Tek Müzik Dosyaları Yerine iTunes'a Klasör Ekleme

Bilgisayarınızdan iTunes'a şarkı eklerken, bunları tek tek ekliyor musunuz? - Bu yazıda, acı bir şekilde müzik dosyalarını tek tek eklemek yerine iTunes'a birden fazla şarkı içeren klasörler ekleyerek bu süreci nasıl hızlandırabileceğinizi göstereceğiz.İTunesMüzik Dosyalarını İçeren Klasörler Oluşturun

İlk adım, iTunes'a aktarmak istediğiniz tüm müzik dosyalarınızı barındıracak bir klasör oluşturmak olacaktır.

1. Ekranda herhangi bir yere sağ tıklayıp Yeni> Klasör'ü seçerek Windows 10 masaüstünüzde yeni bir klasör oluşturun (aşağıdaki resme bakın).

Windows Bilgisayarda Yeni Klasör Oluşturuniki. Yeni bir klasör oluşturduktan sonra, klasöre uygun bir ad verin. Buna Ana Klasör veya ihtiyaçlarınıza uygun başka bir şey diyebilirsiniz.

3. Şimdi, iTunes'a eklemek istediğiniz şarkıları bu yeni oluşturulan klasöre sürükleyin.

Not: Daha organize olmak istemeniz durumunda, alt klasörler oluşturabilir ve bu alt klasörleri iTunes'a aktarmaya hazırladığınız ana klasöre yerleştirebilirsiniz.İTunes'a Klasör Ekleyin

İTunes'un yalnızca iTunes arşivine müzik dosyaları eklemenize izin verdiği gibi görünse de, aslında iTunes'da birden fazla müzik dosyası içeren klasörleri aktarmanıza izin veren gizli bir seçenek vardır.

Çoğu kişi bu seçeneğin farkında değildir, çünkü iTunes'a klasör ekleme seçeneği normalde bir Windows bilgisayardan iTunes'a girdiğinizde görünmez.

Bu gizli seçeneği ortaya çıkarmak için aşağıdaki adımları izleyin ve birden çok müzik dosyası içeren klasörü ve hatta müzik dosyalarını içeren alt klasörleri iTunes arşivinize ekleyin.1. Bilgisayarınızda iTunes'u başlatın. Henüz yüklemediyseniz, bilgisayarınıza iTunes yüklemeniz gerekir.

iTunes Normal Arayüzüiki. Sonra, tuşuna basınCTRL + Bgizli menü çubuğunu ortaya çıkarmak için

iTunes Gizli Menü Çubuğu

Yukarıdaki 1. adımdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, iTunes'a klasör ekleme seçeneği sağlayan menü çubuğu, bir Windows bilgisayardan iTunes'a girdiğinizde gizleniyor. Bu nedenle, bilgisayarınızda CTRL + B tuşlarına basarak gizli menü çubuğuna erişmek için bu ikinci adım.3. TıklamakDosya>Kitaplığa Klasör Ekle.

İTunes Kitaplığına Klasör EkleyinDört. Şuraya gidin:KlasöriTunes'a yüklemek istediğiniz müzik dosyalarını içeren konum. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Drake şarkılarını içeren klasör seçilmiştir.

İTunes

5. İTunes Kitaplığına eklemek istediğiniz klasörü seçin.Dosya Seçbuton.

Klasör seçildikten sonra iTunes, seçilen klasördeki müzik dosyalarını taramaya başlayacak ve iTunes arşivinize müzik dosyaları ekleme işlemini başlatacaktır.

Dosyaları Bilgisayarınızdan iTunes'a aktarma işlemi, klasörde bulunan şarkıların sayısına bağlı olarak kendi zamanını alacaktır.

Dosyalar aktarılırken, normalde yaptığınız gibi iTunes'u kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlişkili
  1. İPhone'u Düzeltmenin 10 Yolu iTunes Hatasına Bağlanamıyor
  2. İTunes'dan Kredi Kartı Nasıl Kaldırılır