Google Haritalar iPhone veya iPad'inizde Çalışmıyor mu? İşte Düzeltme - Ocak 2023

Google Haritalar, yıllar içinde iOS'ta daha iyi ve daha iyi hale geldi. Örneğin, Siri artık mükemmel bir Google Haritalar entegrasyonuna sahip. Ancak, bir Google uygulaması olarak, Apple’ın kendi yerel uygulamaları kadar güvenilir bir şekilde çalışmama eğilimindedir. İPhone veya iPad'inizde Google Haritalar kullanıyorsanız, çalışmasının durduğu bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Burada, Google Haritalar'ın çalışmayı durdurması durumunda atmanız gereken bazı adımları göstereceğiz. Şimdi bir bakalım.

Google Haritalar'ın iPhone veya iPad'de Çalışmaması Nasıl Onarılır

Hızlı erişim:

İPhone'da konum hizmetleri nasıl açılır

Aşama 1. Üzerine dokunun Ayarlar , ardından üzerine dokunun Gizlilik .İPhone

Adım 2. Üzerine dokunun Konum Hizmetleri . Anahtar açık değilse, açmak için üzerine dokunun. Konum Hizmetlerini etkinleştir .

İPhone

İPhone'da Google Haritalar Uygulamasını yeniden başlatın

Aşama 1. Çoklu görev arayüzüne gitmek için yukarı kaydırın (ana sayfa düğmesi olan bir iPhone'unuz varsa, bu düğmeye iki kez dokunun).

İPhone

Adım 2. Google Haritalar uygulamasını kapatmak için yukarı kaydırın. Ardından yeniden başlatmak için ana ekrandan tekrar üzerine dokunun.

İPhone

İPhone'da Google Haritalar için Arka Planda Uygulama Yenilemeyi Etkinleştirin

Aşama 1. Üzerine dokunun Ayarlar , ardından aşağı kaydırarak üzerine dokunun Google Maps Ayarlar'da.

İPhone

Adım 2. Eğer Arka Plan Uygulaması Yenileme geçişi devre dışıdır, etkinleştirmek için üzerine dokunun.

İPhone

Google Haritalar Uygulamasını App Store'dan güncelleyin

Aşama 1. Şuraya git Uygulama mağazası → üzerine dokunun Profil sağ üstten → uygulamayı kontrol etmek için aşağı kaydırın güncellemeler .

Adım 2. Listede Google Haritalar'ı bulursanız, indirmek ve kurmak için Güncelle'ye dokunun.

Bu adımları izlediyseniz, sorununuzu Google Haritalar'ın çalışmaması ile çözmüş olmalısınız. Bu adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, uygun bir seçenek, bunun yerine yerleşik Apple Haritalar özelliği . Look Around gibi yeni iOS 13 özellikleri, onu olgun Google Haritalar'a kıyasla daha da eksiksiz hale getiriyor. Burada hangi düzeltme sizin için çalıştı? Paylaşmak istediğiniz kendi düzeltmeleriniz var mı? Yorumlarda bize bildirin.

Ayrıca okumak isteyebilirsiniz…