri TV'nizde görüntülemek için internet bağlantınızı kullanacak şekilde ayarlanmıştır.

Ancak, bu görüntüler o kadar yüksek kalitededir ki, kullanıcılar boştayken bile Chromecast tarafından 40 GB / Ay'a kadar veri kullanıldığını bildirmiştir. Veri sınırınız olması durumunda bu bir sorun olabilir.Neyse ki, Chromecast'te arka planı değiştirmek kolaydır ve bu, önce Google Fotoğraflar'da bir Albüm oluşturarak ve bu Albümdeki Fotoğrafları Chromecast arka plan resimleri olarak atayarak yapılabilir.

Google Fotoğraflar'da Albüm Oluşturun

İçin aşağıdaki adımları izleyin. Google Fotoğraflar'da bir Albüm Oluşturun Google Chromecast kullanarak görüntüleri paylaşmak için.

1. Android Telefonunuzda veya iPhone'unuzdaGoogle Fotoğraflarapp.Not: iPhone kullanıcıları Google Fotoğraflar Uygulamasını App Store'dan indirebilir.

iki. Google Fotoğraflar Uygulamasına girdikten sonra,Albümler sekmesiekranınızın sağ alt tarafında bulunur (Aşağıdaki resme bakın)

Google Fotoğraflar Uygulamasındaki Albümler Sekmesi3. Henüz bir Albüm oluşturmadıysanız, sonraki ekranda bir 'Albüm Oluştur' Bağlantısı göreceksiniz. Üzerine dokunun.Albüm OluşturBağlantı (Aşağıdaki resme bakın)

Google FotoğraflarDört. Daha önce bir Albüm oluşturduysanız,3 noktalı Menü Simgesi, ekranınızın sağ üst köşesine yakın bir yerde bulunan ve ardındanAlbümaçılır menüde. (Aşağıdaki resme bakın)

Google Fotoğraflar

5. Ardından, Google Fotoğraflar Uygulaması telefonunuzdaki Film Rulosunu açacak veResimlerYeni Albüme eklemek istediğiniz.6. Resimleri seçtikten sonra, üzerine dokunun.OluşturmakEkranınızın sağ üst köşesindeki seçeneği (aşağıdaki resme bakın).

Google Fotoğraflar Uygulamasında Fotoğrafları Seçin ve Albüm OluşturunNot: Google Fotoğraflar'da Albüm Oluşturmak için en az bir Fotoğraf Eklemeniz gerekecek

7. Bir sonraki ekranda uygun birİsim SoyisimAlbümünüz için ve ardındanonay işaretiekranınızın sol üst köşesinde bulunur.

Google Fotoğraflar Uygulamasındaki Ad Albümü

Seçili Fotoğrafları içeren Albümünüz artık hazır olduğuna göre, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Chromecast'te Arka Planı Değiştirin

Google Fotoğraflar'da bir Albüm oluşturduktan sonra, bu Albümü Chromecast'inize atamak için aşağıdaki adımları izleyin.

1.Google Home uygulamasıiPhone veya Android telefonunuzda

iki. Ardından,Cihazlarekranınızın sağ üst köşesinde bulunan simge (aşağıdaki resme bakın)

Google Home Uygulamasındaki Cihazlar Simgesi

3. Bir sonraki ekranda,3 nokta simgesiChromecast'inizin Adının yanında bulunur (Aşağıdaki resme bakın)

Google Home Uygulamasında 3 Nokta Simgesi

Dört. Ardından gelen açılır menüden üzerine dokunun.Arka Plan Ayarlarıseçeneği (aşağıdaki resme bakın)

Google Home Uygulamasında Arka Plan Ayarları Sekmesi

5. Arka Plan Ayarları ekranında, üzerine dokunun.Google Fotoğraflargenellikle en üstte bulunan seçenek

Google Home Uygulamasında Google Fotoğraflar Sekmesi

6. Sonraki ekranda şu seçeneği açın:Seçilmiş Albümlergeçişi konumuna getirerekAÇIKpozisyon (aşağıdaki resme bakın)

Google Home Uygulamasında Albüm Seçin

7. Aynı ekranda, Albümünüzün görüntülendiğini hemen göreceksiniz. Üzerine dokunun.Onay işaretiAlbüm Adınızın yanında (Yukarıdaki resme bakın)

Şu andan itibaren Chromecast, diğer kaynaklardan Rastgele görüntüleri göstermek yerine, yalnızca Albümdeki resimleri Televizyonunuzun ekranında görüntüleyecektir.

Chromecast Slayt Gösterisi Hızını Değiştirin

Chromecast'inizdeki görüntülerin çok hızlı veya çok yavaş hareket ettiğini düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek slayt gösterisi hızını değiştirebilirsiniz.

1.Google eviİPhone veya Android Telefonunuzdaki uygulama.

iki. Ardından,Cihazlarekranınızın sağ üst köşesindeki simge (aşağıdaki resme bakın)

Google Home Uygulamasındaki Cihazlar Simgesi

3. Ardından,3 nokta simgesiekranınızın sağ üst köşesinde bulunur ve ardındanArka Plan Ayarlarıgörünen menüde (Aşağıdaki resme bakın)

Google Home Uygulamasında Arka Plan Ayarları Sekmesi

Dört. Bir sonraki ekranda,Özel Hızseçeneği (aşağıdaki resme bakın)

Google Home Uygulamasında Özel Hız Sekmesi

5. Özel Hız ekranında şu seçeneği açın:Özel Hızgeçişi konumuna getirerekAÇIKkonum (aşağıdaki resme bakın).

Google Home Uygulamasında Özel Hız Seçeneğini açın

6. Aynı ekranda, slayt gösterisi hızını değiştirmek için Yavaş, Normal veya Hızlı seçeneğine dokunun (Yukarıdaki resme bakın)

İlişkili
  1. Chromecast'te Misafir Modu Nasıl Kurulur ve Kullanılır?