Düzeltme: Windows 10'da Yavaş Fare Yanıtı

Yavaş veya Gecikmiş Fare ile uğraşmak sinir bozucu olabilir, özellikle de kısa bir zaman dilimi içinde bazı işleri halletmeye çalışıyorsanız. Windows 10'da Yavaş Fare Yanıtını Düzeltme adımlarını aşağıda bulacaksınız.Düzeltme: Windows 10Windows 10'da Yavaş Fare Yanıtı

Windows 10'daki Yavaş Fare Yanıtı sorunu, zayıf piller, hatalı fare, yanlış ayarlardan yazılımla ilgili sorunlara kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir.Aşağıda verilen sorun giderme adımlarını kullanarak bilgisayarınızdaki farenin hızını artırabilmenizi umuyoruz.

1. Fareyi ve Fare Altlığını Kontrol Edin

Lazer açıklığına enkaz / kir sıkışmadığından emin olmak için Farenin altını inceleyerek ve temizleyerek başlayın.Ayrıca, Mouse Pad'e iyice bakın ve değiştirilmesi gerekip gerekmediğine bakın (Yıpranmış, Kirli).

2. Pilleri Değiştirin

Farenin yavaşlamasının veya takılıp kalmasının en basit nedeni pilinin zayıf olmasıdır. Bu nedenle, pili yenisiyle değiştirin ve sorunun çözülmesine yardımcı olup olmadığına bakın.

3. USB Aygıtlarının Bağlantısını Kesin

Bazen bilgisayara bağlanan diğer cihazlar Farenin düzgün çalışmasına engel olabilir. Bu, özellikle bilgisayarınıza bir USB 3.0 aygıtı takılıysa geçerlidir.Kullanıcılar, bilgisayara bağlı Taşınabilir Sabit Sürücü ve USB Flash sürücülerin bağlantısını keserek Windows 10'da Yavaş Fare Yanıtı sorununu çözdüklerini bildirdi.

4. Fare Alıcısını USB 2.0 Bağlantı Noktasına Bağlayın

Farenin USB Alıcısının USB 3.0 bağlantı noktasına değil, USB 2.0 bağlantı noktasına bağlı olduğundan emin olun. Kullanıcılar, kablosuz fare alıcısını USB 2.0 bağlantı noktasına bağlayarak Fare gecikmesinin düzeltildiğini bildirdi.

5. USB Bağlantı Noktasını Değiştirin

Fareyi başka bir USB bağlantı noktasına takın ve daha iyi çalışıp çalışmadığına bakın.Bir USB Hub kullanıyorsanız, fareyi doğrudan bilgisayarınızın USB Bağlantı Noktasına takmayı deneyin ve bunun performansını iyileştirip iyileştirmediğine bakın.

6. Fare Sürücüsünü Güncelleyin

1. Sağ tıklayınBaşlatdüğmesine tıklayın ve tıklayınAygıt Yöneticisi.iki. Aygıt Yöneticisi ekranında, genişletinFareler ve diğer işaretleme aygıtlarıgiriş> sağ tıklayınHID şikayet fareve seçinSürücüyü güncelleseçeneği.

Fare Sürücüsünü Güncelleyin

3. Sonraki ekranda tıklayınGüncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak arayınseçeneğini belirleyin ve Windows'un sürücü yazılımını otomatik olarak aramasına ve güncellemesine izin verin.7. Mürekkep Oluşturmayı ve Yazmayı İyileştirmeyi Devre Dışı Bırak

Kullanıcılar, Mürekkep Oluşturmayı ve Yazmayı İyileştirme seçeneğini devre dışı bıraktıktan sonra Fare Yanıtında iyileşme bildirdiler.

1. GitAyarlar>Gizlilik>Teşhis ve geri bildirim.iki. Sağ bölmede aşağı kaydırın ve KAPATINMürekkep oluşturma ve yazma tanımayı iyileştirinseçenek

Windows 10

8. Kaydırma Etkinliğini Devre Dışı Bırak

1. GitAyarlar>Cihazlar>Fare.

iki. Sağ bölmede aşağı kaydırın ve Devre Dışı BırakEtkin Olmayan Pencereleri Kaydırseçeneği.

Windows

9. Hızlı Başlatma'yı Devre Dışı Bırakın

Hızlı Başlatma, HDD sürücülerinde yararlı olsa da, harici klavye ve fare ile sorunlara neden olduğu da bilinmektedir.

Bu kılavuzda verilen adımları kullanarak bilgisayarınızda Hızlı Başlatma özelliğini devre dışı bırakın: Windows 10'da Hızlı Başlatma Nasıl Devre Dışı Bırakılır .

Hızlı Başlatma'yı devre dışı bıraktıktan sonra,tekrar başlatBilgisayarınızı ve Farenin artık bilgisayarınızda düzgün çalışıp çalışmadığını görün.

10. Bilgisayarın Fareyi Kapatmasını Önleyin

1. Sağ tıklayınBaşlama tuşuve tıklayınAygıt Yöneticisi.

iki. Aygıt Yöneticisi ekranında, genişletinFareler ve diğer işaretleme aygıtlarıgiriş> sağ tıklayınHID şikayet fareve seçinÖzellikleri.

Fare Sürücüsü Özelliklerini Aç

3. Sonraki ekranda şuna geçin:Güç yönetimisekme ve işareti kaldırınGüç tasarrufu yapmak için bilgisayarın bu cihazı kapatmasına izin verinseçeneği.

Bilgisayarın Fareyi Kapatmasını Önleyin

11. Güncellemeleri Kontrol Et

Bilgisayarınız ve fareniz, güncellemeleri yüklemek için hazırlanıyor veya bekliyorsa yavaşlayabilir.

1. GitAyarlar>Güncellemeler ve Güvenlik.

iki. Güncelleme ve Güvenlik ekranında,Windows güncellemeyan menüde ve tıklayınGüncellemeleri kontrol etbuton.

Windows 10

3. Windows'un mevcut güncellemeleri kontrol etmesine ve bunları bilgisayarınıza yüklemesine izin verin

12. Fareniz Bozuk mu?

1. Bilgisayarınıza başka bir Kablosuz / Bluetooth Fare takın.

Yeni fare sizin üzerinde mükemmel bir şekilde çalışıyorsa, farenizin kusurlu olma olasılığına işaret eder.

iki. Şimdi, Kusurlu Fareyi başka bir bilgisayara (PC, Mac veya Chromebook) takın.

Fare hala düzgün çalışmıyorsa, Farenin arızalı olduğunu doğrular. Fareyi yakın zamanda satın aldıysanız, mümkün olan en kısa sürede iade edin veya değiştirin.

İlişkili