Evinizdeki bu 4 günlük eşya aslında evcil hayvan güvenliği riskleri mi?

  köpek güvenlik ipuçları © Davidfreigner | dreamtime.com

Tarafından sunulan Dr. Marty - Köpeğim bu mamayı SEVİYOR! seninki de olurTarafından sunulan Dr. Marty - Köpeğim bu mamayı SEVİYOR! seninki de olurİlk siparişinizde %54 tasarruf edin, ayrıca Dr. Marty'nin en çok satan köpek ödüllerinden oluşan ücretsiz bir çanta alın.Evcil hayvanlarımız ailenin geniş bir parçası değildir. Onlar ARE aile!Bu yüzden onları güvende ve korumalı tutmak için mümkün olan her şeyi yapmak istersiniz. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak evinizde köpeğinize zarar verebilecek günlük eşyalar var. Ama duyduğun her şey doğru değil. Bazı evcil hayvan güvenliği mitlerine bakalım ve onları çürütelim.

Bu ipucu size sponsorumuz tarafından getirildi, Dr Marty . Sınırlı bir süre için ilk siparişinizde %54 tasarruf edin ve Dr. Marty'nin en çok satan köpek ödüllerinden oluşan ücretsiz bir çanta alın. DrMartyPets.com/Kim'i ziyaret edin veya KIM'e kısa mesaj gönder 511511 .

Evcil hayvan güvenliği mitlerini çürütmek

İnternette okuduğunuz her şey doğru değil. Bu nedenle, evcil hayvanlarınız için neyin zararlı olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirmek için buradayız. İşte evcil hayvan güvenliği hakkında dört yanlış anlama.1. Çikolata yiyen köpekler ölümcüldür

Köpeğinize çikolata yedirmenin ölümcül olabileceğini muhtemelen duymuşsunuzdur. Büyük miktarlarda tüketirlerse bu doğru olsa da, Buster küçük miktarlarda çikolata nedeniyle trajik bir ölüm kurbanı olmayacak. Aslında, büyük bir köpeğin hastalanması için en az iki kilo çikolata yemesi gerekir.

Köpekler için asıl tehlike şekersiz tatlandırıcılardır. Ksilitol şekersiz şekerlerde yaygın olarak kullanılır ve bir misafirin çantasından sakız çaldıktan veya dekoratif bir tabaktan şeker yedikten sonra köpekler ve kediler için ölümcül bir doz tüketmek kolaydır. Bu yüzden emin olun şekersiz şekeri evcil hayvanlarınızdan uzak tutun .

2. Tavuk kemikleri köpeğinizin içini parçalayabilir

Evcil hayvanınıza artık tavuk kemiği vermenizi önermiyoruz, ancak köpeğiniz bir tane yerse telaşlanmayın. Köpekler çiğ tavuk kemiklerini sorunsuz bir şekilde sindirebilir. Bölünmeye meyilli oldukları için, pişmiş olanlar biraz daha tehlikeli . Evcil hayvanınız herhangi bir hastalık belirtisi gösteriyorsa, veterinerinize danışın. Aksi takdirde panik yapmayın.3. Poinsettia yaprakları köpekler için zehirlidir

Tatillerin gelmesiyle, Atatürk çiçeği bitkilerinin zehirli olduğu fikrini tartışmak için iyi bir zaman. Onlar değil. Karın ağrısı, evcil hayvanınızın biraz yerse alacağı en kötü şeydir. Atatürk çiçeği seviyorsanız, endişelenmeden evinizde tadını çıkarın. Zambaklar başka bir hikaye . Bunlar olabilir öldürücü evcil hayvanlara, bu yüzden onlardan uzak durduklarından emin olun.

4. Popüler temizlik ürünleri sorunlu olabilir

Evcil hayvanlarınız varsa, birisinin size Swiffer veya Febreze ürünleriyle temas ettikten sonra ölen bir köpek veya kedi hakkında e-posta göndermiş olma olasılığı yüksektir. Bu iddialar o kadar uzun süredir ortalıkta dolanıyor ki kimse nereden başladıklarını bilmiyor. ASPCA'nın Hayvan Zehir Kontrol Merkezi bile onları inceledi. Sonuç: Her iki ürün de talimatlara uygun olarak kullanıldığında evcil hayvanlarda güvenle kullanılabilir.Bonus: Yavrularınızın seveceği sağlıklı yiyecekler

Kürklü bebeklerinizi beslediğiniz yiyecekler onlar için gerçekten iyi mi? Bu senin fark edebileceğinden daha önemli.

'Premium' veya 'organik' olarak etiketlenen birçok köpek maması, %50 ila %64 arasında az besin değeri olan işlenmiş tahıl yan ürünleri içerir. Birçok köpek maması şirketi, evcil hayvanınızın beslenme ihtiyaçlarına öncelik vermez. Bunun yerine, köpeğinizin karnını besin eksikliği olan mama taneleriyle doldurmaya odaklanırlar.

Bu yüzden Kim, köpeği Abby'yi Dr. Marty'nin köpeğiyle değiştirdi. Etkileyici bir şekilde, yiyeceklerin %81'i gerçek çiğ hindi, çiğ sığır eti, çiğ somon ve çiğ organ etlerinden yapılır. Gerisi omega-3 bakımından zengin tohumlar, süper gıda sebzeler ve meyvelerdir. Köpeğiniz onu sevmiyorsa, satın alma tarihinden itibaren 90 gün içinde sorunsuz ve tam bir geri ödeme sunarlar.Sınırlı bir süre için ilk siparişinizde %54 tasarruf edin ve Dr. Marty'nin en çok satan köpek ödüllerinden oluşan ücretsiz bir çanta alın. DrMartyPets.com/Kim'i ziyaret edin veya KIM'e kısa mesaj gönder 511511 .