Geri Dönüşüm Kutusu Dosyalarının Silinmesini Önleyin: Windows 11/10

Varsayılan olarak, Geri Dönüşüm Kutusu her 30 günde bir otomatik olarak temizlenecek şekilde ayarlanmıştır. Ancak, Windows 11/10'da Geri Dönüşüm Kutusu Dosyalarının Otomatik Olarak Silinmesini Engellemek mümkündür.

 Geri Dönüşüm Kutusu Dosyalarının Silinmesini ÖnleyinGeri Dönüşüm Kutusundaki Dosyaların Otomatik Olarak Temizlenmesini Önleyin

Çoğu zaman bilgisayardaki bir Dosyayı veya Dosyaları sileriz ve daha sonra bunu yapma ihtiyacıyla karşılaşırız. silinen dosyaları geri yükle Geri Dönüşüm Kutusu'ndan.Bu nedenle, birçok kullanıcı Sistemin Geri Dönüşüm Kutusunu Otomatik olarak temizlemesine izin vermek yerine, Geri Dönüşüm Kutusunu manuel olarak temizlemeyi tercih eder.

Bu, Storage Sense'i Devre Dışı Bırakarak ve ayrıca Geri Dönüşüm Kutusunu bilgisayardaki Storage Sense etkinliklerinden hariç tutarak elde edilebilir.1. Windows 10'da Storage Sense'i Devre Dışı Bırakın

Bilgisayarda disk temizleme ve optimizasyon etkinliklerini manuel olarak gerçekleştirmeyi tercih ederseniz, bilgisayarınızdaki Storage Sense özelliğini kapatabilirsiniz.

Windows 11: git Ayarlar > Sistem > Depolamak > yanındaki düğmeyi hareket ettirin Depolama Algısı ile KAPALI durum.

 Windows 11'de Storage Sense Seçeneğini Devre Dışı BırakınWindows 10: git Ayarlar > Sistem > Depolamak > yanındaki düğmeyi hareket ettirin Depolama Algısı ile KAPALI durum.

 Windows 10'da Storage Sense Seçeneğini Devre Dışı Bırakın

Bundan sonra, bilgisayardan sildiğiniz herhangi bir dosyanın Geri Dönüşüm Kutusu'nda bulunması gerekir.2. Storage Sense'in Geri Dönüşüm Kutusu Dosyalarını Silmesini Önleyin

Ayrıca, Storage Sense'in bilgisayarda Geri Dönüşüm Kutusunu otomatik olarak temizlemesini engellerken Çalıştırmasına izin vermek de mümkündür.

Windows 11: git Ayarlar > Sistem > Depolamak > aşağı kaydırın ve tıklayın Depolama Algısı sağ bölmede. Windows 11'de Storage Sense Ayarları Seçeneği

Bir sonraki ekranda, ayarlayın Geri dönüşüm kutumdaki dosyaları sil…. seçeneği Hiçbir zaman .

 Windows 11'de Geri Dönüşüm Kutusu Seçeneğini Asla TemizlemeyinWindows 10: git Ayarlar > Sistem > Depolamak ve tıklayın Alanı otomatik olarak nasıl boşalttığımızı değiştirin sağ bölmedeki seçenek.

 Windows 10'da Storage Sense Otomatik Seçeneklerini DeğiştirmeBir sonraki ekranda, ayarlayın Geri dönüşüm kutumdaki dosyaları sil seçeneği Hiçbir zaman .

 Storage Sense'in Geri Dönüşüm Kutusunu Temizlemesini Engelleyin

Bundan sonra, Silinmiş Dosyalar, Geri Dönüşüm Kutusu kullanıcı tarafından manuel olarak temizlenene kadar her zaman Geri Dönüşüm Kutusunda bulunacaktır.

İlişkili