Dikkat et! Bu sahte Amazon evde çalışma işi için geçerli değil

Evden çalışmak harika bir fikir gibi geliyor. Trafikle uğraşmamak büyük bir artıdır ve çocukların veya ebeveynlerin arabalarını almak zorundaysanız, daha esnek bir programa sahip olabilirsiniz.Harika bir şirket için işe başladığınızda konsept daha da iyidir, ancak tüm teklifler göründükleri değildir ve orada çok sayıda dolandırıcılık vardır. Dolandırıcılar, sizi cezbetmek için yüksek profilli şirketler olarak bile poz verecektir.Durumda, Amazon'dan geliyor gibi görünen bir iş ilanı. Değil! Bu yüzden sakının!

Bunun yerine, bir aldatmaca

Çalışma şekli, amzjobs.org'a giriş yaparak erişilebilen bir evden çalışma fırsatı sunan bir telefon görüşmesi almanızdır. Amazon'a hiç bağlı olmayan site, işçilerin birkaç saat çalışarak günde 500 dolar kazanabileceğini söylüyor. “Gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyle!” Demeye geri dönüyoruz.

Çağrı, ilk ipucu olan şüpheli olarak işaretlenen bir numaradan gelir. Ancak bunun üzerine parladıysanız veya mesajı sesli posta yoluyla aldıysanız fark etmeyebilirsiniz.Oturum açtıktan sonra, site bunun neden iyi bir fikir olduğuna dair geniş bir neden sunuyor, hatta en iyi çalışanlarının bazılarının şüpheli olduklarını söyleyecek kadar ileri gidiyor. Tüm bunlardan sonra, katılmak için üç adım olduğu söylendi, bunlardan biri bol miktarda bilgi açığa çıkardığınız bir form doldurdu.

Bu klasik bir kimlik avı keşfi olduğu için onların peşinde - bilginiz -.

Bunun için düşme

Dolandırıcılık gitmek kadarıyla, ne aramak için biliyorsanız, bu tanımlamak oldukça kolaydır.Sayfanın üst kısmındaki URL, Amazon'dan göreceğiniz hiçbir şeye yakın değildir ve sayfa boyunca sayısız biçimlendirme ve dilbilgisi hatası vardır. Ayrıca, en azından bir duraklama vermesi gereken sayısız şüpheli iddia ve ifade de vardır.

Ama gerçekten, sitede kırmızı lekeler var, örneğin programdaki lekelerin sınırlı olduğunu bilmenizi sağlamak ve işi indirmek istiyorsanız, hızlı başvurmanız daha iyi.Bu, kaydolmak için acele ederken sayfanın geri kalanını gözden geçirmenizi sağlamak için tasarlanmıştır, bu arada sizi en azından ne yaptığınızı sorgulamaya ikna edecek işaretleri görmezden gelir. Clark.com Hat İpucu bize bu aldatmaca hakkında bazı ayrıntıları vermek için.

Eğer düştüysen

Bilgileri izlediyseniz ve sağladıysanız, tüm hesaplarınızı yakından izlediğinizden emin olmak istersiniz. Bankacılık hesaplarınızı yakından izleyin ve kredi kartı bilgileri verdiyseniz, kartları iptal ettiğinizden emin olun.Ama Amazon ile bir iş istiyorsanız ...

Bunun gerçek bir Amazon iş sitesi olmaması, şirket için çalışma fırsatı olmadığı anlamına gelmez. İsterseniz, seyir sürecine başlamak için www.amazon.jobs adresini ziyaret edin.

Gerçek Amazon işleri sayfası şöyle görünür: