WhatsApp'ı Android Telefonda SD Karta Yedekleme - Ocak 2023

Android telefonunuzda tonlarca WhatsApp mesajı varsa, bu mesajların bir kopyasını almak isteyebilirsiniz. WhatsApp'ı Android Telefonda SD Karta Yedekleme adımlarını aşağıda bulacaksınız.

WhatsApp

WhatsApp'ı SD Karta Yedekleyin

Varsayılan olarak, WhatsApp tüm mesajlarınızı ve fotoğraflarınızı Google Drive'a ve ayrıca Android Telefonunuzun Dahili Depolamasına yedekler.Ayrıca, Android Telefonunuzun bir MicroSD Kartı varsa, WhatsApp varsayılan olarak, telefonunuzun dahili cihaz deposunu kullanmak yerine Yedekleme için SD Kartı kullanacaktır.

Bu nedenle, WhatsApp'ı SD Karta Yedeklemek için gereken tek şey, Android Telefonunuzda WhatsApp'ın Manuel Yedeklemesini başlatmaktır.

Tercih ederseniz, WhatsApp Yedeklemelerini Google Drive'a devre dışı bırakabilir ve WhatsApp'ı yalnızca Android Telefonunuzdaki MicroSD Karta Yedekleyebilirsiniz.

WhatsApp'ı SD Karta Yedekleyin

Öncelikle Google Drive'a WhatsApp Yedeklemesini önlemek için aşağıdaki adımları izleyin ve ardından Android cihazınızda WhatsApp'ın SD Karta manuel olarak yedeklenmesini başlatın.

1. AçıkNaberAndroid Telefonunuzda veya Tabletinizde.

iki. WhatsApp'a girdikten sonra,3 noktalı menüekranın sağ üst köşesinde bulunan simgesine dokunun ve üzerine dokunun.Ayarlaraçılır menüde.

WhatsApp Ayarlarını Açın

3. WhatsApp Ayarları ekranında,Kedilerseçeneği.

WhatsApp Ayarları Ekranındaki Sohbetler seçeneği

Dört. Sohbetler ekranında, üzerine dokunun.Sohbet Yedekleme.

Sohbet Yedekleme Ayarları Seçeneği

5. Sohbet Yedekleme ekranında aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.Google Drive'a Yedekle'Google Drive Ayarları' bölümünün altında bulunan seçenek.

WhatsApp Ayarları Ekranında Google Drive Seçeneğine Yedekleme

6. Açılan pop-up'ta şunu seçin:Aslaseçeneği.

Google Drive

7. Google Drive'a WhatsApp Yedeklemeyi devre dışı bıraktıktan sonra, şuraya geri dönün:Sohbet Yedeklemeekrana dokunun ve üzerine dokununDestek olmakbuton.

WhatsApp

Bir kez dokunduğunuzdaDestek olmak, Android cihazınız tüm WhatsApp Mesajlarınızı, Fotoğraflarınızı ve Videolarınızı SD Karta yedekleme işlemine başlayacaktır.

SD Kartta WhatsApp Yedeklemesi Nasıl Bulunur?

WhatsApp Yedekleme Dosyası, SD Kart> WhatsApp> Veritabanları Klasörü yolunda bulunur ve Android Cihazınızdaki Dosyalarım Uygulaması kullanılarak kolayca erişilebilir.

1. AçıkDosya UygulamamAndroid Cihazınızda.

iki. Dosyalarım ekranında, üzerine dokunun.Hafıza kartıseçeneği, 'Yerel Depolama' bölümünün altında bulunur.

Android Telefonda SD Kart Deposunu Açın

iki. Ardından, şuraya gidin:Naber>VeritabanlarıKlasör.

WhatsApp Veritabanı Klasöründe, yeni oluşturduğunuz en son Yedekleme de dahil olmak üzere tüm WhatsApp Yedekleme Dosyalarını bulacaksınız.

WhatsApp Yedekleme Dosyaları

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, en son WhatsApp Yedekleme Dosyasının bir tarihi yokken, daha eski Yedek Dosyalarının adlarında Yedekleme Tarihi vardır.

İlişkili